Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fidesz drogpolitika. Nah...

Fidesz drogpolitika. Nah ebben mennyi logika van?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


Most nem azért, de még a fű ellenzői is beláthatnák hogy ennek nagyon nincs értelme.



2012. aug. 18. 14:47
1 2 3 4 5
 41/47 A kérdező kommentje:
Ok, rendben a legalizálással sajnos nem mindenki ért egyet, magánvélemény, nem baj. DE! Minek szigorítani??? Nem fura hogy mindenhol a környéken enyhítik itt meg szigorítják?
2012. aug. 19. 22:16
 42/47 Pro Patria ***** válasza:
27%

Kedves 19:59-es!


"3 darab füves cigitől egy héten biztos nem leszel függő, saját magamon tapasztalom."

- Dehogyis nem. Minimum lelkileg. Elvégre is te sem mondasz le életető kenyeredről... Minden függő (számítógépes, cigis, alkoholista, szerencsejáték) elhiteti magával, hogy bármikor le tud állni.


"Láttam én befüvezett srácot -> ezen a kijelentésen felröhögtem esküszöm...:D ja meg azt se tudod hol vagy mi:D persze..:D ha még a hatásait sem ismered akkor nem értem minek magyarázol itt.."

- Nekem valahogy nem volt olyan vicces, de majd meglátjuk, mennyire fogunk közösen nevetni hasonló helyzetben veled.


"a másik meg hogy minek próbálsz beleszólni más szokásaiba... halgassál ákost ha úgy akarsz lazulni én meg szívok füvet ha úgy akarok, ennyi. én tudom mit csinálok más ne szóljon bele.. szóval nem hatnak meg az iylen nevetséges sztorik mit amiket előadsz..:D"

- Tedd!:) Engem sem fog meghatni, ha lecsuknak. Nem szólok bele, hogyan teszed tönkre magadat. Szerbusz.

2012. aug. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 Ilyent ***** válasza:
78%

Itt sajna sok ember függőségről beszél amikor ők is függők.

Kicsit magatokba kéne nézni.

Sajna aki nem szív nem tudja hány ember csinálja.

Én is fújtam már politikusokkal.

Építettem cigit sportolónak orvosnak ügyvédnek.


De itt a börtönről is szó volt.

Sok fiatal is füvezik nem lehet megtiltani mint az alkoholt vagy a cigit. Kipróbálják hiába kapott jó neveltetést.


És ha ezek a szerencsétlenek bekerülnek a börtönbe akkor nem fog nekik használni csak rontani.

Szegényeknek olyan megaláztatásokban lesz részük amiről ti nem is álmodtok. Én az ilyen gyerekeket lelki topongyá tettem úgy ahogy mindeni odabent. Szóval nem használ csak árt.


De nem is értem minek beküldeni őket ezzel a kormány nem spórol csak költ. És aki tuti bizniszt szeretne ne kábítót áruljon hanem csináljon egy börtönt.


És aláírást kéne gyűjteni a fű legalizálásért.

Ez a legjobb ötlet de senki nem csinálja.

2012. aug. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim válasza:
73%

Kedves "Pro Patria",


Van hogy egy hónapban egyszer sem szívok, van hogy heti 4-5 alkalom. Amint említettem én tudom mit csinálok, vannak fontosabb dolgaim is a cannabis fogyasztásnál. Úgy beszélsz a dolgokról mint egy vakon született ember a színekről. De inkább nem vitatkozok iylen bölcs emberekkel mint te :)

2012. aug. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim válasza:
73%
Pro Patria az egyik lehető legjobb példa a beszűkült agyú ''a drog rossz'' médián nevelkedett , semmit nem tud az ''utcáról'' embereknek.(most pedig szépen kezdheted macskakörmözni azokat a kifejezéseket amibe bele tudsz kötni,ha mást már úgysem tudsz a témáról)
2012. aug. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
100%

Én igazából megértem azokat akik nem akarják legalizálni a marihuánát, mert minek még egy legális drog? Akkor gondoljanak bele hogy míg a károsabb dohányt, alkoholt legálisan vehetek/fogyaszthatok szinte korlátlan mennyiségbe addig egy spangliért két évre börtönbe kell mennem. Ez kicsit igazságtalan, amire nyugaton tőlünk már rájöttek, csak itt megy ez a "mituggyuk, ne okoskoggyá" politizálás.


