Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kezdenek egyre többen...

Miért kezdenek egyre többen negatívan hozzá állni a külföldön munkát vállaló emberekhez?

Figyelt kérdés
Én is egy vagyok közülük, és nekem az a véleményem, hogy mivel Magyarországon így is nagy a munkanélküliség, és alacsonyak a bérek, szerintem még jó is az országnak, hogy aki teheti, külfödre megy. Így nem kell nekik is segélyeket adni, nem használják az egészségügyi szolgáltatásokat, ha tudják, támogatják az otthon maradt családtagokat. Persze, azt megértem, hogy vannak Magyarországon is hiányszakmák mint például orvosok, és az gondot fog okozni, hogy ha nagy számban elhagyják az országot. Ezt nem vitatom. De nagy átlagban nézve, sok olyan is elmegy, aki otthon nem tud elhelyezkedni a szakmájában sem, ezért inkább útnak indul. Utána meg sokan támadják az embert, hogy fizesse vissza a képzését, meg hogy divatból mennek külföldre, hazaárulózzák őket, stb. Miért van ez?
2012. aug. 20. 12:43
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
51%

"Ugyanis hónapról-hónapra egyre erősebb nyugaton is a külföldi ellenesség."


Ne felejtsük el, hogy kik miatt? A szélsőjobb. AZ átlag embernek nincs baja a többiekkel. Viszont ott se a magyar/szlovák munkással van a a gond, hanem az iszlám államokból jöttekkel.



Hogyne persze!


Meg a belgák akiknek a lengyel vendégmunkásokkal, meg egyre többen a németeknél a franciáknál!


Nem barátom, nem a szélsőjobbot kell hibáztatni, hanem a nagytőkét. Akinek nem számít semmi csak a profit, és az sem baj ha a maga alól zabálja ki a fogyasztást csak olcsó legyen a munkaerő. A nagytőke ami hihetetlen sebességgel telepít ki gyárakat keletre, miközben a rendszer elvén alapuló új magasabb hozzáadott értékű munkák valahogy elfelejtenek létrejönni.

A szélsőjobb ha "hibás" csak annyiban hogy sehol nem kötődik 1000 szállal a nagytőkéhez és kimondja hogy mibe is fognak belepusztulni az Európai társadalmak.

2012. aug. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
27%

ma 16:47


Jól van persze. A szélsőjobb a jófiú.


Az ottani szélsőjobbnak a muzulmánokkal van gondjuk nem az európaiakkal/zsidókkal. Persze ott is találunk még olyanokat akik egy náci eszmét követnek, de kis csoport.


Szépen le van írva, hogy mi is más:

[link]



ÉS a nagytőke a hibás? Ha megnézzük a kis cégek se fizetnek hú de jól. Sőt általában a nagy multicégek jobban fizetnek mint a kisvállalkozók. Persze semmiképpen nem lehet olyat meggyőzni aki utálja a kapitalizmust. Mi lenne a jó? A kommunizmus, szocializmus?

2012. aug. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:

Amúgy ajánlom ezt:


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__partok-kormanyzas__3..


Végig sírtam az oldalon.

2012. aug. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

Én is megértem azokat is, akik reklamálnak az ellen, hogy a friss diplomások elhagyják az országot, anélkül hogy egy percet is dolgoztak volna a szakmában otthon, ezzel egyet értek, hogy ez nem vezet jóra. Bár tényleg meg lehet érteni őket is, mert ahogy már írták itt is, mindenkinek csak egy élete van. Mindenkinek vannak tervei, álmai a jövőre nézve, legtöbbünknek lakásvásárlás, családalapítás, ehhez pedig pénz kell és nem kevés. A másik dolog az a megbecsülés érzése, sajnos ez is ritkán tapasztalható meg a magyar munkahelyeken.

Az idegen ellenesség pedig olyan dolog, hogy általában nem a bevándorló vendégmunkásokra haragszanak az itteniek, hanem inkább azokra, akik a ségélyek miatt jönnek ide, és dolgozni nem is akarnak. Az is érdekes dolog, hogy nekem a jelenlegi munkáltatóm (Angliában) már mondta nekem, hogy ha én egyszer elmegyek onnan, a helyemre csak magyart vagy más kelet-európait fog felvenni. Előttem csak angol alkalmazottai voltak, de az elmondása alapján össze sem lehet hasonlítani a munkamorálunkat. Arról nem is beszélve, hogy az itt született angolok nem vállalják a munkát minimálbérért, de az elvégzett munkájuk minősége sem megfelelő. Vannak persze kivételek, de neki ez a sok éves tapasztalata. Szerintem még szívesebben fogadnak minket Nyugat-Európában mint a muszlim bevándorlókat, mert azért mi mégis csak hasonló kulturával rendelkezünk. Nekem ezek a személyes tapasztalaim. Hozzáteszem, hogy ilyen dícsérő szavakat azelőtt egyetlen munkáltatómtól sem kaptam, pedig otthon is mindig keményen dolgoztam. Nekem nincs diplomám, de végeztem szakmunkást és érettségiztem otthon, szóval akkor én is tartozom az országnak a képzésem árával...?

Bár én közel 10 évet ledolgoztam otthon, mielőtt kijöttem, de mivel többnyire minimálbérért dolgoztam, így nem sok adót fizettem be az államkasszába... Őszintén szólva én úgy gondolom, hogy az államnak kellene megbecsülni és megfizetni azokat, akik hiányszakmában dolgoznak, akkor kevesen hagynák el az országot. Mert az, hogy próbálják a fiatalokat röghöz kötni, csak ellenszenvet kelt és nem egyszer hallottam már, hogy sokan úgy gondolják, hogy akkor már érettségi után kimennek, és kinti munkával összeszedik a pénzt az egyetemre/főiskolára. De azt már nagy eséllyel nem Magyarországon fogják elvégezni. Szóval szerintem az ilyen intézkedésekkel még többet ártanak, mint használnak.

