Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vona Gábor azért nagyon...

Vona Gábor azért nagyon ráérez a dolgokra, nem?


2012. jún. 14. 23:54
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/90 yossarian44 ***** válasza:

"Komolyan mondom, hogy gyűlölettel olvastam ezt most végig."


Az téged minősít. Ha nem tetszik a politikai-gazdasági valóság, akkor ne politizálj, ilyen egyszerű.


"Ilyen szinten megmagyarázni, hogy mindenről mi tehetünk, és még véletlen sem a gyarmatosítóink, egyszerűen elképesztő."


Nem mindenről, te kedves, gyermeteg lény. Csupán az adósság 1990 utáni felhalmozásáról. Az, a mi hibánk. Az azelőtti adóssághalmozás, és a tervgazdaság káros hatásai a szovjetek és a Kádár-rendszer hibája.


"Természetesen a folyamatot nem tudtad cáfolni, de hát minek is."


Nem is akarom cáfolni, mert ez tényleg így van. Csak nem a Nyugat kényszerített bele minket, hanem önként, röhögve vettük fel a hiteleket, amik aztán ilyen kiszolgáltatottá tettek minket.


Ugyan, mégis hogyan kényszerítettek volna? Pisztolyt fogtak Medgyessy fejéhez?


"Nagyon jól van ez így. Nehogy már szegény spekulánsok tehessenek bármiről is, hisz ők csak megtették azt, amit megtehettek."


Jajj, Istenem, ilyenkor úgy haragszom a magyar közoktatásra!


Mégis milyen spekulánsok? Hogy jönnek ők ide? Akkor most ők nyomták a pisztolyt Medgyessy fejéhez?


"Ez pont olyan, mintha azt mondanád, hogy a holokausztról a zsidók tehettek, mert hagyták."


Ez pont nem olyan.


"Nehogy már az elmúlt húsz év hazaáruló vezetése legyen hibás bármiben is, hisz ők csak a saját zsebüket tömték, mert mindezt megtehették."


De, pont hogy azt mondom, hogy az elmúlt húsz év vezetése felelős ezért.

Többször is említettem Gyurcsány és Medgyessi nevét, mint fő felelősöket, az ő idejük alatt ugrott az államadósság vagy 30%-ot.

Ez nem jött át? Kevesebbet kéne gyűlölködni olvasás közben, a düh és a gyűlölet köztudottan csökkenti az intelligenciát, ez akadályozhat az olvasott szöveg értésében.


"Mindenért mi vagyunk a hibásak, mi egyszerű magyar emberek."


Nem. Mi csak szavaztunk, aztán örültünk a hitelből kapott plusz családi pótléknak, plusz nyugdíjnak, plusz szoctámnak, plusz ösztöndíjnak...

Aztán újra megszavaztuk őket 2006-ban, mert pénzt raktak a zsebünkbe...


"A tanárok, a mentősök, a gyári munkások, a földművelők."


Látom mögötted lobogni a vörös zászlót... :D


"Tudod mit! Menj el egyszer egy lakossági fórumra, és mondd, hogy tegye fel a kezét, aki államadósságot vett fel."


A magyar emberek nem felvették az államadósságot, hanem elköltötték.


"Utána kérd, hogy az tegye fel, aki nyögi!"


Jó, hát ha elkölteni el tudtuk, akkor visszafizetni is vissza kéne...


" Szörnyű azt olvasni, hogy szerinted teljesen rendjén van az, hogy Magyarországról dől ki a pénz."


Mi mondta, hogy HELYES? K.rvára nem helyes így ember, csak ez nem a Nyugat hibája, mint ahogy a bértollnok közgazdaságod hazudja. Ezt mi csináltuk meg, a félcédulás vezetőségünkkel, akikre szolgai mosollyal szavaztunk.


"Szörnyű, hogy szerinted az a helyes, hogy ha már cáfolni nem tudom, akkor tisztára mosom és megmagyarázom."


Ne haragudj, de te ugye tudsz olvasni? Mert ha igen, mi a mentséged arra, hogy nem érted, amit írok neked?


"Komolyan mondom, hogy teljesen el vagyok keseredve azért, hogy valaki Magyarországon úgy gondolja, hogy teljesen rendjén van az, hogy kihasználnak bennünket, és mindezt ilyen szépen, kacifántosan, a magyar nyelv csodálatos kifejező képességét kihasználva meg tudja fogalmazni."


Nincs rendben, és nem használnak ki bennünket. Hitelt vettünk fel - túl sokat - és ezt vissza kell fizetni. Ez nem kihasználás, ez egy kétoldalú szerződés, amivel tisztában voltak a felek.


Mi is tudtuk 2006-ban, hogy milyen rohadt sok államadósságot halmoztak fel a rohadtékok 4 év alatt, mégis a többség rájuk szavazott, mert több pénz lett nekik ígérve.


És ez lenne a Nyugat hibája, és az "EU igazi arca".


Ez az, ami megöli a nemzetünket. A felelősség folyamatos tologatása. A Horthy rendszer alatt minden a komcsik és a zsidók hibája volt, a kommunisták alatt, minden a rohadt Nyugat, meg az ellenforradalmárok, meg a horthysták hibája volt, Gyurcsány alatt minden az Orbán hibája volt, most, Orbán alatt meg már megint minden a Nyugat hibája...


És a Jobbik ebben partner. Képtelenek elfogadni, hogy a tartozást felvettük, a nyugdíjunk, a családi pótlékunk, és az egészségügyi ellátásunk lett belőle fedezve. Ez nem a Nyugat, vagy egy összeesküvés, ez a magyar vezetés saját hasznát néző felelőtlensége, és a magyar polgár mosolygó asszisztálása.


Ezt a helyzetet csak úgy tudjuk megoldani, ha végre belenyugszunk abba, hogy bizony ez a hitel amiatt keletkezett, mert a magyar állam többet költ, mint amennyit megengedhet magának, és meg kell vágni a kiadásokat, mert túl sok pénzt szórnak ki. Bizony, megszorítani kell, sajnos a magyar ember kárára. Nem köpködni az EU-ra, meg hibáztatni mindenki mást, és szövegelni, ahelyett, hogy arról beszélnének, hogy akkor hol kéne kevesebbet költeni.


