Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz keze lassan, de...

A Fidesz keze lassan, de mindenkit elér?

Figyelt kérdés

Mi eddig békésen, anyagi biztonságban éltük az életünket a családommal. Apám több helyen dolgozik, vállalkozó és polgármester. Anyám rokkant nyugdíjas, mi pedig a húgommal diákok vagyunk, de mivel általában dolgozom egyetem mellett (sokszor bejelentve, teljes munkaidősként, így járulékokat fizetve), így az egyserű munkavállalók terheit is kezdem tapasztalni. Ennyi lábon állva, az ember azt hinné, nagy csapás nem érheti a családot (különösen több ingatlan, több kocsi birtoklása mellett). Nem vagyunk multimilliomosok, de jól éltünk eddig. Azonban ezévben jött a fekete leves.

Rokkant nyugdíjak felülvizsgálása... várhatjuk, mikor küldik vissza anyámat 50 évesen dolgozni minimálbérért... szerintem nem fogja bírni, nincs olyan állapotban fizikailag. Pedig el fogják venni a nyugdíját, mert nincs meg annyi %-a (csak 60 valamennyi és ez nem elég).

Aztán jött a következő: felére csökken apám tiszteletdíja, kap majd egy szép kis segély nagyságú összeget. Erre mennek el neki a délutánjai, az estéi, a hétvégéi? Ezért nincs soha a családdal, ezért egy falu felelőssége, az idegeskedés? 45 ezer Forintért?! Eddig legalább normális összeget kapott érte... de most?!

Aztán az újdonság, mert miért ne... mivel sok az irigyes sajnos, hisz ez nem is Magyarország lenne, ha nem utálná mindenki azt, akinek jól megy, jött egy feljelentésből származó Apeh vizsgálat. Mindenki tudja, tisztességes módon nem lehet ebben az országban megélni, így várhatjuk a többszázezres büntetést, ha szerencsétlenebbül alakulnak a dolgok, akár le is csukhatják a nyugdíjas korú apámat olyasmiért, amit minden vállalkozó elkövet, hogy ne haljon éhen a családja.

Mi a húgommal már azt sem tudjuk, mihez kezdjünk kilátástalanságunkban. Eddig külföldön dolgoztam, de onnan is kirúgtak, mert két egyetem mellett nem tudtam eleget vállalni, na meg hát jobbnak bizonyulnak a kínai, néger meg arab bevándorlók, mint a magyarok. Az, hogy hogy beszélem a nyelvet, egy robotmunkánál lényegtelen, hiába beszélek felsőfokon. Most értem el arra a pontra, hogy legszívesebben kimenekülnék a világból. Várjuk a büntetést, vajon mit kell eladnunk: csak a kocsimat, amire évekig gyűjtöttem, ami az egyetlen indulóm volt az életben vagy a másik házunkat, esetleg a fejünk felőlit is el kell adnunk?!

Mindenkit elér lassan a Fidesz keze? Mindenki elszegényedik, mindenkit kicsinál ez a kormány?

Múltkor pl apám barátját, aki szintén kisvállalkozó, 250ezerre büntették meg, mert nem adott blokkot. Ő is be akarja fejezni a vállalkozást, egyszerűen ez így nem mehet tovább. Keresztapám, aki úgyszintén vállalkozó, fuvarozó cégei vannak, őket az új kamionos adókkal fojtják meg.

Szépen lassan mindenki ki lesz csinálva? Tényleg csak külföldön élhet végre normálisan az ember?


2012. okt. 3. 12:36
1 2 3 4 5 6
 11/60 anonim ***** válasza:
77%

Ebben egyetértek a fidesszel:


Közös teherviselés kell és nem az, hogy elmegyek a fatelepre és nem ad blokkot a milliomos vállalkozó, mert kifogyott a gépből a pénztárpapír.

2012. okt. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/60 A kérdező kommentje:

Közgazdásznak tanulok, harmadéves vagyok, így nem kell a hátterét elmagyarázni a dolgoknak.

A szüleim maguk megmondták, hogyha mindent mindig 100%-ig betartottak volna (amit senki nem tesz meg, ne játszuk már, kérem, a mintaállampolgárt!), akkor már éhenhaltunk volna. És ez nem túlzás. De biztos jobb lenne így az államnak.

Adózásról és a terhekről szintén felesleges lenne vitázni, ismerem a rendszert. Ausztriában megkerestem Ft-ban 300-ezret, abból 2-t sem kaptam készhez. Teljes munkaidőben az osztrák 60ezer F-tal többet vitt haza, mint én, magyarként, haza adózóként. Csak mert máshol adóztam... mert jó állampolgár voltam. Hát menjenek a francba... utána meg bemegyek az orvoshoz és rám sem néz, ráadásul még bunkó és lekezelő is?! Minek fizetem a TB-t? Azért, hogy állandóan magánrendelésre futkozhassak, azért, hogy méregdrága tanfolyamon tanulhassak, mert a közoktatás minősége jellemzésre sem méltó. És mindent csak tűrnek és tűrnek az emberek... sőt, a legjobb, hogy még egyet is értenek ezzel a szinte népírtásnak mondható politikával.

Amúgy én is jobbikos vagyok, mivel ők már belátták, hogy ez így nem mehet tovább és hogy a kisvállalkozók támogatása nélkül csak tovább süllyedünk. Belátták, hogy ez a multi-párti politika és felfogás nem vezet sehova. Bár az EU-s zászló égetés stb. egy kissé sok nekem, de még mindig ők állnak a legközelebb az elveimhez. Már arra is gondoltam, hogy belépek a pártba vagy legalább az Ifjúsági Tagozatba. Vagy külföld... vagy mekis munka 450Ft-ért és az éhenhalás...

