Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért erőszakoljákaz iskolákba...

Miért erőszakoljákaz iskolákban a sportot?

Figyelt kérdés

Lehet hogy nem a mozgás a lényeg hanem a lehúzás?

1,Tornaterem építés

2,torna feszerelés vásárlás(esetleg előirt minőség véletlen egy fityesz közeli cég gyártmánya.)

3,Ál bajnokságok(az egésznek az igazolására)

stb



2012. szept. 19. 20:33
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem azért, hogy ne legyen ennyi görbehátú, csapottvállú ortopéd egyed a fiatal korosztályban, amennyit most látni.
2012. szept. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 VVMMvvmm ***** válasza:
49%
Egyetértek az első válaszolóval.
2012. szept. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
A probléma az hogy heti 3-4 óra nem oldja meg,pláne úgy hogy eebből 20 perc az öltözéssel megy el.
2012. szept. 19. 20:55
 4/36 anonim ***** válasza:
76%

Én is egyetértek, de ne felejtsd el h mindenbe bele lehet látni valamit.

Nézőpont kérdése.

2012. szept. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
42%

1. Szerintem se akarjunk az amerikaiakra hasonlítani a "dagadt iskolák" tekintetében.



2. (személyes tapasztalat) És az kicsit vicc volt, hogy esett az eső és (mivel nem volt tornatermünk) akkor torna órán mindenki azt csinált amit akart bent. Általában ketten ping pongoztak, a többiek meg figyelték őket. Ezek szerint az amúgy is minimális heti 2 óra mozgás néha nullára redukálódott egyes gyerekeknél.

2012. szept. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
62%
heti 3-4 óra Elég sokat jelent a mai gyerekeknek, akik a telefonjukra/számítógépükre görnyedve töltik a szabadidejük nagyon nagy részét.
2012. szept. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
63%

"1. Szerintem se akarjunk az amerikaiakra hasonlítani a "dagadt iskolák" tekintetében."


Csakhogy az amerikai iskolák 99%-a olyan infrastruktúrával rendelkezik a sportolási lehetőségeket illetően, mint a magyar iskolák kb. 1%-a. Az USA-ban a legtöbb iskolában több tornaterem, konditermek, lelátós sportpálya és uszoda van.


Amúgy maga a kezdeményezés jó, hogy a mozgás fontosságára neveljék a fiatalkokat. Viszont mint ahogy az előbb írtam, sok iskolában hiányzik az infratruktúra (tornaterem, öltöző), valamint az így is túlzsúfolt órarend miatt még több időt fesz el a tanulásra fordítható időből. Emellett a tanmeneteket és a tantárgyi követelményeket is módosítani kellett volna, mert alapvetően a mozgást, a sportot kellene előtérbe helyezni és mindenkit saját képességei szerint értékelni. Mert egy sportos, jó kondícióban lévő gyermek teljesítménye testnevelésből össze sem hasonlítható egy kicsit elhízottabb társáéval, a jelenlegi rendszerben mégis ez történik.

2012. szept. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem megoldható ...
2012. szept. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
84%

nem kell nagy infrastruktúra a tesiórához, elég egy gumilabda meg egy kis placc, ahol focizni tudnak, körbe körbe szaladgálni, fekvőtámaszokat csinálni, meg nyújtani.


és heti 3-4 óra nagyon is sokat számít. az "ál" bajnokságok pedig arra vannak hogy a társadalomba beneveljék a sport szeretetét. mert sportolni jó, mkay?

2012. szept. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
39%

"2.Ha az öltözéshez neked meg 20 perc kell akkor nyugodtan százalékoltasd le magad.

2 perc alatt át lehet öltözni..."


2 perc, mi? Utána pedig ülhet az ember egész nap büdösen az órákon, mivel tesióra utáni tisztálkodásra sem idő, sem lehetőség nincs. Ez ám az európai színvonal!

2012. szept. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!