Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért erőszakoljákaz iskolákba...

Miért erőszakoljákaz iskolákban a sportot?

Figyelt kérdés

Lehet hogy nem a mozgás a lényeg hanem a lehúzás?

1,Tornaterem építés

2,torna feszerelés vásárlás(esetleg előirt minőség véletlen egy fityesz közeli cég gyártmánya.)

3,Ál bajnokságok(az egésznek az igazolására)

stb



2012. szept. 19. 20:33
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
Azért kell ennyi tornaóra, hogy a fiatalokban tomboló energiát így vezessék le, ne pedig saját maguk, egymás püfölésével vezessék le a gyerekek.
2012. szept. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
100%
A tizenegyes vérig van sértve a tesiórák miatt :D:D
2012. szept. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
80%
Sokkal olcsóbb gyerekkorban befektetni erre a "lehúzásra", mintha felnőttként akarod majd visszaszerezni az egészséged. Olcsóbb neked is, és az államnak is, nem mellesleg az életminőséged is jobb lesz tőle.
2012. szept. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
64%
Még ha tényleg sportról lenne szó... de a testnevelésóra minden, csak nem hasznos mozgás. Majd, ha meglesz az elvárható felszereltség minden iskolában, akkor papoljanak a sport fontosságáról, de akkor se erőszakkal próbáljanak bármit is elérni. De persze könnyebb kizavarni a gyerekeket a betonozott udvarra futni minden nap, mint megtanítani őket az agyuk használatára. Ne felejtsétek el, hogy ez a kormány semmit nem azért tesz, hogy a népnek jó legyen. Kicsit sem arról szól ez az intézkedés, hogy ne legyenek kövérek a diákok. Ébresztő!
2012. szept. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem jó ötlet a minél gyakoribb sportolás, és ezt pont azért mondom, hogy mert én is azok közé a görbe hátú csapott vállúak közé tartozom, akiket az egyik válaszoló említett, pont azért, mert borzasztó tesi órákat tartottak annó. És erre 20 évesen az ortopédia várójában kellett rájönnöm, nem éppen fájdalommentes módon. Azóta elkezdtem sportolni és valamelyest normalizálódott a helyzet, de tökéletes soha nem lesz már. Csak tényleg az kellett volna, mielőtt bevezetik, hogy ráfekszenek a dologra, felépítik a normális sportcentrumokat, stb. Megint az van, hogy kitaláltak valami jól hangzó dolgot, de megszervezni sehogy nem sikerült.
2012. szept. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
76%
Én kivenném a testnevelés órát az iskolából, helyette legyen kötelezőén igazolt sport, amit a gyerek végez iskolán kívül. Például ha a vízilabdát válassza a gyerek, akkor azt, ha karatet, barantát, akkor azt. Felesleges osztályok közt mindenbe belemajszolni, ha a legtöbb gyerek nem szereti az osztálytársait, így nem is lesz morálja végezni rendesen (a legtöbb feladatot nem végzik el). Ellenben ha kajakozni megy, akkor ott megtanulhatná a csapatmunkát, ráadásul igazi erőpróba is, ahol effektíven fejlődik a gyerek.
2012. szept. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 mustafa33 ***** válasza:
21%
Az iskolában tanuljanak ne bakfingozzanak.
2012. szept. 20. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
Arra nem is gondolsz, hogy talán most jót akartak és nem sok idióta görbe hátú gyereket? Ha valaki nincs erőnlétben az esze sem fog annyira. A sporttól lesznek él sportolok, géniuszok és stb, stb, stb...
2012. szept. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:

Én sem szerettem a testnevelést, mikor gimibe jártam (ennek 6 éve), de nem mondom, hogy haszontalan. A matekórához képest kifejezetten pihentető volt. És ha már itt tartunk, hogy minek, na, akkor minek volt dráma, film, etika és énekóra? Ezekben látod az értelmet vajon? Sőt, hogy tovább menjek: minek rajz az olyan gyerekeknek, akik nem tehetségesek benne és még csak nem is szeretik? Minek matek annak, aki tudja, hogy bölcsész lesz? Minek irodalom annak, aki tudja, hogy gépészmérnök lesz? Minek biológia annak, aki jogásznak készül?

Hiszen úgysem jegyzik meg, nem?


Mindenre lehet kifogást találni. A tesi elleni háborgással nem értek egyet, ugyanis heti 2x 45 perc igenis segít a testet karbantartani. Egészséges és jóleső. Gyűlöltem, hogy kötelező, de mióta nem az, magamtól járok pl. aerobic-ra, mert belátom, hogy a testmozgás hasznos, jóleső.


Ami az átöltözést, zuhanyzást illeti: Az óra előtt van 10-15 perc szünet. Ez mindenkinek elég kellene lennie arra, hogy a teremig eljusson és átöltözzön. Lehet hisztizni, hogy akkor nincs idő cigire meg szendvicsre, de akkor egyen meg szívjon az előző szünetben, nem egy nagy tragédia. Ha majd dolgoznak, akkor meg 4 órán át nem lesz rá lehetőség, az ebédszünetig...

Nálunk volt tusoló az öltözőben, összesen 4 darab. Sokan használták is óra után. Akik nem, azok csak megmosták a hónaljukat, nyakukat a csapnál, aztán dezodor, stb. Senki nem bűzlött tőle egész nap.


Abban egyetértek a kérdezővel, hogy ha minőséget írnak elő a sportszerhez, abban egész biztosan egy kormányközeli cég keze van, és ez gusztustalan. A bajnokságokra vonatkozóan viszont nem tudok egyetérteni, mindig is voltak bajnokságok a magyar iskolák között is, csak nem sokan kísérik őket figyelemmel. Ennek ellenére tőlünk az osztály élsportolói mindig részt vettek rajta.

2012. szept. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:

Az alapgondolat nagyon jó. Egyrészt fontos a mozgás, hogy ne elhízott chipszabáló tohonya felnőttek legyenek a mai fiatalokból. Aki írta, hogy az iskolában tanuljanak: igen, de fontos a mozgás is. Nem lehet napi szinten órákig ülni, fontos, hogy felálljunk időről időre. Ülőmunkát végzek, nálunk a cégnél heti egyszer van torna is, és igencsak nyomják azt, hogy óránként álljunk fel mozogni. Ez nagyon fontos az izmoknak, és javul az agy oxigénellátása is.


De mint mindet, ez is el van b.szva ebben az országban. A körzeti sulinál ahová nem engedtem a gyerekeimet, a tornaóra abból áll, hogy a gyerekeket a vékonytalpú tornacipőben futtatják a betonon, így tönkre megy a térdük, futnak a kipufogógázban egy forgalmas út mellett, majd a futásból visszaérkező gyerekek nem nyújtógyakorlatokat végeztek, hanem a tanárnő leültette a vékony dresszben lévő lányokat is a hideg betonra, a kutyapisis-kutyakakis helyre. Na ebből miért kell öt egy héten???? Enek nemhogy egészségjavító, hanem egészségkárosító hatása van!


Az én gyerekeim egy másik iskolában naponta sportolnak, imádják. Csakhogy fizetős, tehát aki nem tudja megfizetni, annak a gyereke kimarad belőle. Inkább az olyan mozgást kellene javasolni a gyerekeknek, amit erőltetni se kéne, mert örömmel vennének benne részt. És akkor tényleg elérnék azt a hatást, amit akartak: a fiatalok mozogjanak és éljenek egészségesebben.

2012. szept. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!