Magyar Gárdát miért nem lehet elfogadni csak a jó fiúkat?
Nem az volt a kérdés, hogy hatékony-e. Hanem hogy törvényes keretek között működik. Ha a gárda is tisztességesen, normális keretek között működne, akkor nem lenne senkinek semmi gondja vele.
Egyszerűen csak annyit kéne tenni, hogy egyeztetni a rendőrséggel, és összedolgozni.
Persze néhány dolog akkor máshogy lenne, például nyilván akinek nem tiszta az erkölcsi bizonyítványa, mert mondjuk garázdaságért ült, azt kipenderítenék a gárdából. De ez is csak azt eredményezné, hogy az emberek tisztelettel és elismeréssel tekintenének rájuk, mint olyanokra, akik valóban a jó ügyet szolgálják.
Igazából nem is értem, miért nem teszik meg. Apróságokról lenne szó, és máris senkinek semmi baja nem lenne velük.
"Nem az volt a kérdés, hogy hatékony-e"
Szerintem meg ez volt a kérdés, mert tökjó, hogy vannak rendfenntartó szervezetek, akik nem tudnak csinálni a pózoláson kívül semmit.
"mondjuk garázdaságért ült, azt kipenderítenék a gárdából"
Nem tudják kipenderíteni azt, aki be sem tud lépni, ugyanis jelenleg is erkölcsi bizonyítvány kell a belépéshez.
"tisztességesen"
Eddig nem láttam olyat, hogy bármi tisztességtelen dolgot csináltak volna.
"Egy polgárőrnek nincs joga feltartóztatni egy rablót pl, nézni én is tudom, ahogy elszalad. Szerinted ez egy hatékony alakulat?"
Egy gárdistának sincs joga.
Azaz adott körülmények között pontosan olyan tehetetlen, mint a polgárőr.
"Eddig nem láttam olyat, hogy bármi tisztességtelen dolgot csináltak volna."
Ez így van, a Gárda kínosan ügyel arra, hogy a jog keretein belül maradjon - kivéve magának a Gárdának a létét. Semmilyen jogsértést nem követtek el, azon kívül, hogy a hatályos törvények szerint ilyen szervezetet csak az állam hozhat létre, és tarthat fenn.
Egyébként valóban hatásos a megjelenésük, és a "mérleg" (ha ezt lehet így mérlegelni) mindenképpen pozitív. Valaki fentebb kérdezte: nekem is van rokonom (idős néni) Somogyban, akinek a házáról a cserepet szedték le bizonyos színesbőrű egyének. Önmagában az jó dolog, ha valaki, valamilyen szervezet egy kissé kordában tartja ezeket az egyéneket...
A probléma a jogszerűséggel van. Egy jogsértést egy másikkal nem lehet szankcionálni. Erre valami más megoldást kell(ene) keresni:
1. Lehetne megerősíteni a rendőrséget...
2. Lehetne több jogot adni a polgárőrnek...
3. Lehetne HIVATALOSAN engedélyezni a Gárdát...
Tehát több fajta megoldás is létezhet a problémára - el kell dönteni, hogy melyik a célszerű.
De nem fogják eldönteni. Jelen pillanatban a Gárda léte NEM gazdasági, vagy bűnügyi kérdés, még csak nem is polgári jogi, hanem (sok-sok képviselőnknek köszönhetően) kőkeményen POLITIKAI kérdés...
És ez baj. Hiszen a Gárda valóban lehetne egy önkéntes rendfenntartó szervezet, ha ezt nem használnák ki sokan a saját politikai céljaik érdekében. Így viszont igen "kényes" dologgá vált, amibe nem jó belepiszkálni, mert abba könnyen bele lehet bukni... Ezért nincs még mindig egyértelmű döntés a Gárdáról - se erre, se arra......
Pedro
"Nem tudják kipenderíteni azt, aki be sem tud lépni, ugyanis jelenleg is erkölcsi bizonyítvány kell a belépéshez. "
1. Nincs olyan, hogy magyar gárda.
2. Erkölcsi bizonyítvány kell ahhoz, hogy törvénysértést kövess el? A "gárda" ezzel fel is oszlatta magát: az erkölcsi ugrik, ha a rendőr eljárás alá vonja a gárdáskodása miatt -> nincs erkölcsi -> viszlát gárda.
"Na és milyen eljárás alá vonja? Tudsz erre példát mondani? "
217. §526 (1) Aki
a) olyan, a közbiztonság, közrend fenntartására irányuló tevékenységet szervez, amelyre jogszabály nem jogosítja fel, vagy
b) a közbiztonság, közrend fenntartásának látszatát keltő tevékenységet szervez,
vétséget követ el, és két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
212/A. §506 (1)507 Aki a bíróság által feloszlatott társadalmi szervezet vezetésében vesz részt, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
(2)508 Aki a bíróság által feloszlatott társadalmi szervezet működésében a köznyugalom megzavarására alkalmas módon vesz részt, vétséget követ el, és két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
(3)509 Aki a bíróság által feloszlatott társadalmi szervezet vezetéséhez vagy működéséhez szükséges, vagy azt könnyítő feltételeket biztosítja, vagy ahhoz anyagi eszközöket szolgáltat, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
Csak ezeket...
Igen, és tudsz arra példát mondani, hogy bárkit is büntetőeljárás alá helyeztek emiatt? Mert az imént még azt írtad, hogy a gárda feloszlatható, ugyanis ez bekerül az erkölcsi bizonyítványba. Namármost egy ember erkölcsi bizonyítványában sincs benne ilyesmi.
Amúgy érdekes törvényt hozott a Fidesz, olyan módon büntetnének, hogy nem valósul meg sem személy, sem vagyon elleni bűncselekmény. Érdekes.
"Igen, és tudsz arra példát mondani, hogy bárkit is büntetőeljárás alá helyeztek emiatt? "
Nem mert már nem létezik ez a szervezet.
"
Amúgy érdekes törvényt hozott a Fidesz, olyan módon büntetnének, hogy nem valósul meg sem személy, sem vagyon elleni bűncselekmény. Érdekes."
A garázdaság is ilyen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!