Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz keze lassan, de...

A Fidesz keze lassan, de mindenkit elér?

Figyelt kérdés

Mi eddig békésen, anyagi biztonságban éltük az életünket a családommal. Apám több helyen dolgozik, vállalkozó és polgármester. Anyám rokkant nyugdíjas, mi pedig a húgommal diákok vagyunk, de mivel általában dolgozom egyetem mellett (sokszor bejelentve, teljes munkaidősként, így járulékokat fizetve), így az egyserű munkavállalók terheit is kezdem tapasztalni. Ennyi lábon állva, az ember azt hinné, nagy csapás nem érheti a családot (különösen több ingatlan, több kocsi birtoklása mellett). Nem vagyunk multimilliomosok, de jól éltünk eddig. Azonban ezévben jött a fekete leves.

Rokkant nyugdíjak felülvizsgálása... várhatjuk, mikor küldik vissza anyámat 50 évesen dolgozni minimálbérért... szerintem nem fogja bírni, nincs olyan állapotban fizikailag. Pedig el fogják venni a nyugdíját, mert nincs meg annyi %-a (csak 60 valamennyi és ez nem elég).

Aztán jött a következő: felére csökken apám tiszteletdíja, kap majd egy szép kis segély nagyságú összeget. Erre mennek el neki a délutánjai, az estéi, a hétvégéi? Ezért nincs soha a családdal, ezért egy falu felelőssége, az idegeskedés? 45 ezer Forintért?! Eddig legalább normális összeget kapott érte... de most?!

Aztán az újdonság, mert miért ne... mivel sok az irigyes sajnos, hisz ez nem is Magyarország lenne, ha nem utálná mindenki azt, akinek jól megy, jött egy feljelentésből származó Apeh vizsgálat. Mindenki tudja, tisztességes módon nem lehet ebben az országban megélni, így várhatjuk a többszázezres büntetést, ha szerencsétlenebbül alakulnak a dolgok, akár le is csukhatják a nyugdíjas korú apámat olyasmiért, amit minden vállalkozó elkövet, hogy ne haljon éhen a családja.

Mi a húgommal már azt sem tudjuk, mihez kezdjünk kilátástalanságunkban. Eddig külföldön dolgoztam, de onnan is kirúgtak, mert két egyetem mellett nem tudtam eleget vállalni, na meg hát jobbnak bizonyulnak a kínai, néger meg arab bevándorlók, mint a magyarok. Az, hogy hogy beszélem a nyelvet, egy robotmunkánál lényegtelen, hiába beszélek felsőfokon. Most értem el arra a pontra, hogy legszívesebben kimenekülnék a világból. Várjuk a büntetést, vajon mit kell eladnunk: csak a kocsimat, amire évekig gyűjtöttem, ami az egyetlen indulóm volt az életben vagy a másik házunkat, esetleg a fejünk felőlit is el kell adnunk?!

Mindenkit elér lassan a Fidesz keze? Mindenki elszegényedik, mindenkit kicsinál ez a kormány?

Múltkor pl apám barátját, aki szintén kisvállalkozó, 250ezerre büntették meg, mert nem adott blokkot. Ő is be akarja fejezni a vállalkozást, egyszerűen ez így nem mehet tovább. Keresztapám, aki úgyszintén vállalkozó, fuvarozó cégei vannak, őket az új kamionos adókkal fojtják meg.

Szépen lassan mindenki ki lesz csinálva? Tényleg csak külföldön élhet végre normálisan az ember?


2012. okt. 3. 12:36
1 2 3 4 5 6
 21/60 anonim ***** válasza:
100%

"inkább egy erős polgárságot akarnak létrehozni,"


Ja, a csóró dögöljön éhen, a gazdagokat meg támogassuk, azok maradhatnak.Így kell mai politikus módra gazdag országot csinálni.

A nadrágszíj után a nyakkendőket is meg lehetne húzni...

2012. okt. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/60 A kérdező kommentje:

"45 000Ft tiszteletdíj...Nos, van, aki ennyiért közmunkásként gürizik, nála az a fizetés..."


Én ismerem a környékbeli közmunkásokat... hidd el, aki közmunkára szorul, általában olyan is. De itt egy felelősséggel bíró, komoly terhet jelentő állásról, polgármesterségről van szó. Jó hogy nem, ennyi erővel a parlamentben a takarító is keressen annyit, mint a miniszterelnök.

2012. okt. 3. 13:55
 23/60 anonim ***** válasza:
100%
Az országban szegénység van, de ez már kb 10-15 éve változatlan. Csodálom h. neked még csak most kell lemondani dolgokról ...
2012. okt. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/60 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező kommentje:


"45 000Ft tiszteletdíj...Nos, van, aki ennyiért közmunkásként gürizik, nála az a fizetés..."


Én ismerem a környékbeli közmunkásokat... hidd el, aki "Aki közmunkára szorul, általában olyan is."


Miért is??

Képzeld, voltam közmunkás, és talán még lehetsz te is, hiába van diplomád.Volt diplomás közmunkás is a kollégáim között, minden tekintetben rendes emberek voltak, akik sokkal jobbat érdemelnének!Úgyhogy gondolkozz, mielőtt ostobán megítélsz másokat csupán a munkájuk alapján.Van , aki ezt is vállalja, mert jobb nem jut, ugyanis nagy a munkanélküliség, ha nem tudnád.Diploma van, gondolkozni luxus.



"De itt egy felelősséggel bíró, komoly terhet jelentő állásról, polgármesterségről van szó. Jó hogy nem, ennyi erővel a parlamentben a takarító is keressen annyit, mint a miniszterelnök."


