Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen volt az élet a szociali...

Milyen volt az élet a szocializmusban?

Figyelt kérdés

Nem érdekelnek az ehhez hasonló megnyilvánulások :

- nyugati kölcsön

- diktatúra

- mocskos komcsik stb stb stb

Nem is a politikai élet érdekel, hanem az egyszerű hétköznapi élet, élmények, történetek, szép emlékek.

Azért írtam a kérdést Politika topikba mert ezt olvassák a legtöbben.

Köszönöm :)



2012. márc. 21. 21:15
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
40/41 Legalább evvel ne gyere elő, hiszen ugyan ezt fogják majd a fejedre olvasni a közterek ,szobrok,utcák és repülőtér átalakításával, átkeresztelésével, ami ugyan csak hatalmi alapon ment, a demokár égisze alatt.
2012. ápr. 10. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
Nekem is vannak felvonulási emlékeim, de irjuk rá a rituálékra, amik ma is vannak és erőltetettek, mintha ettől a hazafias nevelés annyira változna. De emlékezem az első igazi habos kakaó izére és illatára, amit a kummunista Mikulási ünnepség csomagosztó délutánján kaptunk 57-ben, pedig akkor még a szüleim nem voltak párttagok. Tehát eddig döntetlen.
2012. ápr. 10. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:

A szakszervezetek voltak független szervezetek. De az is biztos, akár párttagok voltak a szülők, akár nem, minden gyerek megkapta a Mikulás csomagját, csokival és szaloncukorral.

A gyáraknak voltak üdülőik, bölcsődéik, óvodáik, iskolás gyerekek részére két heti váltásban még nyaralás is a vállalati gyermeküdülőben. Nem csak a gazdagok kiváltsága volt mindez, fillérekbe került! És a vidékről bejáróknak voltak munkásszállók, nem kellett drága albérletet fizetni. Aki dolgozott, azt megbecsülték, ez volt az ideológia, a munkásoké a hatalom. Most meg a milliárdos pénzeszsákoké.

2012. ápr. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
A szakszervezetek *NEM voltak.
2012. ápr. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
44/45 A szakszervezet soha nem volt a párttól független, hiszen az irányelveket a párt osztotta ki!
2012. ápr. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
0%
ma 12:42, Látom, nagyon visszasírod a Kádár rendszert. Pedig nem jön vissza többé, és ez így is van rendjén. Mondjuk hitelekből nem volt nagy kunszt mindenkinek ingyen jutalmakat, ingyen üdülést biztosítani, nagyon megdolgozni sem kellett érte. Ezért is szakadt két részre utána az ország, mert akinek több volt az esze és a kapcsolata, az vitte valamire, akik pedig jól elvoltak az "ingyen" ellátásból, azok megrekedtek. Igazságosabb is ez így, elvégre agyilag sem vagyunk egyformák, vannak tanultabb emberek, vannak tehetségtelenebb emberek, nehogy már azonos szinten éljünk mindannyian. Akkor minek hajtanánk, tanulnánk, ha ugyanannyit keresnénk mint Józsi a kukás autón? Lehet, hogy túl nagy lett a szakadék, talán ezen kellene változtatni valamelyest, hogy a sima mezei dolgozó is keressen annyit, hogy tisztességesen megélhessen belőle a családjával. A Fidesznek ez a célja, bár ezt sokan nem akarják belátni, mert az embereknek a legfontosabb az hogy Schmitt Pál plágiumozott.
2012. ápr. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
Elmondanám, hogy akkor az ország egy volt és abból voltkb 5-10 % aki szeretett volna nyugati életformát, luxust és teljes kiszolgálást. Ez a 90 % teljes becsapásával, tulajdonuk kisajátitásával maximálisan megvalósult. Nem a régi rendszert sírjuk vissza, hanem emlékeztetünk arra, hogy amit igértetek, attól még az is jobb volt. Hogy ez nekünk mennyibe került azért mi dolgoztunk meg.Az ,hogy a megtermelt érték miért nem volt elég az adósságra, az azért történt mert arcátlan módon osztogattak és fosztogattak egymásnak azok az emberek, akik most ujgazdagok lettek. Nyilván ,hogy ezek jobban ragaszkodnak ehhez a rendszerhez, mivel nincs kitől tartani és lehet arcátlanul pöffeszkedni és dőzsölni és várni az IMF-től pl a sültgalambot, aminek nagy részét megiont le lehet nyulni és majd mi fizetjük, mert a magukéból egy fityinget sem ajánlanának fe, a a nagy forradalmárok és rendszerváltó gyártók.
2012. ápr. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
Akkor nem nyomorgott senki, volt munka és volt ennivaló. Mit szeretsz te ezen a mai politikai-gazdasági ELITE-n?! Tudod, kik ezek? Volt kommunista párt és állami vezetők, gazdasági vezetők, pénzügyesek (illetve a kölykeik), akik a közvagyon lenyúlásával lettek MILLIÁRDOSOK?! Azt hiszed, ezek az őseiktől örökölték?! Nagy tévedés! Mi az, hogy aki tanultabb, az jobban él? Honnan veszed ezt a propaganda szöveget? Anyám negyven évet tanított, mit gondolsz, mennyi a nyugdija? Akkora Fidesz-fan vagy, mint a Parlament, közben nem vagy tisztában azzal, hogy a 1990 után az EREDETI TŐKEFELHALMOZÁS nálunk a lakosság 90%-ának kirablásával valósult meg. Na és persze a Kapolyi (volt kommunista miniszer) és hasonlók ma is uralkodnak.
2012. ápr. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
Mondhattok bármit, én nem tartozom egyik táborhoz sem. Úgy lettem gazdag ember, hogy saját magam építettem fel a birodalmamat egy nyugati tőkés segítségével, aki a pénzt adta álmaim és ötleteim megvalósításához. Nekem nincs közöm ahhoz a 90 % - hoz, akiket ti mártíroknak tartotok a régi rendszerből. Csak egy ember vagyok, aki többre volt képes mint amit az a mocskos Kádár rendszer megengedett, és mindezt nem mások kárára vitte véghez. Most nem csak jól élek, hanem jól fizető munkahelyeket is teremtettem, biztos a jövőkép, a Fidesz sem próbál semmi olyat tenni amivel keresztbe tenne, elvégre hatalmas adó és járulék üti az állam markát, plusz ott vannak a munkahelyek is. Nem az az igazságos rendszer ahol mindenki ugyanannyit keres, ez tévedés. A szakadéknak kellene talán kisebbnek lenni, és akkor elégedettebbek volnának az emberek is. De aztán tényleg nem az én hibám.
2012. ápr. 11. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
De "ez"
2012. ápr. 11. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!