Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kezdenek egyre többen...

Miért kezdenek egyre többen negatívan hozzá állni a külföldön munkát vállaló emberekhez?

Figyelt kérdés
Én is egy vagyok közülük, és nekem az a véleményem, hogy mivel Magyarországon így is nagy a munkanélküliség, és alacsonyak a bérek, szerintem még jó is az országnak, hogy aki teheti, külfödre megy. Így nem kell nekik is segélyeket adni, nem használják az egészségügyi szolgáltatásokat, ha tudják, támogatják az otthon maradt családtagokat. Persze, azt megértem, hogy vannak Magyarországon is hiányszakmák mint például orvosok, és az gondot fog okozni, hogy ha nagy számban elhagyják az országot. Ezt nem vitatom. De nagy átlagban nézve, sok olyan is elmegy, aki otthon nem tud elhelyezkedni a szakmájában sem, ezért inkább útnak indul. Utána meg sokan támadják az embert, hogy fizesse vissza a képzését, meg hogy divatból mennek külföldre, hazaárulózzák őket, stb. Miért van ez?
2012. aug. 20. 12:43
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
78%

Akik szidják, azok nem tudnak semmi emberi nyelvet a magyaron kívül, és nem is szándékoznak megtanulni.

A szomszéd tehene is elv.

2012. aug. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
88%
Akik így állnak hozzád, azok legtöbben szívük szerint maguk is kimennének, de se nyelvtudásuk, se használható szakmájuk, sem bátorságuk nincsen hozzá. Marad az álmagyarkodás, amely mögé bújtatják irigységüket. Ne foglalkozz velük, marja csak őket szét a rosszindulat.
2012. aug. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
95%
Sokan szakma és nyelvtudás nélkül mennek ki, aztán csodálkoznak, hogy rabszolgamunkát végeztetnek velük. Azok járnak jól a kimenetellel, akik jól beszélnek nyelvet és piacképes szakmájuk van... a probléma már csak az, hogy így itthon is lenne munkájuk.
2012. aug. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
97%

Mondjuk én megértem mindkét álláspontot.

Megértem ha egy frissen végzett orvos (ha már az orvost hoztad fel példának) kevesli a fizetést amit otthon kapna, így külföldre megy többszörös fizetésért. Valahol igazuk van,hiszen az ő munkájukon hatalmas nyomás van,és tényleg nevetséges,hogy annyit keres mint egy gyári munkás

DE!

Megértem azokat is akik hőbörögnek ha egy frissen végzett orvos elmegy az országból. Végül is szinte ingyen elvégezte az egyetemet amit az állam állt nagy részben nekik. Az állam (ezáltal az adófizetők) úgymond befektettek egy diákba pénzt,hogy egyszer orvosként nekünk,értünk dolgozik. De a diploma után inkább lelép.. Leléphet,de akkor érthető ha a befektetők (az állam) visszakérik a befektetés összegét.

Sehol a világon nincs ilyen olcsó vagy akár ingyenes egyetemi képzés csak nálunk.


De ez akármelyik szakmára vagy diplomára is vonatkozhat..


De mint mondtam én megértem mindkét álláspontot. Így pártatlan is vagyok.

2012. aug. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
25%

Addig örülj haver amíg a magyarokon érzed ezt az akcentust és nem a bőrödön a külföldieken!

Persze nem sokáig fog ez a külföldre megyek dolgozni már.

Ugyanis hónapról-hónapra egyre erősebb nyugaton is a külföldi ellenesség. És ahogy kúszik "a globalnyikizmusnak köszönhetően" egyre magasabbra a munkanélküliség, úgy egyre hangosabbak lesznek ezek a hangok! Nyilván a nyugati nagytőke érdeke a vendégmunkás de nem a nyugati társadalmaké. Nem kell sok idő, 1-2 év és furfangos állapotok lesznek az egész Eu ban.

Tömegével jönnek haza és minden keleti országba a munkavállalók, ami meg egy újabb stressz lesz a gazdaságnak!

2012. aug. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
71%
A kérdésre adott választ két szóban össze lehet foglalni: ezek a szavak a tudatlanság és az irigység. Nagy fokú tudatlanságra vall azt hinni, hogy aki kint él, az már gazdag is. Ezért irigyelik őket. Szívük szerint ők is kimennének, csak nem bírják a nyelvet. Így ismét marad az irigykedés. Azt is megnézném, hogy a leghangosabbak ugyanúgy követelnék-e a tandíjak visszafizetését, ha ők is elvégezték volna az egyetemet? Lehet itt dobálózni a szavakkal, de annak sincs sok értelme, ha beleölünk csomó pénzt abba, hogy valaki lediplomázzon és merengjen a félhomályban...
2012. aug. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
47%

""Lehet itt dobálózni a szavakkal, de annak sincs sok értelme, ha beleölünk csomó pénzt abba, hogy valaki lediplomázzon és merengjen a félhomályban...



Egyszerű.


Nem kell beleölni mások adóját, és akkor azt csinál amit csak akar az ipse a diplomájával.

2012. aug. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
70%

ma 12:58


Pontosan. ÉS mint írtad ez bármilyen szakmára igaz. Ha egy szakmunkás tanul az állam pénzén akkor tőle nem elvárt, hogy valamit adjon vissza cserébe?


Ja, hogy azért van hiány szakmunkásból mert kevés a fizetés és a végzettek HARMADA kezd el dolgozni azon a szakon amit tanult. Ez olyan mint, hogy egy orvos kimegy külföldre.

2012. aug. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
77%

"Ugyanis hónapról-hónapra egyre erősebb nyugaton is a külföldi ellenesség."


Ne felejtsük el, hogy kik miatt? A szélsőjobb. AZ átlag embernek nincs baja a többiekkel. Viszont ott se a magyar/szlovák munkással van a a gond, hanem az iszlám államokból jöttekkel. AZ ottani szélsőjobb nem a zsidókat rühelli (sok esetben még maguk is zsidók, zsidó barát (LSD Norvég csávó)), hanem az iszlámokat. Pont az ellenkezője mint a kelet Európában. Nálunk mi van? Itt az iszlám a jófiú.

2012. aug. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
85%

A külföldi ellenesség inkább az idegen rasszokra érvényes, különösen a muzulmánokra. Félő, hogy a keresztény európai kultúra néhány évtized múlva veszélybe kerül és ehhez nem kell rasszistának lenni, hogy így gondoljuk.

A kérdésre válaszolva: sok emberből az irigység és a meggondolatlanság beszél, mikor hazaárulózik. Én nem haragszom azokra a honfitársaimra, akik külföldön próbálnak szerencsét. Mindenkinek csak egy élete van, ha sikerül ott megtalálni a boldogságukat vagy anyagilag rendbe hozni az életüket és esetleg utána hazajönni, miért ne?

2012. aug. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!