Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mért nem tanítják az iskolákba...

Mért nem tanítják az iskolákban legalább nagyon alap szinten a pénzelméletet?

Figyelt kérdés

Pl. ahogyan elmagyarázza itt a bácsi?

Az iskolákban soha semmit nem tanítottak a pénzről. Miért?

http://www.youtube.com/watch?v=4WAC3-dJFeI


2012. máj. 2. 18:31
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
33%
Szerinted 20 éve is követelmény volt?
2012. máj. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
Ha nem is osztályzás szinten, de akkor legalább kéthavonta egyszer bejönne néhány közgazdász és előadást tartana a diákoknak. Mint amikor például felvilágosító órát tartanak vagy drogprevenciós filmeket mutogatnak.
2012. máj. 2. 19:03
 13/33 anonim ***** válasza:
81%
Amiket belinkeltél,azoknak köze sincs a valósághoz!
2012. máj. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:
ÉN azt majd tudom mi igaz és mi nem!
2012. máj. 2. 19:12
 15/33 anonim ***** válasza:
84%

A Kérdező felvetése teljesen jogos, attól függetlenül, hogy mit linkelt, vagy nem linkelt be.


Én egy eléggé jónevű gimnáziumba jártam 15 éve, és nekünk nem volt a tananyagban egy szó sem arról, hogy hogyan is működik a pénz.


Gondolom azoknak sem, akik még korábban jártak iskolába.


Először (és utoljára) a főiskolán kaptam némi mellékes közgazdaságtani felvilágosítást gyakorlati jegyért (annyit is ért).


Amit a szüleimtől megtanultam, az az volt, hogy:

"Fiam, állíts élére minden fillért, és hitelt az életbe' fel ne vegyél!"


Mivel mindennapi felnőtt életünket eléggé a pénz határozza meg, valóban nem lenne ártalmas, ha az iskolákban a szex, drog, dohány (rák end roll) témakör mellé a pénzügyekkel kapcsolatban is működne egy felvilágosító-megelőző program.


Korrekt módon felvilágosítana a pénz és pénzgazdálkodás alapvető törvényszerűségeiről, megelőzendő a ma sokaknál tapasztalt hitelspirálok kialakulásának kockázatát.

2012. máj. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%

Drábik tudtommal nem közgazdász hanem jogász-újságíró. A pénz működése sokkal bonyolultabb, mint amit a videóban elmond, sok közgazdász is úgy diplomázik, hogy lövése nincs róla. Esélytelen lenne megtanítani középiskolában, legfeljebb igen magas óraszámban.

Örülnék, ha az emberek jobban értenének a közgazdaságtanhoz, de ne ilyen hatásvadász összeesküvéselmélet videókat nézzenek, hanem egy olyan ember magyarázza el nekik, aki átlátja a rendszert és ért is hozzá.

2012. máj. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
86%

Én 14 éves vagyok, 8.osztályos.

Semmi ezzel kapcsolatos információm nincs, egyedül a töri/földrajz tanárom szokta elmagyarázni az ilyeneket ha az tananyaghoz kapcsolódik

Évente 1-2 ilyen előadás beleférne a tanévbe.

2012. máj. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%

Halom dolog van, amit nagyon jó lenne, ha tanítanának az iskolákban, mégsem teszik. Pl retorika, szónoklástan. Már már nevetséges, h mennyire nem tudnak beszélni az emberek, márpedig ez a mindennapi életben nagyon fontos lenne, az egyetemen pedig egyenesen elengedhetetlen. Meggyőződésem, h a diákok önbizalmát is nagyban erősítené, ami szintén nem elhanyagolandó tényező. A vitázás alapelveit is tanítanám, mivel ennek még kifejezetten művelt körökben sincs kultúrája...


A gond az az, amit előttem már vki nagyon jól leírt, a diákok többsége a jelenlegi tananyaggal sem tud úgy megbirkózni, mint ahogy kellene, ha ezt még megfejeled plusz tárgyakkal is, amik ráadásul elég magas szintűek, akkor teljes lesz a káosz. Az előadások jegyek nélkül meg nem fognak működni, mert a kutyát nem fogja érdekelni, ha tudja, h nincs tétje. A drogprevenció teljesen más téma, szimpla felvilágosítás (amúgy arra sem figyel a pulyák többsége...)

2012. máj. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
33%
Amúgy nálunk sem esett anno erről 1 büdös szó sem, ha benne van a kötelező tananyagban, ha nem. És elárulom, h nem vmi miki-egér gimnáziumba jártam...
2012. máj. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
84%
Gazdasági és jogi alapismeretek legalább heti két órában. Ezt kellene bevezetni.
2012. máj. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!