"Az oktatási államtitkár a Népszabadságnak adott interjújában azt mondta, hogy a kormány a hallgatói szerződéssel nem köt röghöz senkit, annak aláírásáról a fiatal mindenféle kényszer nélkül dönt."
Ez olyan, mint a Rákosi rendszerben az államosítások, a tulajdonos önként írja alá, hogy az államnak adja a vagyonát, mindenféle kényszer nélkül dönt.
"Az oktatási államtitkár a Népszabadságnak adott interjújában azt mondta, hogy a kormány a hallgatói szerződéssel nem köt röghöz senkit, annak aláírásáról a fiatal mindenféle kényszer nélkül dönt."
Ez így van. Nincsen röghöz kötés. Elmehet dolgozni külföldre, csak akkor fizesse vissza a képzés árát. Ez ilyen egyszerű. Ugyanez van, ha egy cég felvesz, és mondjuk fizeti az egyetemi képzésed költségét, közben pedig aláírat veled egy olyan papírt, hogy x ideig nem mehetsz el a cégtől. Ez ugyanaz, csak állami szinten.
Mellesleg azt nem értem, hogy sok fiatal elmegy külföldre, ott a ranglétra aljáról kezdi, ugyanúgy csicskáztatják, ugyanúgy a helyi viszonyokhoz képest rosszul él, mégis vállalja. Itthon pedig azonnal vezető beosztást meg céges autót, stb-t akar. Ha külföldön végig tudja járni a ranglétrát, akkor Magyarországon miért nem?
"Ez ugyanaz, csak állami szinten."
Ez egyáltalán nem ugyanaz, ugyanis a cég a szerződéssel együtt munkát is ad, ellentétben az állammal.
"Mellesleg azt nem értem, hogy sok fiatal elmegy külföldre, ott a ranglétra aljáról kezdi, ugyanúgy csicskáztatják, ugyanúgy a helyi viszonyokhoz képest rosszul él, mégis vállalja."
Talán azért, mert külföldön egyben tanulja is a nyelvet, sokkal több tapasztalatot szerez, és értékesebb kapcsolatokat is.
Pont annyira!:)
Nekem ez a mondata tetszik a legjobban: Nem tudnék azonosulni olyan lépéssel, amely a fiatal számára előnytelenül avatkozik bele a képzés menetébe.
Azért kíváncsi lennék arra, hogy ilyen nyilatkozatok után szokott-e tükörbe nézni.
"Ugyanez van, ha egy cég felvesz, és mondjuk fizeti az egyetemi képzésed költségét, közben pedig aláírat veled egy olyan papírt, hogy x ideig nem mehetsz el a cégtől"
Csak tanulmányi szerződés 2 oldalú: az x idő az a tanulmányi idő hosszával egyenlő általában, nem a duplájával, és ha (nem a te hibádból) megszűnik a munkaviszonyod, akkor megszűnik a szerződés is.
12:46
"Sokaknak nehéz felfogni, de a mostani az nem tandíj, hanem önköltség!"
Ha Te kifizeted a képzési költséged 100%-át (az önköltség is ezt jelenti), akkor nem mindegy, hogy minek nevezed?
"Ha tandíj lenne, akkor az jóval magasabb lenne a mostani áraknál."
Miért is?
"De ugye sokan bedőlnek a szocialista propagandának."
Itt aki bedőlt egy bizonyos propagandának, az Te vagy sajnos!
"Egyébként pedig csak és kizárólag a fizetős felsőoktatás hozhat minőségbeli javulást."
Ebben viszont egyetért(het)ünk!
"Ugyanez van, ha egy cég felvesz, és mondjuk fizeti az egyetemi képzésed költségét, közben pedig aláírat veled egy olyan papírt, hogy x ideig nem mehetsz el a cégtől. Ez ugyanaz, csak állami szinten. "
Csak tudod a cég az biztosítja a normális fizetést és ad munkát. Itthon egyik sincs. VAgy a kormány biztosítani fogja a munkát? Ezt csak azok hiszik akik bedőlnek a fidesz propagandának. Egyre nehezebb a megélhetés és egyre rosszabb úton haladunk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!