Nem annyit kellene, hogy keressen, mint a miniszterelnök, hanem annyit, hogy jó színvonalon élhessen és ne keljen nélkülöznie, ennyit minden dolgozó ember megérdemelne, végzettségétől függetlenül.És lehetséges is lenne, ha a miniszterelnök (és egyéb túlfizetett vezetők) nem keresne százszor annyit (szó szerint), mint a takarítónő!

Irreálisan nagy a szakadék a fizetések között!

2012. okt. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/60 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy irreálisan nagy a szakadék a fizetések közt, ezellen is tenni kellene. Hiába a sok panaszkodás, ha tettek nincsenek mögötte. Ha tehetném, én már holnap mennék tüntetni. Vegyünk példát Spanyolországról. Nálunk sincs sokkal kisebb gond.

Sajnálom, én eddig csak léhűtő közmunkásokkal találkoztam, nekem ez a tapasztalatom. Másnak meg az, hogy az egyetemisták léhűtők, buták és semmirevalók, én mégis nyelveket tanulok, 2 egyetem és diákmunka folyamatosan. Nem érzem magam sem léhűtőnek, sem ostobának, sem semmirevalónak, hisz életem 21 éve alatt mindvégig ezek ellenkezőjét bizonygattam a tetteimmel és az eredményeimmel. Mégis lenéz a környezetem azért, mert "csak" egy egyetemista vagyok. Sajnos ezek az általánosítások, az enyémekért elnézést kérek.


A vállalkozókat pedig csak a sok ostoba szidja. Mint írtam, apám senkit nem használt ki és nem vert át. Egyébként nyugdíjas már, de a nyugdíja felét sem kapja meg azért, mert még dolgozik. Aztán 60 felett még ezt is el kell tűrnie, hogy a saját országában teszik semmitelenné. Szomorú. És mint írtam, néhány számlán és a vizsgált 5 év alatt néhány százezer Ft adón kívül semmit sem csalt el. Nem vágta át az alkalmazottait és nem mentünbk az elcsalt adóból nyaralni. A második, saját használatra vett kocsit is én vettem, évekig gyűjtögettem.

A másik házunkat pedig a nagyszüleimtől örökölték. Szóval abszolút nem hiszem, hogy becstelen, kihasználó, szemét emberek lennének. csak meg akartak élni valahogy és fel akarták nevelni a gyerekeiket. Akik így, ebből a rendszerből sajnos csak menekülni tudnak és fognak is.

2012. okt. 3. 14:30
 26/60 Komplikato ***** válasza:
100%

Az egy dolog, hogy nem értem miért lep meg valakit a törvényes út kerülésének büntetése, de azt a sok demagóg és hazug választ amik itt be lettek cserébe linkelve, na arról is lehetne szociológiai tanulmányt írni.


Hány olyan ember van ma már aki hiába rokkant nem kap semmit?

Van elméletileg csökkent munkaképességüek támogatása, tök jó. És valójában?

Miért jó a munkaerő növelése rokkantakkal, ha kb. egymillió embernek NINCS munkája?

Attól, hogy a "törvény szigora" lesújt pár kisebb csalóra, a kormány-érdekelt nagy csalók, törvénykerülőkre ez milyen hatással lesz? Ja, semmilyen.

2012. okt. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/60 A kérdező kommentje:

MNost kaptam meg az utolsó megerősítést is, hogy erről a trágyadomból menekülni kell.

Ausztriában soha az életben nem tapasztaltam ilyen vállalkozás ellenességet. Talán, részben ezért mennek ott jobban a dolgok. Ott senkit nem folytanak meg a járulékokkal és terhekkel. Ott talán még a rendesen befizetett, tisztességessen fizetett adóból is lehet etetni a gyerekeket. De itt a sok ostoba, rosszindulatú, ostoba ember ezt sosem fogja felfogni. Majd egyszer úgyis rájöttök... a saját nyomorotokban.

2012. okt. 3. 14:37
 28/60 A kérdező kommentje:
Ja, Orbánnak van egy háza meg egy autója... Lázárnak még annyi se. Ővelük akkor mit lehetne csinálni? Rájuk nem küldik az Apeh-ot egy vagyonosodási vizsgálatért Titeket csak az érdekel, hogy a szomszéd dögöljön meg, a nagy halakat mindenki hagyja úszkálni.
2012. okt. 3. 14:38
 29/60 A kérdező kommentje:
És attól, hogy a mi családunkat tönkreteszik, attól még az ország egy korrupt, semmirevaló sz*r kis trágyadomb marad. Attól még mindig mindenki csalni fog. Ennyi erővel vágjuk le a kezét annak, aki lop, büntessük többszázezerrel a bliccelőket, sőt a gyorshajtókat is többször kellene mérni, ugyanis ÉN MINDENT BETARTOK, de LESZORÍTANAK AZ ÚTRÓL az autósok faluban 50km/h mellett. De biztosan ti, ti mind mintaállampolgárok vagytok, akik soha, semmiben nem lépik át a küszöböt és semmiben nem csaltok. Sem fekete munka, sem jogtalan kedvezmény vagy támogatás, sem zsebbe fizetés... semmi... persze.
2012. okt. 3. 14:41
 30/60 A kérdező kommentje:
Ne aggódj, megyek is. ott legalább nem kaparják ki az ember szemét a józan gondolkodásért, mint itt. TE mintaállampolgár.
2012. okt. 3. 14:43
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!