Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mért nem tanítják az iskolákba...

Mért nem tanítják az iskolákban legalább nagyon alap szinten a pénzelméletet?

Figyelt kérdés

Pl. ahogyan elmagyarázza itt a bácsi?

Az iskolákban soha semmit nem tanítottak a pénzről. Miért?

http://www.youtube.com/watch?v=4WAC3-dJFeI


2012. máj. 2. 18:31
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:

22:26


"Szóval tényleg valami olyat is taníthatnának, aminek a gyakorlati életben van haszna."


Nincs haszontalan tudás. Az meg, hogy melyik órát untad vagy melyik tanárodat utáltad, magánügy.

2012. máj. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:

ma 07:07 és ma 17:33


Ej, ej, nem olvastátok rendesen el, amit írtam... :)

A testnevelés és az ének oktatása ellen beszéltem, kifejtettem bőven, miért. A biológiát mellékesen említettem és egyébként szerettem. Az ének és a testnevelés tanáraim az oktatási rendszer szégyene. Csak remélem, hogy csak én fogtam ki rossz tanárokat és hogy ez csak az én időmben volt, bár ez sajnos nem valószínű. Egyébként az idegen nyelvek érdekeltek a legjobban, de érdekes módon úgy alakult, hogy nem abból a két idegen nyelvből lettem tanár, amiket gimiben tanítottak, hanem két másikból.

Szóval az oktatási rendszer úgy rossz, ahogy van. Természetesen lehet, hogy nem kell általánosítani, én is foghattam ki rossz tanárokat és én magam is lehettem valamennyire különleges eset.


Összességében sokkal több olyan gyakorlatias dolgot lehetne tanítani, aminek a mindennapi életben hasznát venné az ember, akár biológiából, akár társadalmi ismeretekből gyakorlatiasabb és kevésbé elvont dolgokat.

2012. máj. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:

21:37


"Az ének és a testnevelés tanáraim az oktatási rendszer szégyene."


Erre mondom, hogy magánügy. Nekem pl. jó zenetanáraim voltak gimnáziumban, és szereztem ott egy alaptudást, ami eligazított a zene területén később. Általános iskolában pedig hangszeren is játszottunk, ami máig jó szórakozás. Eminensen hasznos és gyakorlatias dolog a zenéhez érteni vagy zenélni tudni.


"Szóval az oktatási rendszer úgy rossz, ahogy van."


Ezt bárki tudja mondani, sőt, divat mindenre azt mondani, hogy rossz. Minden kocsmában, minden piacon, mindenhol verik az asztalt a prolik és ordítják, hogy az oktatási rendszer rossz, a politika rossz, a gazdaság rossz, meg úgy általában minden rossz. Ez az, amit nulla tudással is lehet mondani. Aztán érdekes módon egyik ilyen prófétának sincsenek életképes ötletei azzal kapcsolatban, hogy mit és hogyan lehetne javítani.


"Összességében sokkal több olyan gyakorlatias dolgot lehetne tanítani"


Több mint százéves szöveg ez a "gyakorlatiasabb oktatás kell" duma. Kár, hogy ez csak egy lila, elvont elképzelés, mert a gyakorlatban (gyakorlat!) sosem sikerül megcsinálni, hiszen ha túlságosan lecsökkented a matematikai ismereteket, akkor senki sem fogja megérteni a pénzügyeket, ha lecsökkented az irodalmat, akkor senki sem fogja megérteni a társadalomtudományt, sőt, a biológiát sem, mert olvasni sem fognak tudni, és így tovább. Elmélet és gyakorlat szembeállítása egy lapos értelmetlenség, ugyanolyan kocsmai okosság, mint az, hogy "az egész rendszer rossz".

2012. máj. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!