Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most pontosan mi bajotok van...

Valaki0702 kérdése:

Most pontosan mi bajotok van a Jobbikkal?

Figyelt kérdés
Nem náci párt még csak nem is rasszista nektek az a legnagyobb bajotok, hogy keresztény és magyar?

2012. máj. 12. 14:55
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
78%

„Ilyet bármikor írok neked én is.”

Miért is ne írnál?


„Támogatom a magyar vállalkozásokat! (hogyan, miből, mi a garancia hogy nem lesz sumákolás, mutyizás?)”

Nincsen garancia. Mint ahogy azt sem teszik közszemlére hogy mit miből, én még olyannal sehol nem találkoztam. De szemléltethetnéd hogy jobb helyeken hogy szokás!

Addig is jobb híján az alapján döntök, ami rendelkezésre áll.


„Fejleszteni fogjuk az oktatást! (hogyan, miből, milyen irányba? Hoffman Rózsa is "fejlesztette"...-30 ezer felvételiző..)”

Abban mi volt a fejlesztés?

Az, hogy mit és hogyan oktatnak kisebb részben pénz kérdése, nagyobb részben elvi kérdés. Nem tudom milyen részletességgel vagy kíváncsi rá, de az irányvonal be van mutatva a programfüzetben. Ha mást szeretnél látni, akkor mutass olyat.


„Az importunk összetételét egy csettintéssel átalakítjuk, hiába szorulunk rá, nem kell.”

Például cukor? Igazad van, megfelel nekünk a drága osztrák (brazil) is.


„Gonosz multik. Több ezer munkahelyet adnak, magyar beszállítókat alkalmaznak milliárdos forgalommal.”

Maradjunk annyiban hogy ha minden embernek multik adnának munkát, akkor vagy az egekbe kellene emelni az adókat, vagy lehúzhatnánk a rolót. Ugyanis nem a fizetések meg az adók jelentenek felemelkedést, hanem a profit. Azt meg nyilván nem hagyják itt. Nem gonoszság kérdése, de el kell dönteni hogy kinek akarunk jót, elég nehéz ebben egyensúlyt találni.


„A Jobbik máig abban a tévhitben él - illetve nem él ebben, csak ezt kell eladnia - hogy a magyar mezőgazdaság a kitörési pont. A GDP 3%-át, a foglalkoztatottság 3%-át teszi ki... Biztos ez lenne a kitörési pont?”

Hát ha mondjuk 97% lenne ez a két szám akkor én is kételkednék benne. Nem tudom mennyire vagy tisztában a mostani mezőgazdaság helyzetével, de annyit elárulok, hogy van benne potenciál bőven. Termelési és értékesítési téren is.


„A Jobbik azt gondolja, hogy kelet felé kell menni, és ki lépni az EU-ból. Elég naiv feltételezés, hogy keleten nem a pénz beszél. Ott is ugyanúgy kihasználnának.”

Ha hagyjuk hogy kihasználjanak. Egyébként tényleg pénz beszél, úgyhogy ha a gyorsan bővülő Keleten piacot lehet szerezni, akkor azt KELL tenni.


„Szegedi Csanád manapság havonta 2-3x ki akar lépni az EU-ból, de azért felveszi a több milliós fizetést is onnan.”

Van aki nem veszi fel?


„Meggyőző párt. Meggyőző vélemény. Hiteles.”

Ez van. Még egyszer mondom, ha mutatsz nekem egy olyan pártot, ami megfelel az általad a Jobbikkal szemben támasztott követelményeknek, akkor én legközelebb arra fogok szavazni!

Addig is pollice verso.

2012. máj. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 bumbi02 ***** válasza:
21%

Számomra nincs olyan párt amelyikre jó szívvel leadnám a voksomat, de attól még lehet véleményem a Jobbikról nem? De.