2012. aug. 20. 19:34
 15/28 anonim ***** válasza:
75%

Én most májusban végeztem szakácsként.

Előtte 3 évig dolgoztam konyhán szakácstanulóként,szóval nem mondhatom hogy nincs gyakorlatom benne.

Ennek ellenére sok osztálytársammal együttvéve nem tudok munkát szerezni,mert sok helyen nem fogadják el ezt a gyakorlatot.

Több olyan osztálytársam is van akiket felvettek próbaidőre,dolgoztatták őket napi 12-14 órába majd a hónap végén 40ezer ft-al elküldték őket.

Sajnos sok helyen kihasználják a dolgozót és az állam se törődik a dolgozókkal inkább a saját zsebét tömik meg.

Nekem most még csak szakmám van amiben nem tudok elhelyezkedni úgyhogy bármilyen munkát elvállalnék a pénzért.

Ha az embert jobban megbecsülik máshol akkor miért nem menjen?

2012. aug. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
Egyébként ez a szakmunkás képzés is egy vicc. Most helyi példát hozok: Nagykanizsa. Van egy turisztikai szakközép... hallottatok már a kanizsai turizmusról? Nem? Ja, ez azért lehet, mert nincs. Mégis évente több száz szakács, pincér és hasonló végez itt, de mi a fenének? Ahol lenne ilyen munka, ott a helyi iskolák bőven kitermelik a szükséges vendéglátóst, még jó, hogy az ittenieknek nem lesz munkájuk, csak csak bagóért.
2012. aug. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

Erről beszélek pontosan. Ott van az ember fiatalon, dolgozni akar, de nincs lehetősége rá. Csoda, ha fogja magát és megpróbálja inkább máshol?

Én amikor kijöttem az a cél lebegett a szemem előtt, hogy egyrészt jól meg akarom tanulni a nyelvet, amivel később az otthoni esélyeimet növelem a munkavállalásnál. Illetve, hogy néhány évet lehúzunk itt, félreteszünk és legalább hitel nélkül sikerülhet lakáshoz jutni a párommal.

De eltelt pár év, és azt látom, hogy otthon csak egyre rosszabb a helyzet. Vidéki vagyok, és ott szinte kihalásos alapon lehet bejutni egy-egy munkahelyre, ha bejutsz valahova, akkor meg naponta hallgathatod, hogy ha nem végzed jól a munkád, találnak a helyedre 1000 másikat. A politika meg csak uszítja az embereket egymás ellen, az EU ellen,a külföldön élő magyarok ellen, a szomszédos országok ellen...stb.

Bár a családom és a barátok hiányoznak, de egyre inkább el vagyok keseredve, mert nem látom hogy valami is jó irányba haladna, és egyre kevésbé gondolom azt, hogy későbbiekben haza fogok menni.

De amikor egyesek (főleg internetes fórumokon névtelenül, arc nélkül)elkezdenek hazaárulózni, akkor azon rendesen ki tudok akadni. Talán tényleg csak az írigység beszél belőlük. Nem tudom...

2012. aug. 20. 21:13
 18/28 anonim ***** válasza:
7%
Két okot is tudok mondani, az egyiket ismered és magyarkodásnak fogod titulálni. A másik pedig az, hogy ezeknek az embereknek a többsége (NEM ÁLLÍTOM? HOGY MINDENKI) a pénz miatt megy ki. Semmi keresnivalója, kötődése, gyökere, ismeretsége, rokonsága nincs a célországban, hanem csak a kapzsiság hajtja oda. Ez pedig minden norma szerint elítélendő.
2012. aug. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Szerintem nem kell kapzsinak tartani azt aki a pénz miatt megy ki, mert ott sem fognak milliókat hozzávágni. Inkább arról van szó, hogy biztosabb megélhetést akarnak, főleg fiatalokról van szó, akik még családalapítás előtt állnak, és meg akarják alapozni a jövőjüket. Otthon sajnos ha az ember nem olyan családba született, ahol a szülők segíteni tudnak, akkor nincs más lehetőségük csak a 30-40 éves lakáshitel. Ettől meg jobb az, ha bevállalják néhány évre a kinti munkát, és utána hitel nélkül meg tudnak venni egy kisebb lakást. Vagy ha kell is hitelt felvenni, sokkal kevesebbet. A gond az, hogy miután az ember lehúzott néhány évet az adott országban, elkezd kötődni ott is, kialakulnak az ottani baráti körök, stb. Szerintem inkább ez itt a gond, hogy ezek után már nem fognak visszavágyni annyira.
2012. aug. 21. 09:29
 20/28 anonim ***** válasza:

A 15.válaszoló vagyok.

Miért lettem lepontozva csak azt írtam ami itt folyik a környezetemben,ez annyira fáj vkinek?Sajnos ez a valóság!!!

Itt Borsodban sok ember a számlát is alig tudja már fizetni és ha nagy nehezen ki is fizeti akkor ott van hogy kell venni kaját,bérletet stb.. és el is ment a fizetés.. Szevasz

Gondolom a legtöbb embernek vannak álmai nekem pl:Legyen egy saját lakásom,jó munkahelyem,sok gyerek,stb.. És nem az akarom hogy majd 65 éves koromban is egy lepukkant panelben lakjak.

Persze kitudja hogy fogunk-e kapni nyugdíjat vagy ha igen mennyit,de dőzsölni nem igen lehet belőle.max éhenhalni

2012. aug. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!