Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz keze lassan, de...

A Fidesz keze lassan, de mindenkit elér?

Figyelt kérdés

Mi eddig békésen, anyagi biztonságban éltük az életünket a családommal. Apám több helyen dolgozik, vállalkozó és polgármester. Anyám rokkant nyugdíjas, mi pedig a húgommal diákok vagyunk, de mivel általában dolgozom egyetem mellett (sokszor bejelentve, teljes munkaidősként, így járulékokat fizetve), így az egyserű munkavállalók terheit is kezdem tapasztalni. Ennyi lábon állva, az ember azt hinné, nagy csapás nem érheti a családot (különösen több ingatlan, több kocsi birtoklása mellett). Nem vagyunk multimilliomosok, de jól éltünk eddig. Azonban ezévben jött a fekete leves.

Rokkant nyugdíjak felülvizsgálása... várhatjuk, mikor küldik vissza anyámat 50 évesen dolgozni minimálbérért... szerintem nem fogja bírni, nincs olyan állapotban fizikailag. Pedig el fogják venni a nyugdíját, mert nincs meg annyi %-a (csak 60 valamennyi és ez nem elég).

Aztán jött a következő: felére csökken apám tiszteletdíja, kap majd egy szép kis segély nagyságú összeget. Erre mennek el neki a délutánjai, az estéi, a hétvégéi? Ezért nincs soha a családdal, ezért egy falu felelőssége, az idegeskedés? 45 ezer Forintért?! Eddig legalább normális összeget kapott érte... de most?!

Aztán az újdonság, mert miért ne... mivel sok az irigyes sajnos, hisz ez nem is Magyarország lenne, ha nem utálná mindenki azt, akinek jól megy, jött egy feljelentésből származó Apeh vizsgálat. Mindenki tudja, tisztességes módon nem lehet ebben az országban megélni, így várhatjuk a többszázezres büntetést, ha szerencsétlenebbül alakulnak a dolgok, akár le is csukhatják a nyugdíjas korú apámat olyasmiért, amit minden vállalkozó elkövet, hogy ne haljon éhen a családja.

Mi a húgommal már azt sem tudjuk, mihez kezdjünk kilátástalanságunkban. Eddig külföldön dolgoztam, de onnan is kirúgtak, mert két egyetem mellett nem tudtam eleget vállalni, na meg hát jobbnak bizonyulnak a kínai, néger meg arab bevándorlók, mint a magyarok. Az, hogy hogy beszélem a nyelvet, egy robotmunkánál lényegtelen, hiába beszélek felsőfokon. Most értem el arra a pontra, hogy legszívesebben kimenekülnék a világból. Várjuk a büntetést, vajon mit kell eladnunk: csak a kocsimat, amire évekig gyűjtöttem, ami az egyetlen indulóm volt az életben vagy a másik házunkat, esetleg a fejünk felőlit is el kell adnunk?!

Mindenkit elér lassan a Fidesz keze? Mindenki elszegényedik, mindenkit kicsinál ez a kormány?

Múltkor pl apám barátját, aki szintén kisvállalkozó, 250ezerre büntették meg, mert nem adott blokkot. Ő is be akarja fejezni a vállalkozást, egyszerűen ez így nem mehet tovább. Keresztapám, aki úgyszintén vállalkozó, fuvarozó cégei vannak, őket az új kamionos adókkal fojtják meg.

Szépen lassan mindenki ki lesz csinálva? Tényleg csak külföldön élhet végre normálisan az ember?