A mezőgazdaságban nincs olyan "potenciál" ami a gazdaságunkat beindítaná, inkább csak egy a sok rendezetlen ágazatból, amit rendbe kéne szednie az országnak.


Szegedi Csanád esetében direkt nem érzed a hiteltelenséget? Zászlót égetnek, meg EU zászlót vesznek le, arról szónokol hogy ki kell lépni, ennek ellenére élvezi az EU hasznát. Ha ennyire nem ért eyet az EU-val, akkor kezdjék el, lépjenek ki elsőként ők a Parlamentből. Jaaa, hogy onnan havonta 7956 Euró alapfizetést, 4300 euró általános költségtérítést, plusz különböző napidíjak (304 illetve 152 euró, attól függően hogy az EK területén vagy azon kívül teljesít szolgálatot) , és az utazási költségeket is állja neki az EU. Nekem így kb annyira hiteles Szegedi Csanád, mint akármelyik másik politikus.


Ugyanúgy elhallgattatják az ellenvéleményeket - Endrésik pl - nincs "szabad akarat" ott se, tele van ellentmondásokkal a párt - egyszer őskeresztény, máskor pogány stb. - .


Szerencsére nincs rá esély hogy a Jobbik kormányra kerüljön, kivéve ha koalícióba. De ott meg valószínüleg a Fidesz bedarálná.

2012. máj. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
74%

azoknak van vele bajuk akik az indexen,hvg-n,meg az atv-n informálódnak

ők a gonosz rasszistákok,meg nácik!!

2012. máj. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 bumbi02 ***** válasza:
85%

plusz hozzátenném, hogy a Jobbik divatból EU ellenes, vagy csak nagyon dilettáns. Szerintem inkább az első.


Mióta beléptünk az EU-ba folyamatosan pozitív a külker mérlegünk, míg előtte súlyos minuszaink voltak, plusz érdemes azt is megemlíteni hogy mennyit fizetünk be az eu-ba, és mennyit kapunk :

8 milliárd eurót fizetünk be - vámok,, cukorilleték, áfa alapú és gni alapú hozzájárulás

33 milliárd eurót kapunk különböző támogatások keretében - kohéziós politika, fenntartható fejlődést célzó támogatás, agrár- és vidékfejlesztés)


Akárhogy nézem mind a közvetlen egyenlegünk (befizetéseink, és támogatások) mind a közvetett egyenlegünk (külker mérleg) pozitív. Nem tudom ez hol kizsákmányolás. Persze mozognak az EU érdekek is, lásd cukorgyáraink. De nem mondanám azt hogy kiszipolyoz és gátol a fejlődésben az EU. Az egy főre jutó, éves kohéziós támogatások az egész EU-n belül Magyarországon a második legmagasabb. (a csehek előztek csak meg minket kb 10-20 euróval)


Ha kilépnénk az EU-ból 7 éven belül 25 milliárd euróval lennénk "szegényebbek" (és ebből már levontam azt, amit nekünk kell befizetni).


És még lehetne folytatni, hogy hol támadható szakmailag a Jobbik "politikája", de szerintem teljesen mindegy mit írok, sajnos sokaknak a politika, olyan mint a vallás. Hisznek egy pártban/istenben, és ha én azt mondanám hogy ez a párt, lemészárolt 1000 embert, mert Jánosnak hívták őket, akkor is megmagyaráznátok hogy miért is nem úgy van az. De ez nem csak Jobbikra, de Fideszre, Mszpre, és társaira is igaz.