Mit kéne tennünk?

Igazságossá tenni a törvényeket, azaz ha valaki elszív egy spanglit ne kelljen már két évre börtönbe mennie. (tudom van elkerülés, de az csak egyszer használható) Ebben az esetben mivel gyengülnének a törvények a marihuána ára jelentősen lecsökkenne, így a szervezett alvilág kezéből kerülne ki a jelentős mennyiségű pénz. (a marihuána előállítása és eladása közti különbség óriási, 1kg füvet megtermelni alig pár tízezer forint, amely értéke az utcán milliókra rúg) Ez viszont azért lenne rossz mivel olcsó lenne könnyen hozzáférhetővé válna, szóval az egyetlen épeszű megoldás az hogy legalizálunk és szigorú szabályok mellett, adóterhekkel engedélyezzük a marihuána kereskedelmét. (hasonlóan az alkoholhoz) Sokan attól félnek hogyha legális lenne akkor többen használnák, ez lehetséges sajnos nem látok a jövőbe. Viszont tegyük hozzá hogy a marihuána felhasználók nagy része 14-15 éves korában próbálja ki először, ez egy szigorúan ellenőrzött rendszerben nem történhetne meg.

2012. aug. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
46%

A fű messze nem olyan ártalmas, mint az alkohol.

Az egy dolog, hogy a tüdőnek nem tesz jót, de én ha a belvárosban sétálgatok 2 órát, már akkor köhögök... Tehát ez se valami szörnyűséges dolog.

Egyszerűen az alkoholt jobban favorizálják, arra már komplett ipar épült, és nagyobb kárt jelentene az államnak azt "megcsapolni" a fű legalizálásával, mint hasznot a marihuána.

Hollandia se az a "szabadelvű" ország már, ott is csak állampolgár, és valamilyen tagsági kártyával rendelkező személy szívhatja, ha jól tudom. De ennek az az oka, hogy Hollandiának elege lett a drog turizmusból. Állítom, az amúgy is csekély holland bűnözés nagy része az oda látogató eszetlenül bulizó turisták tombolása. Ha valaki utána néz, akkor rájön, a fűnek nincs semmi féle negatív hatása, viselkedésre nézve.

Szerintem ha az ország képes lenne elviselni a turisták fent említett tombolását, nagy bevételt hozna a drog-turizmus állam bácsinak.

A média szánalmas hadjáratot folytat a fű ellen, már bele nevelik az emberekbe, hogy az rossz, de ezzel csak a kíváncsi tinédzsereket üldözik bele a drogokba.

Ez olyan szintre fajult, hogy az egyik legjobb barátom nagyanyja több évnyi dohányzás után rákos lett, majd emiatt később marihuánát szívott, amerikai mintára. Ebben az a vicces, hogy a barátom megvolt győződve róla, az ő nagyanyja drogfüggő. Én mutattam meg neki néhány amerikai cikket és magyar nyelvre lefordított kutatást a marihuána, és a rák közötti kapcsolatról.

Láttam már betépett, és részeg embert is. A betépett elüldögélt a fotelban, és elröhögcsélt a barátaival, míg a részeg a wc-re dőlve összeszarta magát, 2 nap múlva pedig a kocsim hátsó üléséről sikálta a kulát.

Az elmúlt generáció véleményén már nem lehet változtatni, a mostani fiatalságnak van csak lehetősége változtatni, de őket is elnyomja a drog ellenes propoganda.


Ezt mondom úgy, hogy egyszer sem szívtam...

2012. aug. 31. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!