Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz keze lassan, de...

A Fidesz keze lassan, de mindenkit elér?

Figyelt kérdés

Mi eddig békésen, anyagi biztonságban éltük az életünket a családommal. Apám több helyen dolgozik, vállalkozó és polgármester. Anyám rokkant nyugdíjas, mi pedig a húgommal diákok vagyunk, de mivel általában dolgozom egyetem mellett (sokszor bejelentve, teljes munkaidősként, így járulékokat fizetve), így az egyserű munkavállalók terheit is kezdem tapasztalni. Ennyi lábon állva, az ember azt hinné, nagy csapás nem érheti a családot (különösen több ingatlan, több kocsi birtoklása mellett). Nem vagyunk multimilliomosok, de jól éltünk eddig. Azonban ezévben jött a fekete leves.

Rokkant nyugdíjak felülvizsgálása... várhatjuk, mikor küldik vissza anyámat 50 évesen dolgozni minimálbérért... szerintem nem fogja bírni, nincs olyan állapotban fizikailag. Pedig el fogják venni a nyugdíját, mert nincs meg annyi %-a (csak 60 valamennyi és ez nem elég).

Aztán jött a következő: felére csökken apám tiszteletdíja, kap majd egy szép kis segély nagyságú összeget. Erre mennek el neki a délutánjai, az estéi, a hétvégéi? Ezért nincs soha a családdal, ezért egy falu felelőssége, az idegeskedés? 45 ezer Forintért?! Eddig legalább normális összeget kapott érte... de most?!

Aztán az újdonság, mert miért ne... mivel sok az irigyes sajnos, hisz ez nem is Magyarország lenne, ha nem utálná mindenki azt, akinek jól megy, jött egy feljelentésből származó Apeh vizsgálat. Mindenki tudja, tisztességes módon nem lehet ebben az országban megélni, így várhatjuk a többszázezres büntetést, ha szerencsétlenebbül alakulnak a dolgok, akár le is csukhatják a nyugdíjas korú apámat olyasmiért, amit minden vállalkozó elkövet, hogy ne haljon éhen a családja.

Mi a húgommal már azt sem tudjuk, mihez kezdjünk kilátástalanságunkban. Eddig külföldön dolgoztam, de onnan is kirúgtak, mert két egyetem mellett nem tudtam eleget vállalni, na meg hát jobbnak bizonyulnak a kínai, néger meg arab bevándorlók, mint a magyarok. Az, hogy hogy beszélem a nyelvet, egy robotmunkánál lényegtelen, hiába beszélek felsőfokon. Most értem el arra a pontra, hogy legszívesebben kimenekülnék a világból. Várjuk a büntetést, vajon mit kell eladnunk: csak a kocsimat, amire évekig gyűjtöttem, ami az egyetlen indulóm volt az életben vagy a másik házunkat, esetleg a fejünk felőlit is el kell adnunk?!

Mindenkit elér lassan a Fidesz keze? Mindenki elszegényedik, mindenkit kicsinál ez a kormány?

Múltkor pl apám barátját, aki szintén kisvállalkozó, 250ezerre büntették meg, mert nem adott blokkot. Ő is be akarja fejezni a vállalkozást, egyszerűen ez így nem mehet tovább. Keresztapám, aki úgyszintén vállalkozó, fuvarozó cégei vannak, őket az új kamionos adókkal fojtják meg.

Szépen lassan mindenki ki lesz csinálva? Tényleg csak külföldön élhet végre normálisan az ember?


2012. okt. 3. 12:36
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:

Nem tudom, kérdező, ismered-e a Munkahelyi terror blogot?

Ha nem ,akkor ajánlom a figyelmedbe, talán megértenéd, miért van ekkora vállalkozó ellenesség az országban.Oké, ha apukád a kivételt erősítette és nem tette lóvá az alkalmazottját, ez dicséretes dolog, de sajnos nem ez az általános.Nagyon nem!Ezért kapja el az embereket a harci ideg,többek között, ha vállalkozókról hallanak.


A közmunkásokról pedig a tájékozatlan embereknek jut csak eszébe egy csöves külsejű, ásójára támaszkodó kisebbségi ürge, akinek muslincák repkednek a szája körül a borszag miatt.

Valójában mindenféle korú és végzettségű ember van köztük, férfi, nő egyaránt.Nem csak utcát sepernek, különféle intézményekben látnak el változatos feladatokat, semmivel sem rosszabbul, mint az állandó dolgozók, csak kevesebb pénzért.

2012. okt. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 anonim ***** válasza:

"Fekete munka"?