2012. máj. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
85%

lehet hogy ennyit meg ennyit kapunk az eutól,de azt is vedd figyelembe hogy mára már szinte egyetlen jelentősebb cég sincs már magyar tulajdonban,mindent privatizáltak

a cukorgyárak mellé pedig még sok példát lehetne felhozni

az eu meg arra ad támogatást hogy kivágják a szőlőt,génkezelt sza.rokkal mérgezzék a népet,a földek 10%át hagyják parlagon,stb...

a magyar gazdákat,vállalkozókat ellehetetlenítik

,a mezőgazdaság a béka se.gge alatt,magyar ipar jóformán nincs,ásványkincseinket külföldiek termelik ki,így a haszon nem az országé!!Ma már ott tartunk hogy a pirospaprikát Argentínából hozzák be az országba,szégyen!!ez mind a jóságos eu érdeme,gratulálok hozzá!!nehogy azt mond már hogy ez jó az országnak!!kb olyan helyzetben vagyunk mint India,amikor még angol gyarmat volt!!azt a 22milliárd euró pluszt meg szerinted mire kapjuk,csak úgy ajándékba??ez az ára!!inkább dugnák fel a seg.gükbe a támogatásaikat,és hagynánk a francba ezt az egész eut!!

2012. máj. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
86%
bocs elirtam 25 milliárdot akartam írni
2012. máj. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:
73%

"Nem náci párt még csak nem is rasszista"


Áhh, dehogy náci, épp csak a parlamentben is zsidóznak, most már nem is visszafogottan.

Ezek után még mindig azt hazudni, hogy áhh, ezek nem is azok, kifejezetten gyomorforgató és sunyi.

Tudod, mint amilyenek ti vagytok.


--------------------------


"az a legnagyobb bajotok, hogy keresztény és magyar?"


Az a bajom, hogy szerintük pl. én nem vagyok magyar - innentől meg szerintem a büdös kurv@ anyjukat.

Az a bajom, hogy a saját piti politikai céljukra a legfontosabb dolgot vágták haza, a nemzet fogalmát.

Az a bajom, hogy a magyar szót, a magyar történelmi jelképeket saját politikai eszközeikké silányították le.


És amilyen retardált gyökerek vagytok, fel se fogjátok, hogy ezzel mekkora kárt okoztattok, hogy megöltétek az egyetlen közös kapcsot, ami összekötötte volna ezt az országot - a közös nemzethez tartozást.

2012. máj. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:
19%

ki nem tart magyarnak te hol a fas.zba élsz szerencsétlen??:D

idézz már légyszi tőlük olyat ahol a zsidóságról szerinted rasszista alapon vélekednek!!én még nem láttam ilyet,az hogy kritikáik vannak izraellel szemben az nem rasszizmus

legyél tisztában a szavak jelentésével

a cigányokról meg inkább ne is beszéljünk,naponta gyilkolják a magyarokat pár ezer forintért,vagy mer csak ideges az állatja,erre kap 4 évet egy gyilkosságér!!!

fordított esetben sokkal szigorúbbwn szoktak eljárni!!

aki meg felemeli ez ellen a hangját az rasszista náci fasiszta,aki beveszi ezt az idióta károgást és azt hiszi itt télleg nácik vannak meg fasiszták az meg szimplán hü.lye

2012. máj. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
23%

"ki nem tart magyarnak te hol a fas.zba élsz szerencsétlen??:D "


Ki? Az a jobbikos csőcselék, amelyik mindenkit lehazaárulózz, aki nem ért velük egyet. Amelyik rendszeresen nemzetáruió, hazaáruló, nemzetellenes, nem igazi magyar és társai jelzővel illet mindenkit, aki épp nem tetszik neki.



"dézz már légyszi tőlük olyat ahol a zsidóságról szerinted rasszista alapon vélekednek"


Mondjuk amikor a kedves jobbikos képviselő külön parlamenti felszólalást érzett szükségesnek, hogy kifejezze örömét, hogy végre az idegentest, a zsidó csapat MTK kiesett az NB1ből?

Vagy mikor most múltkor a parlamentben elkezdték nyomatni újra a vérvádakat?


És ezek után még van egyeseknek pofája értetlenkedni, hogy mégis mire gondol az ember??