Ezzel a sz.arral fogja a Jobbik és a Fidesz az államcsődbe kergetni ezt az országot.

2012. jún. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/90 yossarian44 ***** válasza:

"Felteszem neked azt a kérdést, amit nemrég Vona Gábor kapott a parlamentben egy kormánypárti képviselőtől bekiabálás formájában:


Te most kinek szurkolsz?"


Én pontosan annak, akinek te, csak én tudom, hogy ki fog győzni, ha ezt így folytatjuk tovább.


Hát nem a favoritunk.

2012. jún. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/90 yossarian44 ***** válasza:
*bocsánat, "bértollnok közgazdászod", nem "bértollnok közgazdaságod" :D
2012. jún. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/90 anonim ***** válasza:
38%

Azért, mert minden egyes mondatomat beidézted, és utána újból és újból leírtad, hogy a nyugatnak, az eunak nincs felelőssége a történtekben, azért az még nem lesz igaz. Remélem senki sem gondolta, hogy azért kaptuk azokat a hiteleket, mert a németek vagy a franciák Teréz anyaként segíteni akartak rajtunk. Előre jól megfontolt szándékkal tették ezt, hogy adósrabszolgaságba hajthassanak minket. Nekik nagyon is jó, hogy mi adósok vagyunk. Közben teljesen leépítették az iparunkat és a mezőgazdaságunkat, és gyakorlatilag kivásárolták a konkurenciát is. Mindezt a "magyar" vezetőség tudtával, támogatásával, mert egész egyszerűen megvették őket kilóra. Hadd legyek már haragos!


Azt meg kikérem magamnak, hogy túl sokat fogyasztanék, és szerintem sokan vagyunk ezzel így. Egész egyszerűen hazugság, hogy emiatt rossz a gazdaság. Attól rossz, hogy lopnak, mint a szarkák, attól, hogy nem termelünk semmit, meg attól, hogy minden pénzünket a törlesztésekre költjük.


A megszorításokkal semmit sem lehet elérni, azon kívül, hogy megfojtják a gazdaságot. Beindul egy öngerjesztő folyamat, melyben a gazdasági visszaesést újabb megszorítások követnek, mivel kevesebb a bevétel. Az újabb megszorítástól újra gyengül a gazdaság...és így tovább és így tovább és így tovább. Arról nem is beszélve, hogy feneketlen kútba dobják a beérkező pénzt, mert ilyen gazdasági állapotban, ahol nem történik termelés, ott képtelenség kifizetni a hitelt. Minden hitelt egy újabb és újabb hitelből fizetünk ki. Ma már annak is örülni kell, ha azt megkapjuk.

2012. jún. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/90 anonim ***** válasza:

Miért kellünk az EU-nak?

Közzétéve: 2012. január 3. kedd



110 Szavazat



Magyarországra három indok miatt van szüksége az EU mögött álló pénzügyi csoportoknak. Olcsó munkaerő, felvásárlópiac, jó adós. Ahhoz, hogy ezt láthassuk, néhány dolgot meg kell figyelnünk.


A II. világháború után létrehozott „szocialista tömbben” Magyarországnak szürke eminenciás szerep jutott. Furcsa ezt kimondani, de volt ésszerűség a KGST-ben, ugyanis minden országra azt a szerepet rótták, amely a legjobban illeszkedett a profiljához. Ha leszámítunk néhány vakvágányt (pl. vas-és acél országa, rizs-és gyapottermesztés, stb.), akkor megállapíthatjuk, hogy Magyarország kiemelkedő mezőgazdaságot, arra épülő világhírű feldolgozóipart és pl. szintén világhírű gépgyártást (Ikarusz, Rába) tudhatott magáénak. Tiltották többek között az autó- és motorgyártást, de ne feledjük, hogy ehhez nem is rendelkeztünk megfelelő nyersanyaggal. A kereskedelem jellemzően barter-típusú volt, leegyszerűsítve a konzervünkért és almánkért az oroszok Zsigulit küldtek. A kulcs a csere, azaz valódi értékért, valódi érték cserélt gazdát. Nem volt tőzsde, az árfolyamokat mesterségesen tartották magasan. Nem volt árubőség, de nem is haltak éhen az emberek.


A hetvenes években aztán megtört valami. Öltönyös, művelt nyugati emberek jelentek meg a pártszékházban és azt mondták, hogy nekünk nem is annyira jó, vegyünk fel hitelt, hogy jobb legyen. 1970-1989 között 10Mrd dollárt vett fel az ország nyugati „befektetőktől” alacsony kamatozású hitel címén. Nos, ebből a 10Mrd dollárból valójában csak 1 Mrd dollár érkezett meg hozzánk. Ez az 1Mrd dollár akkori árfolyamon 74 Mrd forint volt. Ennyi volt az államadósság. Természetesen az életszínvonal nem javult, viszont már kétféle rossz minőségű virsliből választhattunk az addigi egy jó helyett, sumákban videokazettákat lehetett behozni az országban és kialakult a vetkőzős tollak kultusza.


A rendszerváltásig a valójában megkapott 1 Mrd dollár után 12 Mrd dollárt törlesztettünk vissza. Németh Miklós azonban az országgyűlés elé tette azt a bizonyos papírt, amely addigra már 22 Mrd dolláros tartozást tartalmazott, és amely visszafizetésére Antall József kötelezettséget vállalt. Mivel az ország anyagi helyzete nem tette lehetővé a törlesztést, ezért 2000-ig az állami vagyon 92%-a privatizálásra került. Ma az államadósság több, mint 21.000Mrd forint. Aki vak, az nem látja, hogy ilyen módon került adósságcsapdába hazánk, és minimum szintén vak, aki azt hiszi, hogy ebből ki lehet törni törlesztés útján. Nem lehet!


