Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem fideszes és nem jobbikos...

Nem fideszes és nem jobbikos emberekhez két kérdés: el tudnátok viselni Gyurcsányt? + még 1

Figyelt kérdés

Az MSZP és az LMP többször célzott rá, hogy a DK-val nem hajlandóak koalícióra lépni, és én is úgy gondolom, hogy Gyurcsány jelenléte nagyon káros, mert a jobboldal egyszerűen nem képes elviselni a személyét (őszintén szólva még én sem tudtam elviselni, pedig baloldali vagyok, ezért inkább nem is szavaztam senkire 2006-ban)


DE: ahhoz, hogy leváltsuk a fidesz-kormányt, az LMP-nek és az MSZP-nek muszáj szövetkezniük, mert külön-külön nem nyerhetnek, és az lenne a kérdésem, hogy ti el tudnátok viselni, hogy a DK-val is közös lenne a koalíció? Mert arra a 4-5%-ra is rohadt nagy szükség van szerintem. És úgysem a pártpolitikusok irányítanak majd, hanem a szakértők Bajnaival, a pártpolitikusok dolga csak annyi lesz, hogy veszekedjenek a parlamentben a fidesszel, nem kell döntéseket hozniuk (ha tényleg lesz szakértői összefogás... mert ha ez csak pletyka, akkor végünk van) De még ilyen összefogással is nagyon esélyes, hogy a fidesz nyer, még mindig ők vezetik a közvélemény-kutatásokat és esélyes, hogy a határon túliak is rájuk szavaznak, ha nem alakul nekik külön párt


+ Orbán bejelentette, hogy levélben is lehet szavazni, ez hatalmas káosz és hatalmas költség, az egész világon minden magyarnak elküldeni a szavazólapokat és feldolgozni és durva választási csalásra ad lehetőséget - gondoljatok bele: a fidesznek küldi vissza mindenki a szavazólapot postán... ha egyáltalán elküldik mindenkinek... Ti elhinnétek, hogy nem hamisítanak mellé annyit, amennyit nem szégyellnek? És nem kallódik el a magyar állami postán annyi, amennyinek el kell kallódnia? Úgysem lehet ellenőrizni, hogy Ausztráliában vagy Amerikában hányan és kire szavaztak, ott nem készülnek közvélemény-kutatások. Engem ez idegesít a legjobban. Választási csalással akár 6 párt koalícióját is le tudják győzni, mit lehetne tenni ez ellen?


2012. júl. 11. 02:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%

em fideszes és nem jobbikos emberekhez két kérdés: el tudnátok viselni Gyurcsányt? + még 1

én hitlert,lenint,gyurcsánt de még a sarki főszerest is jobban el tudnám viselni mint azt a patkány viktort aki szó szerint biztos léptekkel vezeti a birkanyájat az éhen döglés felé

2012. júl. 11. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%
a fidesszel és a jobbikkal szemben akár a patás sátánt is el tudnám viselni...
2012. júl. 11. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 AdamLeBron ***** válasza:
24%

Nem vagyok (már) sem fideszes, sem jobbikos és nem, nem tudnám elviselni még egyszer Gyurcsányt. Azt az embert mindig is egy nárcisztikus, dilettáns ripacsnak tartottam, aki csak tetszeleg a hatalomban, de valós tudás, munka, "múlt" mögötte nincs. Néhány éves ténykedése ezt be is bizonyította. Mert azon túl, hogy jelentősen hozzájárult a magyar gazdaság jelenlegi reménytelen helyzetéhez a Fidesz meg a Jobbik kezébe játszotta az országot.


Annak az embernek történelmi felelőssége van egy ország tönkretételében.


