Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért erőszakoljákaz iskolákba...

Miért erőszakoljákaz iskolákban a sportot?

Figyelt kérdés

Lehet hogy nem a mozgás a lényeg hanem a lehúzás?

1,Tornaterem építés

2,torna feszerelés vásárlás(esetleg előirt minőség véletlen egy fityesz közeli cég gyártmánya.)

3,Ál bajnokságok(az egésznek az igazolására)

stb



2012. szept. 19. 20:33
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:

"A gondok ott kezdődnek, hogy a szülők nem szoktatják rá a gyerekeket a mozgásra!"


Egyrészt teljesen igazad van.

Viszont amikor én voltam gyerek, akkoriban az apukám tanári fizetéséből és a nagymamám nyugdíjából éltünk öten (anyukám háztartásbeli volt) és a tesómmal mind a ketten versenysportoltunk.


Most nagy a hajtás a szülőknek a munkahelyen, este hullafáradtan esik mindenki haza, a gyerekek úgy vannak hazaküldve az iskolából, hogy anyuka még ezt meg azt ellenőrizze le, hétvégén próbáljuk magunkat utólérni.


Mind a két gyerekem minden nap sportol, mert az iskolában van rá lehetőség... ja, ez nekem havi 20 ezerbe kerül, + ez meg az a felszerelés, tagdíj, fellépőruha, kisf.szom.

Természetesen a rendszeres "kedves szülők, színházba megyünk kérjük küldjenek be ennyit/annyit" holnapra és hasonlók mellé. Oké, én kifizetem, nekem belefér a családi kiadások mellé..... de van, akinek nem. És bizony annak a gyereknek marad a tornaóra a hülye feladatokkal és még örülhetünk, ha nincs kifejezetten egészségkárosító hatása (én írtam a kipufogó gázban betonon futásról).

2012. okt. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
30: Látom sértve érzed magad a hozzászólásomtól. Talán ideges lettél? :)
2012. okt. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
31: Tudom, hogy miről beszélsz. Rengeteg kiadás van az iskolában és a külön sport is sok pénz. Nekünk sajnos nem volt jó szponzorunk a vízilabdán, így papucstól kezdve, fürdőköpenyig, mindent saját magunk kellett megvennünk, az utazások költségeit pedig osztottuk egymás között. Nem beszélve arról, hogy sampon + testápoló is elengedhetetlen kellékek edzés után. Nem tudom, hogy a gyermekeid sulijában mi a helyzet, de nálunk általánosban is és gimiben is volt az iskola területén sportpálya is és terem is. A gimi közel van a Tisza parthoz, így a hosszabb távokat túlnyomórészt ott futottuk. Mi mondjuk egységesen azt mondtuk, hogy inkább futunk betonon, ami sima és látjuk, hogy hová lépünk, mint pl. füvesen, ahol a fűtől nem látsz meg esetleg egy kisebb buckát, rosszul lépsz és kificamodik a bokád. Megmondom őszintén, hogy utálok futni, de ez az élethez hozzá tartozik. Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy egy olyan gyerek/felnőtt, aki nem vitális és nem mozgékony, hogy szándékozik veszély esetén pl. elfutni, vagy akár megvédeni magát?! Én teljesen megértem azt, hogy vannak emberek, akik nem bírnak mindent, de azt sem engedheti meg magának, hogy a kövérsége miatt (természetesen csak akkor, ha az nem egészségügyi vonatkozású) ő állandóan kihúzza magát. Volt egy kövér osztálytársam. Nem ő volt az egyedüli túlsúlyos az osztályban, de ő volt az egyetlen, aki azt mondta a tanárnak, hogy ő nem akar különc lenni, belead mindent! Mindenkinél, aki kapott engedményt, azt vettem észre, hogy még ott is csal, nem ad bele mindent! Ez nekem nem tetszik! Az az osztálytársam 1,70 cm magasságnál 114 kg-t nyomott és mindig tornázott, mindig futott, látszott rajta, hogy szeretné és hogy kapar! Ez becsülendő az élet minden terén, ha valaki harcol! Nem ítélem el a túlsúlyos embereket, de akkor ne is sírjanak, hogy ez meg az nehéz. Tegyenek érte, hogy ne legyen az!
2012. okt. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:

Hát igen, de azért nem egyértelműen az ő hibájuk..

Én miközben versenysportoltam, a tornaórákat ott lógtam el, ahogy tudtuk. Minden trükköt bevetettünk, az otthonhagyott felszereléstől kezdve a könnyes szemű "fáj a hasam megjött"-et (egy napban kétszer is menstruáltunk :-) ).. és mindezt úgy, hogy suli után lelkesen mentem edzeni.


Az én gyerekeimen is ezt látom, húzzák a szájukat ha tornaóra van, de felmerült, hogy az egyiket el kellett hoznom ebéd után hivatalos ügyet intézni, a különórára vissza akart menni... Soha nem volt még olyan az elmúlt években, hogy jaj erre vagy arra nem akarok járni, sőt azon van a vita, hogy öt helyre nem járhatnak.

Az egyik különórára pl. egy elég duci kislány is jár, lelkesen ugrál, szalad a többivel.


Ilyenkor azért elgondolkozom, hogy vajon a tornaórát elbliccelő gyerekben van-e a hiba...

2012. okt. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
34-es válaszomhoz: szóval egy hónapban kétszer is megjött nekünk.....
2012. okt. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
34: Minden bizonnyal sok a probléma a torna tanárokkal is, pont, ahogyan minden másikkal! De a neveléstől is függ sajnos, hogy a gyerekek hogyan állnak a mozgáshoz. A mozgáshoz általánosan és nem magához az órához!
2012. okt. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!