Mindaddig, amíg egy ország rendelkezik saját valutával, addig van lehetősége különböző pénzügyi manőverekkel mozgásteret teremteni magának, amely akár az államadósság nagymértékű csökkentésére is alkalmas. Magyarország azonban 2000-ben törvényi úton mondott le a saját monetáris politikájáról, amikor alárendelte a Magyar Nemzeti Bankot az Európai Központi Bank alá. Innentől a jegybank monetáris politikája már nem a lakosságot szolgálja, hanem a piaci szereplők kívánságait teljesíti. Ne feledjük, az államadósság 2002-2010 között 50%-ról 82%-ra emelkedett. Mondhatjuk persze, hogy mihez képest. Hát a GDP-hez képest. Nos, a GDP folyamatosan változik, ezért minden hozzárendelt szám is változik. Ez egy rendkívül durva átverés, hiszen az ésszerűség azt diktálná, hogy tudjuk meg kerek-perec, mekkora összegű az államadósságunk, mennyi abból a tőke, mennyi a kamat, mennyi a költség. Ugye kedves Olvasó, Önnek is így számol a bankja? Mi lenne, ha azt mondaná a bank, hogy az aktuális fizetéshez képest 20%, az ópium árához képest 31%, míg a Tisza vízállásához képest 13% a tartozásunk. Tudnánk, hogy mennyivel tartozunk? Nem, fogalmunk sem lenne! Nos, ez a lényege a GDP-hez mért államadósságnak, azaz soha ne tudjuk, hogy mennyi is az annyi.


Eddig csak a pénzről beszéltünk, ám nyújtsa fel a kezét az a kedves olvasó, aki már evett forintot, dollárt, vagy eurót. Kérem az is jelentkezzen, aki már evett short-ügyletet, tőzsdei árfolyamot, esetleg piaci szereplőt. Amit megeszünk, azt a mezőgazdaság termeli ki. Azt csak korrepetálás jelleggel emelnénk ki, hogy a valódi tej nem a Metróból jön, hanem a tehénből.

A magyar mezőgazdaság útja valódi iskolapéldája egy ország megroppantásának. Most – hála Istennek – ismét reneszánszát éljük a magyar termékek keresésének, azonban ezzel sajnos már jócskán késésben vagyunk. A hazai mezőgazdaság a rendszerváltás előtt elég jól működött, mind háztáji, mind nagyüzemi szinten. Ma viszont folyamatosan forráshiánnyal küszködik, csökken a termelés és évek óta importra szorulunk még alapvető élelmiszerek esetében is. A mainstream közgazdászok váltig állítják, hogy egyrészt nem lehet kitörési pont a mezőgazdaság, másrészt nem fenntartható és oly kevéssé hatékony, hogy nem lehet versenyképes a külföldi árukkal.

Az első felvetést könnyű cáfolni, hiszen termőföldjeink mennyisége és minősége 50 millió ember megélhetését tudja, magas színvonalon ellátni, ez tehát nettó hazugság a részükről. Természetesen nagyon fontos kitörési pont ez. A versenyképességi és fenntartható fejlődéssel kapcsolatos kijelentés már egy sokkal burkoltabb hazugság, amit érdemes körüljárni.

1990 előtt a magyar mezőgazdaság – leszámítva a nálunk nem termő egzotikus termékeket – 100%-ban ellátta a hazai piacot és hatalma exportot bonyolított le. Ekkor az ország lakossága bőven 10 millió felett volt. Ma a lakosság 10 millió alatt van és lassan több mezőgazdasági terméket importálunk, mint amit előállítunk. Ebből az következik, hogy szó sincs arról, hogy a fenntartható fejlődésben alulmaradtunk volna, hiszen ha ugyanannyit termelnénk, akkor bőven megélnénk belőle. Ergo, mi ebben a nem fenntartható? Ha megélnénk, akkor miért nem tesszük, adódik a kérdés. Ehhez egy példát kell felhoznunk a Luganói tanulmány című könyvből, amely ugyan fikció, kár, hogy jellemzően szinte minden szava igaz.


Közép-Afrikában sok-sok ember él és jó a termés is, amit adott évben a földön megtermeltek. Közvetlenül a betakarítás előtt nyugatról nagy mennyiségű segélyszállítmány érkezik. A termelő emberek látják, hogy ingyen érkezik az étel, nem kell dolgozni érte, ezért a termés csak egy részét takarítják be. A segély elfogy, viszont még termelnek, csak kevesebbet. A következő betakarítás előtt menetrendszerűen érkezik ismét a segély. Még kevesebbet takarítanak be. Így megy ez néhány évig. Egyszer csak az emberek megunják a termelést, hiszen a segélyért nem kell dolgozni és felhagynak a földműveléssel. Rá egy évre már nem jön segély. Rengetegen éhen halnak. A földek egy része tönkrement, már nem tudják újra művelni, míg a másik részt viszonylag kevés pénzért elkótyavetyélték. Azokat visszavásárolni a nyugati „befektetőktől” már nem lehet. Mit tehetnek hát a földművesek? Mindenüket hátrahagyva beköltöznek egy városi gettóba, ahol fillérekért dolgoznak a nyugati befektetők – korrupció által – helyi adómentességet élvező gyárában.


Nálunk – kevésbé primitív módon – ugyanez történt. Egy-egy évben beöntötték az import tejet, sertéshúst és más termékeket az országba. A hazai termelő két-három évig bírta, aztán kijelentette, hogy a folyamatos veszteségei miatt nem bírja tovább. Rá két évre már sokkal drágább volt a sertéshús és a tej, azonban ennyi is elég volt az egyes ágazatok tönkretételéhez. A versenyképességünk tehát tudatosan lett szétverve. Ma az Unió dönti el, hogy miből mennyit termelhetünk. Nem azt, hogy mennyi banánt importálhatunk, abból bármennyi jöhet, ha van rá pénz, de azt pontosan megmondja, hogy mennyi cukrot gyárthatunk. Hová ültethetünk barack- és szilvafát. Mennyi szőlőt kell kivágnunk és pláne, hogy hogyan nem szabad tömni a libát.