2012. okt. 3. 12:36
1 2 3 4 5 6
 41/60 A kérdező kommentje:
Akkor megint csak oda lyukadok ki, mint eddig: innen menekülni kell. Ha már az autó is luxuscikk, hát nem kívánok többet ebben részt venni. Aztán fizesse a közterheket, aki akarja meg aki bírja. Nem se az autó, se a sajt vagy a jégkrém ne legyen luxuscikk.
2012. okt. 3. 15:17
 42/60 anonim ***** válasza:
88%

Ezeknek a szemeteknek már minden luxuscikk, de ne aggódj, egyik kormány sem lenne más. Külföldön is mennek már a tüntetések, kisemmizik az egész Világot. Attól, hogy most Ausztriába jobb.. lehet hogy pár év és ott is lesz egy helyi "Orbán" aki majd mindent tönkre tesz. De sajnos itt a fő gond az emberekkel van. Mindenki irigy a másikra, pedig egy f*szt szopunk, de ők már csak azért is megmondják. Nem segít senki senkinek, de remélem majd megtapasztalják az itt a kérdezőt megszólók és lenézők is, milyen rendes ez a kormány. Itt csak a csókosoknak jut valami.

Nem értem hogy lehet, hogy ezeket a szemeteket még nem lőtték agyon. Nem a házukat kell felgyújtani kedves kilakoltatandó devizahitelesek, hanem elintézni azt, aki tehet erről.

Mindenki menne, és aki tud megy is. Ki marad ebben az országban? Egy szellemország lesz, esetleg pár nyugdíjas vagy szerencsétlen, aki nem tudott sehova menni, na meg pár millió cigány. Remélem majd sok adót fog tőlük látni ez a felkapaszkodott putris meg a zs kategóriás bandája..

2012. okt. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/60 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen szar fizetéseket meg nem sok európai országban találni. Semmire sem elég, hülyeség is érte fölkelni reggel. Szép lassan levitték az évek során, morgolódtak érte páran, aztán bele törődtek. Lassan majd ingyen is bemegy a sok birka dolgozni, majd adnak egy bödön zsírt meg egy száraz kenyeret.

Pofáznak ezek a mocskos Fideszesek a megszorításokról is, de próbáljanak ők ennyiből valamit is venni, mert még arra is kevés ez, hogy ESETLEG 50 év múlva egy saját háza legyen az embernek. Azt kívánom nekik, hogy a következő megszorítást a hóhér adja nekik a nyakukra egy kötél formájában.

2012. okt. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/60 A kérdező kommentje:
Sajnos egyet kell értenem veled, utolsó hozzászóló. :(
2012. okt. 3. 15:49
 45/60 anonim ***** válasza:
üdv a klubban!
2012. okt. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/60 A kérdező kommentje:
Egyébként azt nem gondoltam volna, hogy még így is ennyien támogatják a kormány politikáját. Tudtam mindig is, hogy birka nép a magyar, de hogy ennyire?! Ezt soha nem gondoltam volna. Az ilyen népség meg is érdemli, hogy ezt kapja. Máshol, bárhol Európában már agyonlőtték volna a kormányzást azért, amit ezek csinálnak. Itt meg még többmilliós támogatást is kap. Hát ha titeket boldogít vagy vigasztal az, hogy majd egyszer valamikor, talán jobb lesz és csak most kell pár évig szívnunk, hát csináljátok. De épeszű ember belátja, hogy ez sehova sem vezet. De ti tudjátok...
2012. okt. 3. 15:52
 47/60 anonim ***** válasza:
Én csak arra lennék kíváncsi,hogy a kérdező fiú,vagy lány?:D
2012. okt. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/60 A kérdező kommentje:
Ez miért fontos?
2012. okt. 3. 16:36
 49/60 anonim ***** válasza:
Nem annyira fontos,csak érdekelt volna:)
2012. okt. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/60 anonim ***** válasza:
63%
Támogatják, mert annyira nem akarják elhinni, hogy ez történik, vagy ők is benne vannak, úgyhogy ők rosszul nem jártak. Másik lehetőség, hogy már olyan régen hitegetik azzal őket, hogy "már csak pár hónap és jobb lesz", hogy azt gondolják, miért is ne bízzanak tovább imádott Viktorukban, ha évekig ezt tették. Akkor már mi az a kis idő. És sajnos örökké várhatnak, mert mindig csak rosszabb lesz.
2012. okt. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!