Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a keletibe odajönnek...

Ha a keletibe odajönnek hozzám kunyerálni a csövesek, mit szólnak ha azt mondom pénzem nincs, de adok egy szendvicset?

Figyelt kérdés
Pénz helyett kaját.

2012. okt. 10. 21:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Azt fogják mondani, hogy na ne má', nem éhes vagyok, hanem szegény! Vagy szomjas... Ki fog röhögni, vagy elküld. Velem és a párommal ez történt, amikor egy zacskó pogácsát akartunk adni eg ykukázónak, hogy elfogadja-e. Erre az volt a felgma és lekezelő válasz, hogy ne vicceljünk, nem éhes, hanem szomjas.
2012. okt. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Komplikato ***** válasza:
100%

Maradjunk annyiban, hogy szerintem itt keverve van a koldus és bérkoldus meg a csöves. No de. Ha valaki pénzt kéreget, akkor az esetek többségében NEM fog örülni a szendvicsnek.

Viszont sajnos ritkán akad olyan, akinek az is tényleges segítség és el is fogadja majd.

2012. okt. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én ismerek egy nőt, aki minden nap a munkahelyünk közelében koldul. Ő nagyon örül bármiféle ennivalónak, szoktunk is neki venni reggelit a pékségben. Beszélgetni is szoktunk vele, teljesen intelligens, kedves nő, nem megy oda senkihez kunyizni, nem zargatja az embereket. Na, őt nagyon sajnálom.

Nem szabad általánosítani, ők sem egyformák.

2012. okt. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
én egyszer így adtam egy doboz csokit egy hajléktalannak, mert nekem nem kellett (utáltam azt aki ajándékozta nekem) és nagyon meglepődött és hálás volt. nem minden csöves ilyen lekezelő tetü.
2012. okt. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 bumbi02 ***** válasza:
100%

Egyszer apám ilyen kéregetőnek azt mondta, hogy itt a Spar, jöjjön be, amire rámutat, azt megveszi neki, legyen az rúd pickszalámi, vagy zsemle. Jött a szabadkozás hogy áá, nem hát nem , inkább szomjas. Jó akkor legyen akármilyen üdítő, kóla, fanta, ásványvíz.. Erre kibökte hogy nem olyanra szomjas.


Persze nem az összes ilyen, vannak olyan kéregetők akik elfogadják a szendvicsem, ha azt akarom odaadni. De elég sokuk csak dohányra vagy alkoholra kéreget.

2012. okt. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%

Nem voltam a helyzetükben, de úgy gondolom, hogy pénzkidobásnak érzik. Azt a szendvicset, ha büfében vetted, elköltöttél rá 400 Ft-ot. Ha azt a pénzt inkább nekiadod, ő abból 3 napi kaját tud venni magának + egy üveg bort (3x6 zsemle + 100 forint kannásra).

Inkább ezt kéri, mint egy nyamvadt szendvicset, amitől ő is ugyanúgy éhes lesz 2 óra múlva, mint mi. A vitaminokat leszarja.

2012. okt. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Komplikato ***** válasza:
100%

Amúgy láttam már olyan kéregetőt, aki direkt mondta, hogy piára kér. Neki adtak is az emberek pénzt.


Aztán a nyugatinál volt egy olyan hölgy, aki nem pénzt kért ... hanem kaját. Ha talált balekot, akkor viszont általában valamilyen Mekis műanyag kaját kért, ami drága de legalább sz*r is. :D

2012. okt. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer egy könyvet adtam egy koldusnak, örült is neki.
2012. okt. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 intrepid ***** válasza:
100%
Ne itélkezzünk azért, mert italra költi. Azt az életet, nyomort, megalázást, ami jut nekik, józanul nem lehet elviselni. Sokszor én is türelmetlen vagyok, főleg, ha erőszakos koldussal találkozok, de az, hogy alkoholra költi, nem érdekel.
2012. okt. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 doboszoli ***** válasza:
100%

Salgótarján belvárosában odajött hozzám vagy tíz éve, egy 10 év körüli fiúcska, a két öccse, lehettek vagy 6 évesek, pár méterről figyelte.

"Bácsika, nem pénzt kérek, nem is cigit, de nem venne nekünk két zsemlét meg egy fél liter tejet? Nem magamnak kérem, az öcséimnek. Én TEGNAP ettem..."

A könnyeimet lenyelve(mint most is..) bevittem a boltba őket,(ahonnan mellesleg ki voltak tiltva), és összeszedtünk pár száz forint értékben némi számukra elérhetetlennek tűnő finomságot, kakaót, péksüteményt, nápolyit, ilyesmit.

A 3 gyerkőc a bolt lépcsőjén ülve nekiesett, és az utolsó morzsáig eltakarítottak mindent.

Később sokáig figyeltem őket, de többé nem találkoztunk.

2012. okt. 11. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!