2012. okt. 3. 13:42
 13/60 anonim ***** válasza:
He he, se állásom se pénzem mégis jól elvagyok nincs mit vesztenem abszolút...
2012. okt. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/60 anonim ***** válasza:
100%

Az egyszerű munkásember valóban nem érti, viszont sokszor látja, hogy a magukat fene mód sajnáltató vállalkozók (tisztelet az igen ritka kivételnek), panaszkodnak, hogy nincs pénz bejelenteni az alkalmazottjukat, fizetést emelni meg pláne nem ,erre hivatkozva, feketén, szánalmas éhbérért dolgoztatják őket.De van aki tovább megy és néhány hét munka után fizetés nélkül hajigálja ki sorra az alkalmazottjait, mondvacsinált indokokkal, emellett csal, ahol tud, érdekes módon arra viszont jut pénze, hogy luxusautóval járjon luxusnyaralásokra.Valamiért nem tudom már a vállalkozókat sajnálni, túl sok ilyen negatív példát láttam, ilyenkor persze mindig jön az, hogy "de az én családtagom, ismerősöm, stb becsületes"."Csak azért, mert nem bírják az adót"

Nos, aki ki bírja fizetni az évi 5-6 luxusutat, az ki bírná fizetni az adót is!

Inkább fizetnek büntetést?Arra van pénz?

A rokkantnyugdíjak szigorításával nem értek egyet, mert ez ismét úgy van, hogy azt fosztják meg a nyugdíjtól, aki valóban beteg.

45 000Ft tiszteletdíj...Nos, van, aki ennyiért közmunkásként gürizik, nála az a fizetés...

Valami alapvetően nem stimmel az írásodban.Akinek olyan fene jól megy, nem kell évekig gyűjtenie kocsira, nem egy lerobbant kocsival fuvarozik.

A fidesz a gazdagoknak kedvez, bár tág fogalom, ki a gazdag....A többi még jobban elszegényedik.Remélem, harmadjára nem fogja a birkanép visszatapsolni őket.Eleget bizonyítottak!

2012. okt. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/60 anonim ***** válasza:
21%
Az nem igaz, hogy a fidesz a gazdagoknak kedvez, inkább egy erős polgárságot akarnak létrehozni, amit itthon a kommunizmus szétvert.
2012. okt. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/60 A kérdező kommentje:

Álljunk meg egy pillanatra. Apám régóta egyedül csinálja, csak családon belül a vállalkozását. Régen volt alkalmazott, de őt sem vágta sosem át, mindig megkapta a bérét, ami akkoriban nem volt rossz pénz. Évekig itt dolgoztak, be voltak jelentve, minden tisztességes úton ment.

A Apeh, ha megbüntet, az csak a nem helyénvaló számlák és párszárzeres adócsalás kihozása miatt büntethet, semmi másért. Apám senkit nem vert át, csupán próbált megélni a bevételből, különben, rendesen adózva, sosem sikerült volna. Viszont az egyik ismerősünket 16millióra, a másikat 14-re büntették ilyesmik miatt. Természetesen mindketten befejezték a vállalkozást és külföldre mentek. Biztos megérte az államnak, egy adózóval és egy munkahelyteremtővel kevesebb.

A kormány gazdaságpolitikája pedig említésre sem méltó, az összes tanárunk, az összes valamire való szakértője a témának erősen bírálja ezt a fajta politikát. Nem hiába... és innen nincs felfelé. Különösen ilyen néppel és ilyen felfogással nem.

2012. okt. 3. 13:50
 17/60 anonim ***** válasza:
53%

Ha a vállalkozók nem akarnak adót fizetni,(mellesleg a beosztottakat sem szeretik rendesen kifizetni, sem bejelenteni), akkor mit várnak?Szeretnének jól élni, a közösbe meg nem fizetni?De az tetszik nekik, hogy száz féle kedvezményt kapnak bizonyos dolgozók után, na azt ki is használják, ha meg lejár a kedvezmény a felvett dolgozó után, akkor mehet isten hírével.

Teljes mértékben a többi dolgozó ember és az állam rovására tevékenykednek!Büntessék is meg őket!Akinek meg nincs hozzá elég pénze, az ne vállalkozzon.Lehet adószámos személy is, vállalkozzon kicsiben és ne csesszen ki becsületes emberekkel.

2012. okt. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/60 anonim ***** válasza:
77%
én ismerek oylan vállalkozót aki mindig midnent betartott ... jól megy a boltja, még a konkurenciája pedig arról volt híres h. mindig alávágott árakban és sose adott blokkot nem az nav zárta be a boltját hanem a hülyesége h. a bevételeket üdülésre, házépítésre költötte. ...
2012. okt. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/60 A kérdező kommentje:

"Az nem igaz, hogy a fidesz a gazdagoknak kedvez, inkább egy erős polgárságot akarnak létrehozni, amit itthon a kommunizmus szétvert."


Ember, fejezd be, a palfon szakad a fejedre mindjárt. Polgárság? Az nem polgárság, amikor be kell osztani hó végén az utolsó fillért is, amikor 5x át kell gondolnunk, van-e pénz holnap vacsorára, amikor nem mehetünk el étterembe egy-egy vacsorára, amikor nem tudjuk az autót tankolni, amikor nem tudjuk a hiteleket fizetni, amikor nincs pénz a gyerek ruháztatására, üdülésre... ez nem polgárság, ez SZEGÉNYSÉG! És a Fidesz csak ezek körét gyarapítja.

2012. okt. 3. 13:53
 20/60 anonim ***** válasza:
49%

Ha betartottátok volna a szabályokat, nem büntettek volna meg.

A haverok 10 milliós büntetéseire is igaz. Menjenek is külföldre nyugodtan, inkább, mint hogy még több kárt okozzanak.

2012. okt. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!