Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kezdenek egyre többen...

Miért kezdenek egyre többen negatívan hozzá állni a külföldön munkát vállaló emberekhez?

Figyelt kérdés
Én is egy vagyok közülük, és nekem az a véleményem, hogy mivel Magyarországon így is nagy a munkanélküliség, és alacsonyak a bérek, szerintem még jó is az országnak, hogy aki teheti, külfödre megy. Így nem kell nekik is segélyeket adni, nem használják az egészségügyi szolgáltatásokat, ha tudják, támogatják az otthon maradt családtagokat. Persze, azt megértem, hogy vannak Magyarországon is hiányszakmák mint például orvosok, és az gondot fog okozni, hogy ha nagy számban elhagyják az országot. Ezt nem vitatom. De nagy átlagban nézve, sok olyan is elmegy, aki otthon nem tud elhelyezkedni a szakmájában sem, ezért inkább útnak indul. Utána meg sokan támadják az embert, hogy fizesse vissza a képzését, meg hogy divatból mennek külföldre, hazaárulózzák őket, stb. Miért van ez?
2012. aug. 20. 12:43
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

15. válaszoló

Én nem pontoztalak le, se téged se mást. Elfogadom mindenki véleményét, azét is aki egyet ért, azét is aki nem.

Egyébként meg én elhiszem, hogy igaz amit írsz, nálunk az alföldi részen sem jobb a helyzet sajnos. Remélem teljesülnek az álmaid! :)

2012. aug. 21. 18:46
 22/28 anonim ***** válasza:

Kösz szépen!

Amúgy meg nem neked mondtam hogy lepontoztál hanem attól kérdeztem aki lepontozott hogy miért tette?!

2012. aug. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
Azt hiszem ez a kerdes 2012 ota meg inkabb aktualisabb lett...
2016. jún. 8. 22:03
 24/28 anonim ***** válasza:
Mert az ilyenek semmirevaló emberek.
2016. jún. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

"ezeknek az embereknek a többsége (NEM ÁLLÍTOM? HOGY MINDENKI) a pénz miatt megy ki. Semmi keresnivalója, kötődése, gyökere, ismeretsége, rokonsága nincs a célországban, hanem csak a kapzsiság hajtja oda. Ez pedig minden norma szerint elítélendő."



Korrekt. Mondjuk én az ilyeneket tarkón lőném.

2016. jún. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Azért megjegyzem, hogy az egyetem sincs ingyen, ugyanis az állami szakokon már hallgatói szerződést kell aláírnod. Magyarul, kimész külföldre, akkor ki kell fizetned utólag a tandíjadat. Vagy előtte ledolgoznod az országban.


Én még itthon vagyok. Van szakmunkás, érettségis szakmám is és most a felsőoktatásban ülök.

Nincsenek nagy vágyaim. Lakás, átlagos autó és annyi fizetés, hogy hónap végén ne kelljen kuporgatni kenyérre. Nem akarok étterembe járni sem luxusban élni, cask azt, hogy a fizetésem elég legyen a hónap végéig. Esetleg tudjak havi 10-20 ezret félretenni.


Ehhez képest a magyar valóság az, hogy ezt diplomásként megteheted. Ha jól menő diplomád van. A nagynéném meg 2 éve dolgozik kinn, cukrász egy kicsi német faluban, 3 fős vállalkozás és albérletben élnek a párjával - fizikai munkás - mellé most voltak 2 hétre nyaralni Görögországban, vettek egy vadiúj terepjárót és nem kell spórolniuk hónap végén. Meg ilyen apróságok, hogy a szülinapján a főnöke hazaküldte, természetesen kifizetve azt a napot. Csak mert szülinapja van. Na ezt várd meg itt egy magyar vállalkozótól...



Én meg kijöttem egy szakmával és a csoporttársaim majdnem "megöltek" mert eladóként kerestem 100 ezret kézben. De jó, húszévesen még elég lenne HA nem várnák el ezért a "természetes" túlórát. Mert ugye a bolt nem takarítja ki magát és a leltárt is munkaidő után kell csinálni. Ingyen. Mert az jár. És a munkatársaid szerint "mit ugrálsz, örülj hogy dolgozhatsz"... és ezt nem egy helyen tapasztaltam már meg. Örüljek, hogy dolgozhatok? :D Mi vagyok én valami droid? Én a fizetésnek örülök, a munkát meg elvégzem HA fizetnek.


Aztán elmentem egyetemre. Most szembesültem vele, hogy nem találnak diákmunkást nagyon sok helyre. Persze, hogy nem. 500 forintos órabér, fizikai munka, mellé az örök lúzer, életunt műszakvezető ordít, hogy milyen h***e vagy, mekkora sz*r vagy, gyorsabban,gyorsabban...


...ha mosolyogni mersz vagy nevettek valamin a munkatársaddal, akkor rádszáll a p*r*szt és b***ogat. Aki jól érzi magát, az biztosan nem dolgozik... Mindezt az ő lelki nyomora miatt. És akkor "jéééé, munkaerőhiány van az országban, miért?" . Nem is tudom.


+1 S én vagyok itt GYK-n a beképzelt, mert elnézést, szeretnék egy átlagosan jó fizetést és annyit, hogy hadd érezzem már jól magam a munkahelyemen. Ez nem zárja ki a munka elvégzését.

2016. jún. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.


Közel 12 munkahellyel a hátam mögött nyugodt szívvel fogom elhagyni az országot, amint elvégeztem az iskolát és nem a fizetések miatt, hanem a munkahelyen tapasztalható légkör miatt meg az emberek hozzáállása miatt. Egymást húzzák vissza a dolgozók a "rabszolgának lenni jó, ez a dolgod, ne mosolyogj, kussolj, nyalj és bólogass" gondolkodásmóddal.


S akkor ilyen apróságokról nem beszélve, mint az, hogy KÖNYÖRÖGNÖD kell a szabadnapért és hasonlók...



Legyek hazaáruló, nem izgat. Az nem a haza megvédése, hogy lehajtott fejjel, hajlott gerinccel, az orrod alatt motyogva húzod az igát, aztán meg itt hazaárulózod azokat, akik nem ezt teszik.


Tegnapelőtt olvastam egy interjút. Pincérek várt haza egy vállalkozó. Megfogott, amikor írták: "Nem jöttek haza, pedig itt naponta csak 8-9 órát kell dolgozni."

Nem is értem, hogy miért nem jönnek haza. Rossz a fizetés és még ÖRÜLJ, hogy 8-9 órát dolgozol érte egy nap :D


Dolgoznék én itthon szívesen, de vagy a fizetéseken kell emelni vagy a munkakörülményeket kell javítani. A kettő együtt meg már Ausztria, bele sem gondolok. :)

2016. jún. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

'Mert az ilyenek semmirevaló emberek.'


Tényleg így gondolod?

2016. jún. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!