Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mért nem tanítják az iskolákba...

Mért nem tanítják az iskolákban legalább nagyon alap szinten a pénzelméletet?

Figyelt kérdés

Pl. ahogyan elmagyarázza itt a bácsi?

Az iskolákban soha semmit nem tanítottak a pénzről. Miért?

http://www.youtube.com/watch?v=4WAC3-dJFeI


2012. máj. 2. 18:31
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
26%

Szerinted akkor hogy lenne ekkora hitelbevétele a bankoknak Magyarországon?


Azért a politikusbácsik, akik intézik a NAT-ot, elég jól elvégzik a rájuk bízott feladatokat...

2012. máj. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
85%

Ezt kár lenne tanítani. Drábik újságíró, nem ért a pénzügyekhez,csak egy összeesküvés elméletet gyárt. Így akar hírnévre szert tenni.

Vannak iskolák,ahol valós dolgokat tanítanak.

2012. máj. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
78%

Egy év állampolgársági ismereteket és egy év közgazdaságtant tanítottak az iskolában, mindkettő esetében volt szó ilyesmiről.


Azt különben sem tudod iskolával helyrehozni, hogy sok a retardált hülye.

2012. máj. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

Egy átlag középiskolában gondoltam, nem közgáz szakos suliban. Tehát műszakiban, vendéglátóiban, környezetvédelmiben minden középiskolában mért nem említik meg legalább egy kicsikét?

Én műszaki középiskolában végeztem és egyetlen egyszer sem említették a pénz létrejöttét és mivoltját.


Ha tanítanak éneket, műszaki-rajzot, informatikát akkor mért nem fontos a pénzismeret? (legalább minimális szinten, csak hívnák fel a figyelmet)

http://www.youtube.com/watch?v=4WAC3-dJFeI

http://www.youtube.com/watch?v=CvhD9rwaSqE

[link]

2012. máj. 2. 18:53
 5/33 anonim ***** válasza:
87%

Én jártam pénzügyi szakkörre a középiskolában, és még jó, hogy ez a youtube videó nem palizott be.


19/F:)

2012. máj. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
26%
Ez jogos kérdés. Talán valakiknek érdeke fűződik hozzá...
2012. máj. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim válasza:
0%

A penzrol nem lehet csak ugy beszelni es arrol nincs is mit beszelni

A csavot amit linkeltel neztem, de inkabb megnezem majd rendesen Dvd videon mint a jutuben

De ez eleg osszetett kerdes.....

Az oreg eleg konnyen beszel rajta,Mindenkinek magatol kell rajonnie hogy lehet penzhez jutni azt nem lehet tanitani

Mi lenne itt az Orszagban ha mindenkinek sok penze lenne,

Mindenki felfuvalkodna a tescoba is Vicsorogna mint a Macska az Ölebre es tuti sok ember a tulajdonsaguk miat verne a nyalat

jo ez a Kulombseg...Szelidek, visszahuzodszkodok az emberek....

A penzt e legegyszerubb megkeresni es megsporolni

Nem kell hozza 70 eves Manust halgatni

2012. máj. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim válasza:
38%
szimpla középiskolásba is tankövetelmény amúgy.........
2012. máj. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
85%
Figyelj, a mai átlag diák azt sem képes felfogni, hogy a Pitagorasz tétel mire jó, vagy minek tanulnak kombinatorikát... (nézz csak körbe itt, hány matek utáló kérdés van!) Mégpedig az alap közgazdaságtanhoz is kemény matek kéne... Képzeld el, akkor mekkora lázongás lenne.
2012. máj. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
23%

"Figyelj, a mai átlag diák azt sem képes felfogni, hogy a Pitagorasz tétel mire jó, vagy minek tanulnak kombinatorikát... (nézz csak körbe itt, hány matek utáló kérdés van!) Mégpedig az alap közgazdaságtanhoz is kemény matek kéne... Képzeld el, akkor mekkora lázongás lenne."


Ne magadból indulj ki ször bucser...

2012. máj. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!