Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kire szavazzon az akinek...

Kire szavazzon az akinek egyáltalán nincs pénze?

Figyelt kérdés
Mint mondjuk én. A Fidesz bázisa a felső középosztály, tehát a gazdagok. MSZP vörös-tőkés simlisek, és azok is a gazdagok. A maradék áttekinthetetlen.

2012. ápr. 2. 21:11
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

"ráadásul az EU is betett rendesen, a külföldi tőke így nem igazán áramlik be az országba"


Az a helyzet, hogy ebben, hogy az EU betett, a kormánynak nagy szerepe volt. Például a médiatörvénnyel, odamondogatással, amire sok magyar csak legyint, de nyugaton az ilyesmit komolyan veszik.


"ezalatt a kis idő alatt tényleg nem tudtak annyi eredményt produkálni mint amit előzetesen vártak tőlük és ők is beígértek, amit persze nem kellett volna"


Ebben is hibásak. Pl. 2008-ban a saját későbbi mozgásterüket szűkítették azzal, hogy népszavazáson töröltették el a vizitdíjat, kórházi napidíjat és tandíjat. Bár lehet, hogy ezzel érték el azt, hogy végül meglett a kétharmaduk.


"A Jobbik alapból kizavarná a külföldi cégeket, multikat, munkahelyek szűnnének meg tízezrével, mert számukra csak az lehet itt ami tiszta magyar. Ez igencsak válsághoz vezetne. Az mszp már bizonyított, az lmp - t meg inkább ne is vegyük komolyan szerintem. "


Egyetértek, de én a Fideszre se szavaznék, így ha most vasárnap lenne a választás, otthon maradnék.


"Arról meg végképp nem a kormány tehet hogy a multik, vagy azok a cégek, gyárak ahol hatalmas a profit nem adnak többet mint a minimálbér."


Ezzel is nagyrészt egyet tudok érteni. Viszont annyit hozzátennék, hogy az egyénnek nagy felelőssége van abban, hogy mennyire lesz kiszolgáltatott a munkaerőpiacon. Óriási a verseny, ezért magasan képzettnek kell lenni (mindegy hogy egy diplomás állásban vagy egy szakmában), több nyelvet kell beszélni, az évek során tartalékot kell felhalmozni (pl. arra az esetre, ha költözni kell valahova a munka miatt), tudatosan és okosan kell családot tervezni, és ezzel lehet az esélyét csökkenteni a kiszolgáltatottságnak. Van egy ismerősöm, aki középiskola után felkerült Pestre, egy mérnöki szakra. Ott link volt, nem tanult, gyorsan kibukott. Most vidéken egy gyárban dolgozik, és állandóan panaszkodik, hogy mennyire kihasználják, szid mindenkit a kormánytól a csaló vállalkozókig. Rá szoktam hagyni ezt, de magamban mindig azt gondolom, hogy basszus, ott volt a lehetőséged, hogy tanulj, de nem tetted, mégis mit vártál?


Természetesen más az, ha valakinek nincs lehetősége tanulni, de neki volt, támogatták anyagilag.

2012. ápr. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
94%
Akinek nincs pénze semmiképp sem szavazzon a fideszre. Valakire szavazzon, hogy ne legyen kétharmados többségük, mert láthatjuk hova vezet a teljhatalom!
2012. ápr. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
33%
párja a zokninak van részére: Jó látni hogy egész sok dologban egyetértettünk nagyjából végre, de ez az EU téma számomra nem egészen van így. A bankok megadóztatása volt az ami igen csak sértette az érdekeket ott fent, én úgy gondolom az verte ki végképp a biztosítékot. A vizit díj, a kórházi napidíj és a tandíj leszavaztatásában én mint Fidesz párti nem vettem részt, mert én is azt láttam hogy helyes lépések volnának, függetlenül attól hogy kik akarták bevezetni. Az ismerősöd példája pedig nem egyedi eset, sajnos.
2012. ápr. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Hát a jobbikot tényleg jó kihagyni a dologból ezzel a kizavarjuk a külföldet dolgaikkal. Én például személyszerint azt tapasztaltam eddig, hogy magyar cégnél a fizetés sem olyan jó, de amit odaadnak azzal is trükköznek, hogy akkor majd zsebbe, meg izé. A külföldieknél többnyire a kereset is jobb, de ha nem is, ott akkor is sokkal általánosabb, hogy a nem jó mellé kapja az utolsó raktáros is az üdülési csekket egészségpénztárt stb.
2012. ápr. 3. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem szavazás kérdése ,mert hiába kedvez a mostani kormány a vállalkozói szférának ha ez nem látszik az átlagemberek életszínvonalának javulásán.Mert ugye azt gondolná az ember hogyha nem " ölik " meg a munkaadókat az ilyen olyan plusz adókkal, egyebekkel akkor több marad a zsebükben ,tehát elvileg az alkalmazott is kereshetne jobban.De sajnos ez itt Magyarország.Itt 10-ből 8-an qrva gyorsan akarnak megtollasodni . Amíg ezen téren nem lesz gyökeres szemléletváltás addig marad minden a régiben.
2012. ápr. 3. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:
Nekem van jó-pár Fideszes ismerősöm, vállalkozók, de eszük ágába sincs munkahelyet teremteni. Ez a filozófiájuk: "Tudod mi csökkenti leginkább a mi profitunkat? A te fizetésed, ezért nem kapsz!"
2012. ápr. 3. 12:05
 27/29 A kérdező kommentje:
"kolopele válasza:" Elég jó a meglátásod és nagyon jól fogalmazod meg, hogy még én is megértem.:)
2012. ápr. 3. 12:17
 28/29 anonim ***** válasza:
KOLO azt sem bánná ha Viktor a hátán ugrálna ,szerintem vértestvérek:)))
2012. ápr. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Szavazz a háztetőről, távcsöves puskával. Kb. az egyetlen értelmes választás ebben az elb-szott rendszerben..
2012. ápr. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!