A mezőgazdaságra épülő feldolgozóiparunk nem romokban van, hanem gyakorlatilag megszűnt. Ki emlékszik még azokra a Szudánban készült képekre, ahol az ottani lakosok az Aranyfácános konzervdobozokat mutogatják? Ki emlékszik még a Hajdú-Bétre, a cukorgyárainkra, a hazai kézben lévő csokoládégyárakra és a többire? Ha nincs mezőgazdaság, nincs mit feldolgozni.


Egy ország legfontosabb bevételi forrása az export. Gyakran halljuk, hogy a külkereskedelmi mérlegünk pozitív, azaz jövedelmezőbb az export, mint amennyit importra költünk. Ez szintén hazugság, még pedig az alábbiak miatt. Az export közel 90%-át külföldi, multinacionális vállalatok bonyolítják, amelyek amellett, hogy adókedvezményt élveznek, a profitjukat kiutalják az országból. Tehát az országnak sok haszna nincs belőle. Az import viszont főként a lakosság ellátása céljából érkezik, mobiltelefonok, számítógépek, vagy szlovák tej formájában, amiért mi kőkeményen fizetünk. Azaz, amit itthon megtermel a magyar munkaerő, abból nincsen haszon, viszont ami bejön, azért busásan fizetünk. Nos, ez is ki van találva.


A rendszerváltás óta két kifejezés nagyon mélyen beégette magát a köztudatba. Az egyik, hogy az állam rossz gazda, a másik pedig, hogy a piac szabályozza önmagát. Az első kijelentés kapcsán képzeljük el, hogy a sarki gumishoz betérünk egy defekt miatt. Ő kijelenti, hogy megcsinálja ugyan, de egyrészt rosszul, másrészt a szomszéd gumis sokkal jobb. Nos, betérünk ide még egyszer? Naná, hogy nem! Ebből egyetlen dolog következik: amelyik politikus ezt mondja, azt abban a pillanatban páros lábbal kell kirúgni a parlamentből, de úgy hogy pukkanjon! Az az ember alkalmatlan a feladata ellátására, tehát semmi helye nincs ott. Az állam igenis jó gazda lehet, ha megfelelően vezetik. Az állam feladata, hogy szabályozzon, koordináljon és segítse a benne élőket. Nincs az a piaci szereplő, aki ezt elvégzi helyette.


A másik kijelentés az, hogy a piac szabályozza önmagát. Viccesen mondhatnánk, hogy ez részben igaz. Ha például egy falusi piacon valaki poshadt almát árul, akkor tőle nem vesznek, nem keres pénzt, ezért rosszul él. Aki szép almát árul, attól sokat vesznek, tehát jól él. Aki olcsóbban adja ugyanazt, attól többen vesznek, így jobban jár, mint akitől csak kevesen. Sima ügy, nem bonyolult. Azonban –itt , és ez a legfontosabb dolog – egyenlő felek küzdenek a vásárlók jogaiért. Magyarországon pedig nem!


A hazai vállalkozó nem kap adómentességet, elégséges állami támogatást, exporttámogatást, szemben a külföldi multival, amely néhány évig adómentességet kap – majd rögtön odébb is áll – és a saját állama támogatja, nonszensz módon például abból a befizetésből, amit mi juttatunk az EU-nak és ő azt továbbadja az aktuális tagországnak. Érdekes módon, mi ezekből a „bulikból” mindig rosszul jövünk ki. Azt ugye pl. nem gondolja bárki is komolyan, hogy a hazai autópályákat nekünk építik, némi uniós támogatással. Szó sincs róla, az a kereskedelmi logisztikát szolgálja. Amit itt megtermelnek, így tudják a leggyorsabban kivinni és eladni másutt. Nekünk bőven elég lenne egy autóút, sőt helyenként egy kis kátyúzás is.


Sok mindent lehetne még kiemelni, azonban talán ennyi is elég, hogy lássuk, Magyarországra három indok miatt van szüksége az EU mögött álló pénzügyi csoportoknak. Kell az olcsó munkaerő az összeszerelő üzemekbe és hasonló egységekbe. Kell a felvásárlópiac, hogy a nyugati túltermelés által előállított, gyakran igen silány minőségű árut rásózhassák valakire.

Harmadsorban pedig kell egy jó adós, amely a hitelcsapdából nem tud kitörni, de a törlesztéseket újabb és újabb hitelek felvételével, akár saját polgárai kárára is ki tudja termelni. Szóval ezért kellünk mi. Kérdés, hogy nekünk miért kell ez?

2012. jún. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/90 yossarian44 ***** válasza:

"Azért, mert minden egyes mondatomat beidézted, és utána újból és újból leírtad, hogy a nyugatnak, az eunak nincs felelőssége a történtekben, azért az még nem lesz igaz."


Attól sem lesz a bamba böszmeség igaz, hogy a széljobberek az eszelősséget súrolva mantrázzák újra és újra.


"Remélem senki sem gondolta, hogy azért kaptuk azokat a hiteleket, mert a németek vagy a franciák Teréz anyaként segíteni akartak rajtunk."


Ilyet senki nem is állított, a hitel sosem jótékonyság, de nem is a gonosz eszköze.


Nem csak két árnyalat van, ugye tudod?


" Előre jól megfontolt szándékkal tették ezt, hogy adósrabszolgaságba hajthassanak minket."


Anyáméknak még körmöst adott az iskolában a magyartanár, ha nem bírták megtanulni a szavak rendes jelentését.

Szerencse, hogy a mai időkre ez megváltozott, mert most vörös lenne az ujjad az adósrabszolgaság helytelen alkalmazása miatt.


Szótár, és utána vissza a témához.


"Nekik nagyon is jó, hogy mi adósok vagyunk. Közben teljesen leépítették az iparunkat és a mezőgazdaságunkat, és gyakorlatilag kivásárolták a konkurenciát is."


