Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz keze lassan, de...

A Fidesz keze lassan, de mindenkit elér?

Figyelt kérdés

Mi eddig békésen, anyagi biztonságban éltük az életünket a családommal. Apám több helyen dolgozik, vállalkozó és polgármester. Anyám rokkant nyugdíjas, mi pedig a húgommal diákok vagyunk, de mivel általában dolgozom egyetem mellett (sokszor bejelentve, teljes munkaidősként, így járulékokat fizetve), így az egyserű munkavállalók terheit is kezdem tapasztalni. Ennyi lábon állva, az ember azt hinné, nagy csapás nem érheti a családot (különösen több ingatlan, több kocsi birtoklása mellett). Nem vagyunk multimilliomosok, de jól éltünk eddig. Azonban ezévben jött a fekete leves.

Rokkant nyugdíjak felülvizsgálása... várhatjuk, mikor küldik vissza anyámat 50 évesen dolgozni minimálbérért... szerintem nem fogja bírni, nincs olyan állapotban fizikailag. Pedig el fogják venni a nyugdíját, mert nincs meg annyi %-a (csak 60 valamennyi és ez nem elég).

Aztán jött a következő: felére csökken apám tiszteletdíja, kap majd egy szép kis segély nagyságú összeget. Erre mennek el neki a délutánjai, az estéi, a hétvégéi? Ezért nincs soha a családdal, ezért egy falu felelőssége, az idegeskedés? 45 ezer Forintért?! Eddig legalább normális összeget kapott érte... de most?!

Aztán az újdonság, mert miért ne... mivel sok az irigyes sajnos, hisz ez nem is Magyarország lenne, ha nem utálná mindenki azt, akinek jól megy, jött egy feljelentésből származó Apeh vizsgálat. Mindenki tudja, tisztességes módon nem lehet ebben az országban megélni, így várhatjuk a többszázezres büntetést, ha szerencsétlenebbül alakulnak a dolgok, akár le is csukhatják a nyugdíjas korú apámat olyasmiért, amit minden vállalkozó elkövet, hogy ne haljon éhen a családja.

Mi a húgommal már azt sem tudjuk, mihez kezdjünk kilátástalanságunkban. Eddig külföldön dolgoztam, de onnan is kirúgtak, mert két egyetem mellett nem tudtam eleget vállalni, na meg hát jobbnak bizonyulnak a kínai, néger meg arab bevándorlók, mint a magyarok. Az, hogy hogy beszélem a nyelvet, egy robotmunkánál lényegtelen, hiába beszélek felsőfokon. Most értem el arra a pontra, hogy legszívesebben kimenekülnék a világból. Várjuk a büntetést, vajon mit kell eladnunk: csak a kocsimat, amire évekig gyűjtöttem, ami az egyetlen indulóm volt az életben vagy a másik házunkat, esetleg a fejünk felőlit is el kell adnunk?!

Mindenkit elér lassan a Fidesz keze? Mindenki elszegényedik, mindenkit kicsinál ez a kormány?

Múltkor pl apám barátját, aki szintén kisvállalkozó, 250ezerre büntették meg, mert nem adott blokkot. Ő is be akarja fejezni a vállalkozást, egyszerűen ez így nem mehet tovább. Keresztapám, aki úgyszintén vállalkozó, fuvarozó cégei vannak, őket az új kamionos adókkal fojtják meg.

Szépen lassan mindenki ki lesz csinálva? Tényleg csak külföldön élhet végre normálisan az ember?


2012. okt. 3. 12:36
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim ***** válasza:
70%

Sok az ostoba, megvezethető, csőlátású birka, azok támogatják, csak sajnos lökik magukkal a többit is, a vágóhíd felé.

Sajnos szemétdomb lett az országból, ez való igaz.Megértem azokat, akik elvágyódnak.

Most is, nem tudom,hová akarják emelni még az árakat, mikor az átlagembernek már kajára is alig telik.Felháborító, ami itt megy, egy szégyen.külföldön sincs kánaán, de normális országokban tisztességesen megfizetik az embert.

2012. okt. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 anonim ***** válasza:
81%

"A szüleim maguk megmondták, hogyha mindent mindig 100%-ig betartottak volna (amit senki nem tesz meg, ne játszuk már, kérem, a mintaállampolgárt!), akkor már éhenhaltunk volna."


Pedig kedves Kérdező az alkalmazottak többsége így kénytelen élni, mivel nem tudnak adót csalni. Tőlem is levonnak mindent, ha tetszik, ha nem. A szegényebbek ilyen szempontból törvénytisztelőbbek, mert nincs pénz büntire. Saját magamon tapasztalom, hogy egyre szigorúbban betartom a szabályokat (biztonsági öv, sebesség), mert nincs 50-100 ezer Ft-om büntetésre.

