Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Költségtérítés => Önköltség?

Költségtérítés => Önköltség?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az lenne a kérdésem, hogy tavaly felvettek ktg. térítésesre, félévenként 150 ezer forint. Első évemet passziváltam, mert be szeretném fejezni az FSZ-t, amit egy középiskolában tanulok. Ezért jövőre nekem már csak aktív félévre kell bejelentkeznem.


A kérdésem, hogy aki ktg. térítésesen van, annak is fel fog növekedni a költségtérítés az önköltséges összegre? Plusz én ugye még semennyit nem fizettem be a passzív félévek miatt, ez befolyásol esetleg akármit is?


Sajnos sehol nem találtam utalást erre, hogy ezek a változtatások érintik-e bármilyen formában a jelenlegi ktg. térítéses hallgatókat, ezért szeretném a segítségeteket kérni, hátha többet tudtok mondani ezzel kapcsolatban. Köszönöm.


2011. dec. 20. 14:59
 1/4 Andizsuzsi ***** válasza:
Senki nem tud ezzel kapcsolatban semmit, még azt sem lehet tudni, hogy az aktív hallgatókat érinti-e. Én nagyon remélem, hogy azokat, akiket már felvettek, nem fogja érinteni. Sem az aktívokat, sem a passzívokat. Hiszen ők nem ezekkel a feltételekkel jelentkeztek.
2011. dec. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Majdhogynem fél millió ember érintett a felsőoktatásban valamilyen formában, ennek nagyjából a fele fizet költségtérítést. Ha most ennyi embernek azt mondanák, hogy "bocs, jövőre dupla ennyit fizess", egy elég masszív és elég vad tömeg keletkezne. Ezért gondolom úgy, hogy azért ennyire nem hülyék.
2011. dec. 20. 17:59
 3/4 anonim ***** válasza:

"Ha most ennyi embernek azt mondanák, hogy "bocs, jövőre dupla ennyit fizess", egy elég masszív és elég vad tömeg keletkezne."


A manyup pénzek elvételekor még nagyobb dühös tömeg volt az országban, többnyire otthon morgolódott mindenki. Úgyhogy a felsőoktatásban résztvevőktől végképp semmi félni valójuk.. :S

2011. dec. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Elvileg minden egyes félévben beiratkozol újra, szóval ha úgy akarják akkor lehet... De azért én nagyon remélem, hogy ennyire már nem lesznek g.ecik.
2011. dec. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!