Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem képesek a neoliberál...

Miért nem képesek a neoliberális filozófiát valló és a globál kapitalizmust istenítők belátni hogy megbukott az elméletük?

Figyelt kérdés
Hiszen a mai válság, ami mellesleg a Ronald Reageni indította neoliberalizmusig bontható vissza, megodhatatlan rendszerválsághoz navigálta a világ gazdaságát!
2012. okt. 29. 11:31
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

A globálkapitalizmus szerintem simán egy elvtelen, önző, kizsákmányoló rendszer, ahol a nagy probléma nélkül taposhatja el a kicsit, és utóbbi pusztulása még csak részvétet se kelt a rendszer által nevelt hívekben. Amikor munkaerő-piaccal, humánerőforrással és hasonló embertelen kifejezésekkel jönnek, és azzal, hogy aki nem képes boldogulni, az buta, nyomorult, életképtelen, akkor tudható, hogy valójában egy fasiszta rendszerben élünk. Meg amikor tele van a tévé szeméttel, ami elk*urvuló, elbutuló embereket termel, és ha valaki ezt kritizálja, egyből leugatják, hogy mindenkinek joga van azt sugározni és nézni, amit akar. Ilyenkor nyilvánvaló hogy egy közösségi érzés nélküli, elvadult, elvek nélküli világban élünk.


Én is a klasszikus kapitalizmust támogatom, ami a mostanihoz képest egész emberséges rendszer volt, bár a mostanihoz képest még Hitler Németországa is az. A háború utáni amerikai, angol, francia stb. rendszer volt jó. Ahhoz kell visszatérni. Azért az fontos szerintem, hogy bizonyos fokig legyen szociális a rendszer, bár ha az óriáscégek uralma megszűnik, akkor a kisembernek eleve több lehetősége és választása lehet.

2016. febr. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!