2012. okt. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 anonim ***** válasza:
Kedves becsületes apukád meghozta a kedvem, hogy megkérdezzem az alkalmazóimat, nem lehetne-e, hogy ne is adózzanak utánam, adják azt is nekem meg vágják zsebre egy részét annak, mert ez teljesen természetes ugye...
2012. okt. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 anonim ***** válasza:

A kamionos adóról azért csak kikívánkozik a véleményem:

Ad egy, a megnövekedett terheket minden kamionosnak állnia kell, vagyis tovább terhelhetik, emiatt tönkremenni csak azok fognak, akiknek már rég tönkre is kellett volna mennie. Ad 2, a környező országoknak régóta ilyen magas volt a tranzitdíja, vagyis eddig csak elszalasztottuk megadóztatni az utainkat használó tranzit forgalmat, amivel az ország kívülről érkező többletforráshoz jut majd. Összeadva ezt a kettőt zseniális közgazdász tudásoddal, vagy a másik egyetemi szakodon kapott képzés segítségével rájöttél már hogy miért is kellene elmenned innen és adót csalni mondjuk Németeknél?

2012. okt. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 anonim ***** válasza:
Az még a jobbik eset, mikor a vállalkozó úgy feketézteti a dolgozót, hogy "zsebbe fizet" többet, papíron kevesebbet ír.De van olyan is(én ilyenbe futottam bele), amelyik azt hazudja, hogy bejelentett és látszatra annyit fizet, amennyi a "nagy könyvben " elő van írva.Aztán kiderül, hogy b@szott bejelenteni és a fizetésedből levont járulékokat a saját zsebébe csúsztatta!Na, ehhez is vastag bőr kell.Fel is jelentettem a nyomorultat, jól megbüntették, aztán pár hét múlva befuccsolt az üzlet és a városból is eltakarodott.Nem sírt utána senki sem...Ráadásul nem is magyar volt, lehetőséget ad neki az ország és ez a köszönet!Közben sok becsületes magyar nem kap tisztességes magyar munkahelyet!
2012. okt. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 A kérdező kommentje:

Megértem a felháborodást, és sajnálom azokat, akiket így átvertek. Valószínűleg ilyenek után én is hasonlóképp gondolkodnék. De mint írtam, apám dolga ezeknek a közelébe sem ér. Több vállalkozásnál dolgoztam már diákként, és ennyit mindenki csal a saját érdekében, amennyit az én szüleim. És ez abszolút nem súrol semmiféle etikai határt, hisz az életbenmaradás, a fennmaradás érdekében történik mindez. Nem a 10. BMW-nkért (persze van olyan is, akinek azért...).

Aki feljelentett, egyébként egy román nő volt. Ő is lehetőséget kapott az országunkban, a mi házunkban, nem fizetett, átvert, kihasznált minket és még ez volt a hála. Most biztos boldogabb ettől...

2012. okt. 4. 12:01
 57/60 anonim ***** válasza:
Amúgy lehet az is, hogy nem a legjobb helyen laktok.Esetleg elmaradottabb, szegényebb településen?Lehet, hogy az is elég lenne, ha magyar országon belül költöznétek valami jobban működő városba.
2012. okt. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 A kérdező kommentje:
Én ezt már sok-sok évvel ezelőtt is mondtam a szüleimnek. De nagyon maradiak és nem hajlandóak innen elmenni. Hiába az utálat, amit rendszeresen észlelnek (nem polgármesterként, hanem vállalkozóként kapják ezt).
2012. okt. 4. 13:14
 59/60 anonim ***** válasza:

"És ez abszolút nem súrol semmiféle etikai határt, hisz az életbenmaradás, a fennmaradás érdekében történik mindez."


De igenis etikai és jogi határt is átlép. Ha az életben maradás lett volna a tét, akkor eladtok valamit, mondjuk az egyik házatokat. Kérlek ne tégy úgy, mintha a csalás egy jó dolog lenne. Kíváncsi vagyok mit szólnál, ha a leendő munkáltatód nem fizetne ki, mert ő úgy gondolja, hogy csal egy kicsit. Azt is elfogadnád, természetesen, vagy nem?

2012. okt. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 anonim ***** válasza:
36%

A kérdező szemszögében vannak jogos felvetések, de ez a számlás incidens ez teljesen elfogadható, sőt törvényes, és én is szeretem lebuktatni azokat akiknek legalisan nem megy.


Én legálisan élek, nem jó körülmények között, mégis mindent és mindenhol normálisan megveszek, aki adót csal, azokat meg le is buktatom teljes büntudat nélkül. Sőt ez inkább sikerélmény.


Utálom azt, amikor én megfelelek a törvénynek, azért mert szeretnék "legálisan" élni, más meg adót csal. Aki legalább 100.000ft-ot megsikkasztott, adócsalással, annak én 10 vagy 50x ennyit adnák ki büntetésül.


Bocs a kérdezőtöl csak elragadtattam magam, mellesleg ez számomra azért ilyen negatív, mert ez egyenértékű pl. a szamatossági csalással. Sokan teszik azt is a boltban.

2012. okt. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!