2012. máj. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 bumbi02 ***** válasza:
77%

lehet hogy ennyit meg ennyit kapunk az eutól,de azt is vedd figyelembe hogy mára már szinte egyetlen jelentősebb cég sincs már magyar tulajdonban,mindent privatizáltak

a cukorgyárak mellé pedig még sok példát lehetne felhozni

az eu meg arra ad támogatást hogy kivágják a szőlőt,génkezelt sza.rokkal mérgezzék a népet,a földek 10%át hagyják parlagon,stb...

a magyar gazdákat,vállalkozókat ellehetetlenítik

,a mezőgazdaság a béka se.gge alatt,magyar ipar jóformán nincs,ásványkincseinket külföldiek termelik ki,így a haszon nem az országé!!Ma már ott tartunk hogy a pirospaprikát Argentínából hozzák be az országba,szégyen!!ez mind a jóságos eu érdeme,gratulálok hozzá!!nehogy azt mond már hogy ez jó az országnak!!kb olyan helyzetben vagyunk mint India,amikor még angol gyarmat volt!!azt a 22milliárd euró pluszt meg szerinted mire kapjuk,csak úgy ajándékba??ez az ára!!inkább dugnák fel a seg.gükbe a támogatásaikat,és hagynánk a francba ezt az egész eut!!


Látom eléggé felületesen érintetted a mezőgazdaság témáját. Magyarország jelentős támogatásokat kap az Eutól a mezőgazdaságára, csak hát hiába támogatsz egy pár hektáros gazdaságot, az nem fog jelentős fejlődést hozni. Életképtelen. Amikor megállapították a támogatási határt (5 EUME értékben) akkor ment a nagy felháborodás, hogy csökkentsék, így kb a támogatottak köre kétszeresére nőtt, de a támogatásra szánt összeg nem. A magyar mezőgazdaságot nem az EU tette tönkre, csak neki is volt benn szerepe. Inkább a tsz-ek felszámolása, az elavult technika, és a magas termelői árak ami akadályozza/akadályozta a mezőgazdaságunkat.


Az őrült privatizálás inkább a 90-es éveket jellemezte, amihez az EU-nak nem feltétlen volt köze.

És akár tetszik akár nem, Magyarország rá van szorulva a külföldi müködőtőkére, és ezen a Jobbik se tud annyival változtatni, hogy azt mondja hogy nem kell. Amíg rá vagyunk szorulva, nem küldhetjük el őket, ha elérjük h ne legyünk rászorulva, akkor majd lehet játszani szabadsághőst.


Az EU-ban vannak nettó kedvezményezettek és nettó befizetők. Magyarország a kedvezményezettek közé tartozik, míg Németország befizető (ő teszi bele legtöbbet EU-ba, és nettó befizető marad, ergo befizetés>támogatás) Természetesen meg vannak az érdekeltségi körök az EU-n belül, akiknek ez egy "jó üzlet". De nem kell a saját szrunkat másra kenni. Nem az EU legnagyobb problémánk. Van itthon bőven sok más probléma. Most legnagyobb hülyeség lenne kilépnünk az EU-ból. És Magyarországot nem a mezőgazdaság fogja kilendíteni.



A szőlőtőke kivágásának támogatása. Szintén egy elég felületesen érintett példa. Elsőre furán hangzik hogy pont a kivágást támogatják, de eléggé felületes is az, aki ennél meg áll. Kicsit "megszűrték" a piacot, hiába volt 5,2 hektoliter bor, ha az átlagos, vagy átlag alatti minőségű volt, és akkortájt jelentős igény volt a szőlőtőke kivágásra támogatás nélkül is! (sokan nem tartották jövedelmezőnek a szőlőt, illetve az ültetvényfelületüket akarták növelni) . És úgy fair, hogyha megemlíted a tőke kivágási támogatást ( ha jól emlékszem 3 milliárd forint?), említsd meg a szerkezeti átalakításra kapott 12 milliárd forintos támogatást is, amit a termelők kaptak.

2012. máj. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!