Feketén úgy dolgozhat az ember(legtöbb esetben), ha feketén alkalmazzák.És ki alkalmazza feketén?A vállalkozó.És legtöbbjüket hazugsággal, félrevezetéssel, vagy finom zsarolással viszik bele a fekete munkába.A munkavállalók 90%-a tisztességes feltételeket szeretne!

2012. okt. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 anonim ***** válasza:

Ja és a zsebbe fizetés...A vállalkozó kihasználja azt, hogy sok ember már bármit elvállalna, hogy munkához jusson, még a zsebbe fizetésre is rá lehet beszélni.Holott világos, hogy ez a dolgozónak hátrányos.

"Jogtalan kedvezmény".Milyen kedvezmény?Kedvezményt a munkáltatók kapnak a dolgozók után.

2012. okt. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 A kérdező kommentje:

Kedves 34-es, köszönöm az értelmes választ. Sajnos a kérdésemre nem sok másikat kaptam.


Én falun élek, itt az emberek 50-60%-a olyan, amilyennek te a közmunkásokat leírtad. Sajnos nekem ez a tapasztalatom. Polgármester gyerekeként pedig szó sincs tájékozatlanságról. Ismerem nem csak az itteni közmunkásokat, de a kistérségben sok településen dolgozókat is. 1-2 akad csak néha köztük, aki ideiglenesen rászorul a közmunkára, de amúgy dolgos, rendes ember. De ez mifelénk nagyon ritka, a többség a tipikus, alkoholista, "csöves" társaság, ezért írtam. De máshol persze lehet, mások az emberek és több rendes akad közöttük. Ezt nem tudhatom, és már elnézést kértem az általánosításért.


A vállalkozás ellenességet részben értem, részben nem. Ki ad az embereknek munkát, ki fizeti az adók hatalmas hányadát (nem az egyszerű alkalmazottak, az is biztos!)? Volt, hogy nálunk, a faluban valaki azt mondta, hogy apám ne éljen abból, amit ő neki fizetne, így inkább elmegy 20 km-rel arrébb, ha kell neki valami, mintsem apámnak szóljon. Csak, mert mi ne éljünk az ő pézéből. Ez az emberi irigység, az ostobaság és végtelen szemétség. Ez az, amivel nyugaton még nem találkoztam, akármennyit dolgoztam vagy tanultam ott.

2012. okt. 3. 14:58
 35/60 A kérdező kommentje:

Nem én töröltete a válaszokat.


A 34-esnél pedig egy korábbi, már feljebb csúszot válaszadóra gondoltam. Az ő hozzászólására válaszoltam az előbb.

2012. okt. 3. 14:59
 36/60 A kérdező kommentje:
Én meg azt nem értem, valaki miért kap MAXIMUM szoctámot csak azért, mert 3-an vannak testvérek! Sokkal több az egy főre jutójuk, mint másoknak, mégis nekik adják a pénzt, csak mert több gyerek van. Ők kapnak ingyenes tankönyvet, mindent... és még az egyetemen is?! Szerintem ez sokkal jogtalanabb.
2012. okt. 3. 15:01
 37/60 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom (pl nálunk egyetemen ) már nem elég h. 3 gyerek legyen a családba már nézik az egy főre jutót is ... korábban én is felháborítónak tartottam azt, h. elég volt csak 3 gyereknek lenni a családban.
2012. okt. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 A kérdező kommentje:
Egyébként meg az dobja ránk az első követ, aki még soha semmiben nem csalt és soha nem követett el semmilyen jogsértést! Mondom, elég csak a gyorshajtásra gondolnom... 50-nél folyamat majdnem leszorítanak az útról faluban. Holott a gyorshajtás akár életekbe is kerülhet, ami sokkal súlyosabb.
2012. okt. 3. 15:05
 39/60 anonim ***** válasza:
Hidd el, akinek nincs pénze az inkább elindul 10 perccel korábban mint hogy fizessen 50 rugót! Engem spec nyugodtan meglehet előzni semmi késztetést nem érzek arra, h. benevezzek egy ilyen drága sportba!
2012. okt. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 anonim ***** válasza:
100%

érdekesek vagytok!


Most nem azért hogy az államot védjem.

Anyám egyedül dolgozik, fél árva vagyok, utánam még kap ezért pénzt

Összesen 50+80=130.000 ft-ból tart el engem a bátyám és magát.


Ugyan nem élünk gazdagon, de van net, van jó gépem, és van kajánk. Van újítani való a házban.


De hogy vállalkozással szabályokat betartva éhenhaltatok volna... :d ez röhelyes már bocs.


Az lehet hogy éhenhaltatok volna autoval persze, de az ma már luxuscikk, így nem mindenki engedheti meg magának.


Az meg hogy auto vagy éhenhalás, egyértelmű.

2012. okt. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!