Nem, a Kádár kor ránk hagyott egy akkorra elavult ipart és mezőgazdaságot, ami aztán nem volt versenyképes a '90-es évekre. Komoly állami innovációk nem történtek abban a szférában, és azóta is bajosak - az uniós források rosszul vannak kihasználva.


" Mindezt a "magyar" vezetőség tudtával, támogatásával, mert egész egyszerűen megvették őket kilóra."


Nem hinném, hogy megvették őket. Egyszerűen csak nincs sok baja a külföldi befektetőnek egy olyan kormánnyal, amelyet egyszerűen nem érdekli a magyar magánszféra túlélése.


Egy olyan kormányunk se volt, akik magyar magánvállalkozókkal szemben bármiféle segítségnyújtási, vagy támogatói szándékot mutattak volna. Így törvényszerű, hogy az erősebb külföldi tőkés kerül nyerő pozícióba, nem kell mániákus módon összeesküvést fabrikálni hozzá.


"Hadd legyek már haragos!"f


Legyél, legyél na! A harag úgyis olyan létszükséglet a ti fertájotokon, mint normális embernél a levegővétel.


"Azt meg kikérem magamnak, hogy túl sokat fogyasztanék, és szerintem sokan vagyunk ezzel így."


Az jó, mert nem is mondtam ilyet. Még kikérheted magadnak azt is, hogy fekete bőrű vagy, mert olyat se mondtam, vagy azt, hogy rózsaszín a hold, mert azt sem mondtam.


Viszont esetleg használtál valaha is tömegközlekedést? Vasutat, buszt?


Bingó, arra megy a pénz, mert több millió ember ingyen használja (helló, nyugdíjasok) meg mert pazarló, sok helyen feleslegesen megy, és zabálja az ezermilliárdokat, amiket aztán az állam pótol ki.


Na innen is jön az államadósság.


Sőt, megsúgom, az egyetemeken ha valakinek egynél több testvére volt, az kapott vagy 25.000 forintot havonta, még akkor is, ha a szülei 300-400 ezer forintot kerestek havonta.

A pénzt elfogadták, elköltötték, puff, lett belőle államadósság.


Ott a pénznyelő egészségügy, ami hulladék minőségű, és mégis, szintén adósságból működik... gondolom igénybe vetted, nem?


Hopp, államadósság, mert igazából többe kerül az egész, mint amennyit te TB-ből kifizetsz, de semmi gond jóságos állambácsi majd kipótolja - kölcsönkapott pénzből - és még sorolhatnám.


Most már ugye kezdet érteni?


" Egész egyszerűen hazugság, hogy emiatt rossz a gazdaság. Attól rossz, hogy lopnak, mint a szarkák, attól, hogy nem termelünk semmit, meg attól, hogy minden pénzünket a törlesztésekre költjük. "


Lopnak, hó de még mennyire. A fél ország ÁFA-csaló, a másik fele meg adócsaló, és van egy kis réteg, aki meg kétrét görnyed, hogy fizesse a közterheket.


Az egy nevetséges hülyeség, hogy nem termelünk, a GDP az pont a belföldön egy évben megtermelt termékek összértéke.


Ez 190 milliárd USD volt 2010-ben. Ennyi az összértéke a Magyarországon termelt javaknak.


"A megszorításokkal semmit sem lehet elérni, azon kívül, hogy megfojtják a gazdaságot."


Ja, a szívműtéttel is felesleges sz.arakondi, 50 éven belül úgy is magától megáll.


A megszorítás nem elsősorban a gazdaságot fojtogatja, hanem az államtól függőket: a nemdolgozókat, a rokkantakat, az iskolásokat, az állami alkalmazottakat, a rendőröket, a katonákat, az egészségügyi dolgozókat, stb.


Az, hogy az állam megszorít, és csökkenti a mittudomén egyetemeknek és kórházaknak kifizetett pénzt, na az pont k.rvára nem érdekli az alkatrészgyártó vállalkozót.


De igaz, például ha csökkenti a mezőgazdasági támogatást, na az pont a gazdaságnak lenne rossz.


Azért még így is nehezen lenne meg neked a közgáz elégséges.


"Beindul egy öngerjesztő folyamat, melyben a gazdasági visszaesést újabb megszorítások követnek, mivel kevesebb a bevétel. Az újabb megszorítástól újra gyengül a gazdaság...és így tovább és így tovább és így tovább."


Nem, te teljesen összemosod az adóemeléssel a megszorítást.


A kiadáscsökkentés és az adóemelés a megszorítás két kulcsa.


A kiadáscsökkentés kéne ide, mivel az nem feltétlenül jelenti azt, amit te leírtál.


Az adóemelés viszont igen, az pont egyezik rá. Na, nálunk pont azt nem kéne - mégis azt teszik.


" Arról nem is beszélve, hogy feneketlen kútba dobják a beérkező pénzt, mert ilyen gazdasági állapotban, ahol nem történik termelés, ott képtelenség kifizetni a hitelt."


Milyen szerencse, hogy nálunk azért folyik termelés rendesen.


"Minden hitelt egy újabb és újabb hitelből fizetünk ki."


Ez egyáltalán nem igaz. A magyar államadósság 2009. márciusa óta stagnál, azaz néha kicsit nő, néha csökken - de azt inkább a devizaárfolyamok változása miatt - nagyobb felvétel, harácsolás azóta nem történt. (Legalábbis akkora, mint előtt, nem)


[link]


Úgy látszik Gyurcsány távozása már átgondoltabb a hitelek felvétele.

2012. jún. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/90 yossarian44 ***** válasza:
Bocsánat a helyesírási és gépelési hibákért, 11 órás műszakon vagyok túl. Ennek tükrében a második, hosszabb hozzászólásodat holnap olvasom csak el, most megyek enni.
2012. jún. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/90 yossarian44 ***** válasza:

És, akkor el is kezdeném:


"A kereskedelem jellemzően barter-típusú volt, leegyszerűsítve a konzervünkért és almánkért az oroszok Zsigulit küldtek. A kulcs a csere, azaz valódi értékért, valódi érték cserélt gazdát. Nem volt tőzsde, az árfolyamokat mesterségesen tartották magasan. Nem volt árubőség, de nem is haltak éhen az emberek."