Az egyik fő ok, amiért legutóbb a Fideszre szavaztam az úgynevezett "elszámoltatás" volt. Ebből semmi sem lett. Pár kisebb halacska, mint Zuschlag, Hagyó és mégkisebb társaik megütötték a bokájukat, de az olyan fő felelősökkel, mint Gyurcsány, Kuncze, Kóka, stb. semmi sem történt és nem is fog. Gyurcsányt most kicsit b*sztatják Sukoró miatt, de ez egész egyszerűen nevetséges. Annak az embernek nem egy ingatlanügylet, hanem hazaárulás miatt kellene felelnie. De a Fidesz nem vonja felelősségre, mert a két oldal mindig is együtt volt benne minden mocskos mutyiban.


Érdekes, Izlandon, Izraelben, Romániában meg még jónéhány másik országban vádlottak padjára tudnak ültetni volt állami vezetőket, meg le is csücsültetik őket, ha arról van szó. Nálunk ez nem megy, mert a színfalak mögött "ezek ugyanazok".


Nem vagyok egy nagy radikális, de ha egyszer még használatba veszi a nép az Andrássyn a lámpavasakat, akkor remélem Viktor és Feri egymás mellé kerül.

2012. júl. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Kunczével konkrétan mi a bajod? Szerintem amíg ő vezette az SZDSZ-t addig volt egy normális párt. Azután jött a lezüllés és a liberalizmus lejáratása.
2012. júl. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
35%
Gyurcsányt még egyszer, mint kormányfő O.o? Soha az életben! Tulajdonképpen Medgyesinek és Gyurcsánynak "köszönhetjük", hogy olyan ma Magyarország amilyen! Meglehet nézni az ország gazdasági mutatóit a 2002-es kormányváltás idejéből, és meglehet nézni ugyanazokat a mutatókat a 2010-es kormányváltás idejéből. Ha ki lehetne törölni a 2002 és 2010 közötti időszakot, ma Magyarország 100x jobban állna gazdaságilag.
2012. júl. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nem mint kormányfő, dehogy! :D Azt persze hogy senki nem akarja!

Csak mint egy kis párt vezetője (DK), szóval hogy szavaznátok-e akkor is a baloldali szövetségre, ha a DK is benne van? Mert jelenleg az MSZP és az LMP őket ki akarja hagyni a szövetségből, pont Gyurcsány miatt, viszont ezzel jelen állás szerint buknak 4-5%-ot a végeredményből.


Ha nem vezetne a fidesz még mindig népszerűségben, akkor fel sem merült volna ez a kérdés... De mondom, szükség van egy csomó párt koalíciójára ahhoz, hogy legyőzzék a fideszt, és még így sem kétharmaduk majd! Ami azt jelenti, hogy nem változtathatnak vissza semmit, mert a fidesz mindent kétharmadhoz kötött!!


Én azért még reménykedek, hogy megjön az emberek esze, és végre leesik a fidesz népszerűsége a béka segge alá, de állítólag ez már a mélypont, nem fog lejjebb esni: akkora szavazótáboruk van, hogy csak velük megnyernék a választást. :(

2012. júl. 11. 11:31
 7/15 A kérdező kommentje:
Ja és hangsúlyozom még egyszer, hogy nem Mesterházy, nem Schiffer és nem Gyurcsány irányítana (utóbbi kettőnek egyébként sincs semmi esélye az 5-5%-ával...), főleg nem a gazdaságot, hanem kizárólag válságkezelésben jártas független gazdasági szakértők (Bajnai vezetésével)
2012. júl. 11. 11:35
 8/15 anonim ***** válasza:

"Igen, csináljuk meg!"

Ez csak poén akart lenni. Szerintem ha Gyurcsány visszavonulna több, Fideszből kiábrándult embert lehetne egy koalíció mögé állítani.

2012. júl. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
De látod, hogy a közvélemény-kutatások nem ezt mutatják!
2012. júl. 11. 12:29
 10/15 anonim ***** válasza:
Egy MSZP-DK-LMP koalícióval sem mennénk semmire, még a Fideszénél is nagyobb baloldali elqrással löknék tovább a szakadék feneke felé az országot.
2012. júl. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!