Jajj, kommunista nosztalgia! Mindig felröhögök, ha ilyet olvasok.


Hozzá kell tenni, hogy a tőzsde hiánya miatt rettenetesen problémás volt az innováció. Nem volt könnyű új befektetőket találni - nem lehetett csak részvényeket a piacra dobni - ezért aztán a keleti blokk technikai fejlődése szépen le is maradt.


Tök jó, hogy "valódi érték" cserélt gazdát, csak közben nem voltak megfelelő valutatartalékok, pedig jó lett volna, ha egymás devizáival is folyik a kereskedelem blokkon belül. Nem véletlen, hogy a kommunizmus összeomlásakor mindenki csóró volt, és adósságokban vergődött.


"Nem volt árubőség, de nem is haltak éhen az emberek."


Remélem azért kicsit megrepedt a plafon az író felett ezeknél a soroknál. Nem haltak éhen az emberek, és nem is nagyon éheztek. Magyarországon. Romániának, a Szovjetuniónak, meg a lengyeleknek azért sikerült éhezést és nélkülözést produkálni. És mindezek mellett olyan nyomor volt általános több KGST országban is, amelyet ma "mélyszegénységnek" titulálunk a gonosz, elkényelmesedett magyar "kapitalizmusban" - akkor az az átlag életszínvonal volt.


"A hetvenes években aztán megtört valami. Öltönyös, művelt nyugati emberek jelentek meg a pártszékházban és azt mondták, hogy nekünk nem is annyira jó, vegyünk fel hitelt, hogy jobb legyen."


Hehehe, a hazug kommunistát hamarabb utolérik, mint a sánta kutyát. Mi szaladtunk a nyugati öltönyösökhöz, mert a tervgazdaság nem igazán termelt felesleges pénzt, nem volt miből beruházni, sehogy se fejlődött a gazdaság.


Ráadásul iszonyatos pénzeket elvittek a kamumunkahelyek, amiket a rendszer feleslegesen fenntartott, mivel mindenkinek kötelező volt dolgozni.


1982-ben a magyar kormány majdhogynem titkosszolgálati módszerekkel léptették be Magyarországot az IMF-re, nehogy a szovjetek megakadályozzák.


"1970-1989 között 10Mrd dollárt vett fel az ország nyugati „befektetőktől” alacsony kamatozású hitel címén."


Mi a sz.arért van idézőjelben a befektető? Aki pénzt ad kamatra az országod fejlesztésére, az befektető. Punkt.


"1970-1989 között 10Mrd dollárt vett fel az ország nyugati „befektetőktől” alacsony kamatozású hitel címén. Nos, ebből a 10Mrd dollárból valójában csak 1 Mrd dollár érkezett meg hozzánk."


Forrás?


Erre a sztorira még senki nem tudott értelmezhető forrást mutatni, csak egy blogot, weboldalt, vagy egy kommunista fórumot, ahol leírják, hogy márpedig így volt.


Hát kösz. Erről se a Galamus, se az ÁKK, se egyéb szervek nem tudnak. Valószínűleg csak kitalálta egy csalódott kommunista, amolyan kötelező gyűlöletkeltés céljából, és beszopta a nemzeti oldal.


"Természetesen az életszínvonal nem javult, viszont már kétféle rossz minőségű virsliből választhattunk az addigi egy jó helyett, sumákban videokazettákat lehetett behozni az országban és kialakult a vetkőzős tollak kultusza."


Nem hát. Mert nem arra kellett a pénz, hogy a Kádár-kor életszínvonala növekedjen, hanem hogy a legszükségesebb innovációkat megtegyék, és hogy egyáltalán tudják fizetni a nyugdíjakat/fizetéseket, mert akkoriban minden fizu az államtól jött.


"A rendszerváltásig a valójában megkapott 1 Mrd dollár után 12 Mrd dollárt törlesztettünk vissza."


Forrás?


Ugyan mégis miből? Szocialista öntudatból pénzt varázsoltunk?


"Németh Miklós azonban az országgyűlés elé tette azt a bizonyos papírt, amely addigra már 22 Mrd dolláros tartozást tartalmazott, és amely visszafizetésére Antall József kötelezettséget vállalt."


Ha nem vállalt volna kötelezettséget, az még akkor is visszafizetendő. Ezért hívják adósságnak.


"Mivel az ország anyagi helyzete nem tette lehetővé a törlesztést, ezért 2000-ig az állami vagyon 92%-a privatizálásra került. Ma az államadósság több, mint 21.000Mrd forint. Aki vak, az nem látja, hogy ilyen módon került adósságcsapdába hazánk, és minimum szintén vak, aki azt hiszi, hogy ebből ki lehet törni törlesztés útján. Nem lehet!"


De, lehet. Csak le kéne vágni a költségekből. Ez itt már matematika és politika. A matek ahhoz kell, hogy kiszámold, hogy mennyivel kell csökkennie a kiadásoknak, hogy ne szoruljon az ország hitelre, politika meg ahhoz, hogy beadd az embereknek a költségcsökkentéseket.


Így lehet megcsinálni, ez most az EU-s politika fővonalat. A lengyeleknek sikerült az 1993-ban végetért adósságválságuk után, nekünk miért ne sikerülne.


Ki írta ezt a hülyeséget?


"Mindaddig, amíg egy ország rendelkezik saját valutával, addig van lehetősége különböző pénzügyi manőverekkel mozgásteret teremteni magának, amely akár az államadósság nagymértékű csökkentésére is alkalmas."


Ez így igaz. A közös valuta nem mindig jó.


"Magyarország azonban 2000-ben törvényi úton mondott le a saját monetáris politikájáról, amikor alárendelte a Magyar Nemzeti Bankot az Európai Központi Bank alá."


Hülye, hülye, hülye, hülye, hülye.


Az MNB nem tartozik az EKB alá. Ilyen soha nem volt. Ki találta ki ezt az ökörséget?

Az MNB TAGJA a Központi Bankok Európai Rendszerének, aminek az EKB is tagja, de attól még ugyanúgy a Monetáris Tanács irányítása alatt áll, amit a magyar országgyűlés állít össze.


Te atyaúristen, ezek melyik országról beszélnek Westerosról?


" Nos, a GDP folyamatosan változik, ezért minden hozzárendelt szám is változik. Ez egy rendkívül durva átverés, hiszen az ésszerűség azt diktálná, hogy tudjuk meg kerek-perec, mekkora összegű az államadósságunk, mennyi abból a tőke, mennyi a kamat, mennyi a költség. Ugye kedves Olvasó, Önnek is így számol a bankja? Mi lenne, ha azt mondaná a bank, hogy az aktuális fizetéshez képest 20%, az ópium árához képest 31%, míg a Tisza vízállásához képest 13% a tartozásunk. Tudnánk, hogy mennyivel tartozunk? Nem, fogalmunk sem lenne! Nos, ez a lényege a GDP-hez mért államadósságnak, azaz soha ne tudjuk, hogy mennyi is az annyi. "


Idióta!


Ki ez a szerencsétlen? Így mérik az államadósság arányát MINDEHOL a világon.


[link]


Mellesleg tessék megnézni az ÁKK honlapját, ott PONTOSAN, tizedesjegyre megnézhető az államadósság, és a törlesztőrészletek.


Bárki megnézheti, teljesen publikus információ, az ilyen hülyék, akik ezt a cikket írták, is hozzá tudnának férni, ha akarnának.


De nem teszik, mert nyilvánvalóan nem a tájékoztatás a céljuk, hanem a gyűlöletkeltés.


"Eddig csak a pénzről beszéltünk, ám nyújtsa fel a kezét az a kedves olvasó, aki már evett forintot, dollárt, vagy eurót. Kérem az is jelentkezzen, aki már evett short-ügyletet, tőzsdei árfolyamot, esetleg piaci szereplőt. Amit megeszünk, azt a mezőgazdaság termeli ki. Azt csak korrepetálás jelleggel emelnénk ki, hogy a valódi tej nem a Metróból jön, hanem a tehénből."


Tegye fel az a kezét, aki épített már tejcsarnokot búzából! Az, aki vásárolt már tejszállító kamionokat kölesből és almából! Az, aki épített már vállalkozást, gépcsarnokot, és makrogazdaságot tehenekből.


Komolyan mondom, kommunistákat nem szabadna billentyűzet közelébe engedni.

Ekkora hülyeségeket írni 2012-ben... szép.


"A magyar mezőgazdaság útja valódi iskolapéldája egy ország megroppantásának. Most – hála Istennek – ismét reneszánszát éljük a magyar termékek keresésének, azonban ezzel sajnos már jócskán késésben vagyunk. A hazai mezőgazdaság a rendszerváltás előtt elég jól működött, mind háztáji, mind nagyüzemi szinten. Ma viszont folyamatosan forráshiánnyal küszködik, csökken a termelés és évek óta importra szorulunk még alapvető élelmiszerek esetében is. A mainstream közgazdászok váltig állítják, hogy egyrészt nem lehet kitörési pont a mezőgazdaság, másrészt nem fenntartható és oly kevéssé hatékony, hogy nem lehet versenyképes a külföldi árukkal."


Szomorú, de igaz. Mármint a mainstream közgazdászok véleménye.


"Az első felvetést könnyű cáfolni, hiszen termőföldjeink mennyisége és minősége 50 millió ember megélhetését tudja, magas színvonalon ellátni, ez tehát nettó hazugság a részükről."


Erre forrás? Honnan veszi az 50 milliós számot, mikor adott ennyi embernek munkát a magyar föld. Vagy ezt Lenin szelleme súgta?


Bah, hazugság a közgazdászok részéről mi? Csak közben a szöveg írójának orra átdöfi a monitort, akkorára nőtt.


"1990 előtt a magyar mezőgazdaság – leszámítva a nálunk nem termő egzotikus termékeket – 100%-ban ellátta a hazai piacot és hatalma exportot bonyolított le. Ekkor az ország lakossága bőven 10 millió felett volt."


Tervgazdaság elvtárs, tervgazdaság. Attól még, hogy nagy volt az export, az nem jelenti azt, hogy az export:


1. A megfelelő árat adta a megfelelő termékért.

2. Tényleges keresletet elégített ki.


"Közép-Afrikában sok-sok ember él és jó a termés is, amit adott évben a földön megtermeltek. Közvetlenül a betakarítás előtt nyugatról nagy mennyiségű segélyszállítmány érkezik. A termelő emberek látják, hogy ingyen érkezik az étel, nem kell dolgozni érte, ezért a termés csak egy részét takarítják be. "


Na, itt kezdődik már a féreg hazudozás. 1994-ben a súlyos termőföldpusztulás, a gyenge termés, és az elavult mezőgazdaság volt az oka ruandai népirtásnak. Az őserdők pusztulása is a primitív mezőgazdaságnak köszönhető.


A többi okfejtés a külföldi segéllyel kapcsolatban meg szintén tipikus buta, vörös hazudozás. Az afrikai mezőgazdaság már jóval azelőtt, hogy a segélycsomagok megindultak volna, képtelen volt eltartani a lényegesen kisebb afrikai populációt.


[link]


Arról ne is beszéljünk, a segélyek Afrikába korántsem rendszeresek, és általában csak oda mennek, ahol elkezdték az éhezést az emberek, ahol van működő mezőgazdaság, oda nem.


"Egy ország legfontosabb bevételi forrása az export. Gyakran halljuk, hogy a külkereskedelmi mérlegünk pozitív, azaz jövedelmezőbb az export, mint amennyit importra költünk. Ez szintén hazugság, még pedig az alábbiak miatt. Az export közel 90%-át külföldi, multinacionális vállalatok bonyolítják, amelyek amellett, hogy adókedvezményt élveznek, a profitjukat kiutalják az országból. Tehát az országnak sok haszna nincs belőle. Az import viszont főként a lakosság ellátása céljából érkezik, mobiltelefonok, számítógépek, vagy szlovák tej formájában, amiért mi kőkeményen fizetünk. Azaz, amit itthon megtermel a magyar munkaerő, abból nincsen haszon, viszont ami bejön, azért busásan fizetünk. Nos, ez is ki van találva."


Hazugság.


A GDP mutatja a belföldön termelt javak összességét:

Ez most 190 milliárd dollár (bocsánat, az előző hozzászólásnál hibás adatot adtam meg)


Forrás: [link]


A magyar GNI pedig 128 milliárd dollár.


Forrás:

[link]


A GNI nem más, mint a magyar tulajdonban lévő vállalkozások által kitermelt javak értéke.


A magyar termelés egyharmada külföldi tulajdonú a makrogazdasági adatok szerint, nem 90%.


Hazug embert ugye...


"A rendszerváltás óta két kifejezés nagyon mélyen beégette magát a köztudatba. Az egyik, hogy az állam rossz gazda, a másik pedig, hogy a piac szabályozza önmagát. Az első kijelentés kapcsán képzeljük el, hogy a sarki gumishoz betérünk egy defekt miatt. Ő kijelenti, hogy megcsinálja ugyan, de egyrészt rosszul, másrészt a szomszéd gumis sokkal jobb. Nos, betérünk ide még egyszer? Naná, hogy nem! Ebből egyetlen dolog következik: amelyik politikus ezt mondja, azt abban a pillanatban páros lábbal kell kirúgni a parlamentből, de úgy hogy pukkanjon! "


Akkor magyarázza már meg ez a hülye, hogy miért van az, hogy Magyarországon az állami vállalatok gyalázatosan működnek, míg a magánszféra azért 1990 óta többszörösére duzzadt?


Ha az állam sokkal jobb gazda, akkor hogy lehet, hogy a magánkézben lévő angol tömegközlekedés nem sokkal drágább, mint a magyar - főleg fizetéshez viszonyítva - viszont sokkal jobb minőségű, és nyereséges?


Míg a magyar - állami - nem igazán.


"A másik kijelentés az, hogy a piac szabályozza önmagát. Viccesen mondhatnánk, hogy ez részben igaz. Ha például egy falusi piacon valaki poshadt almát árul, akkor tőle nem vesznek, nem keres pénzt, ezért rosszul él. Aki szép almát árul, attól sokat vesznek, tehát jól él. Aki olcsóbban adja ugyanazt, attól többen vesznek, így jobban jár, mint akitől csak kevesen. Sima ügy, nem bonyolult. Azonban –itt , és ez a legfontosabb dolog – egyenlő felek küzdenek a vásárlók jogaiért. Magyarországon pedig nem!"


A példa ugyan gyerekes, de igaz, főleg az utolsó mondata.


"A hazai vállalkozó nem kap adómentességet, elégséges állami támogatást, exporttámogatást, szemben a külföldi multival, amely néhány évig adómentességet kap – majd rögtön odébb is áll – és a saját állama támogatja, nonszensz módon például abból a befizetésből, amit mi juttatunk az EU-nak és ő azt továbbadja az aktuális tagországnak."


Egyrészt: a külföldi multik nagy részének már rég nem él az állami támogatása.

Másrészt: jut magyar vállalatnak is a támogatásból, csak ezt nem szokta a bolsevik csürhe/nemzeti oldal emlegetni.

Az viszont igaz, hogy a kisvállalkozások szánalmasan keveset kapnak, 1% alatt, pedig nekik sem ártana a pénz.


"Azt ugye pl. nem gondolja bárki is komolyan, hogy a hazai autópályákat nekünk építik, némi uniós támogatással. Szó sincs róla, az a kereskedelmi logisztikát szolgálja."


Ja, mert aztán a kereskedelem nagyon rosszat tesz egy országnak! Tessék megnézni Észak-Koreát: elzárták magukat a kereskedelemtől, és irigylésre méltó életük van.


"Kell az olcsó munkaerő az összeszerelő üzemekbe és hasonló egységekbe. Kell a felvásárlópiac, hogy a nyugati túltermelés által előállított, gyakran igen silány minőségű árut rásózhassák valakire."


Hülye, hazug, és megint hülye.


A nyugati áru gyakran megfizethetetlenül drága a magyarnak. Az export nem véletlenül magasabb, mint az import - egyszerűen amúgy sem jön be olyan sok külföldről, ami meg jön, az nem is annyira nyugatról, a legtöbb hétköznapi termék az EU keleti feléből jön Magyarországra.


Az angol sajtot ki se bírnánk fizetni.


"Harmadsorban pedig kell egy jó adós, amely a hitelcsapdából nem tud kitörni, de a törlesztéseket újabb és újabb hitelek felvételével, akár saját polgárai kárára is ki tudja termelni."


Ja, mert ugye Magyarország soha nem akart hitelt felvenni, hanem kényszerítették, de hogyan is?

2012. jún. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/90 anonim ***** válasza:

Teljes mértékben egyetértek a videóval! Számomra ők azok akik a nemzet érdekeit képviselik!


Egyetlen dolgot nem értek csak ami volt a múltban nem kell foglalkozni vele:


Vagyis nem kell Gyurcsány-t baszogatni, hiszen nem egymagában volt a keze a dolgokban, hanem közösen az MSZP-vel.

2012. júl. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/90 anonim ***** válasza:

"Most beszélgettem az egyikkel aki szerint a zsidó összeesküvés legjobb bizonyítéka hogy nincsenek ENSZ elítélő határozatok ellene! Mire belinkeltem egy másik jobbikos internetes oldalát ahol ő meg kigyüjtötte a rengeteg elítélő határozatot, bizonyítandó hogy milyen gonosz Izrael! "


Bocs, de ez a két dolog nem mond egymásnak ellent, mindkettő igaz. Ha tényleg ismered ezeket az ügyeket, akkor tudnod kell.

2012. szept. 30. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!