Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen volt az élet a szociali...

Milyen volt az élet a szocializmusban?

Figyelt kérdés

Nem érdekelnek az ehhez hasonló megnyilvánulások :

- nyugati kölcsön

- diktatúra

- mocskos komcsik stb stb stb

Nem is a politikai élet érdekel, hanem az egyszerű hétköznapi élet, élmények, történetek, szép emlékek.

Azért írtam a kérdést Politika topikba mert ezt olvassák a legtöbben.

Köszönöm :)



2012. márc. 21. 21:15
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
56%

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__269..


Itt találsz olyan válaszokat, amik érdekelhetnek.

2012. márc. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
89%

Nem volt nyugati márka, kóla, humbugler, bár a vége felé kezdett már "beszivárogni" mindez.

Volt munka, lehetett házat építeni, tervezni évekkel előre. Ez az ami most nincs.

Volt társadalmi élet, rendezvények, amikor az emberek együtt voltak, ez is átalakult, elmaradozott azóta.

Nem bmw volt, hanem zsiguli, a vezetékes telefon is kuriózum volt.

Én erre emlékszem, akkor voltam gyerek.

2012. márc. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
86%
Hát, én a Budapest retró, Balaton retró sorozatokat tudnám ajánlani. Bár én nekem egy kicsit propaganda szerű, azért egész jó. Youtube-on fent vannak ezek.
2012. márc. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
68%
Az élet fegyelmezettebb, nyugodtabb és biztonságosabb volt. Volt óvoda, bölcsőde, munka és főleg volt jövőkép. Az emberek sokkal inkább védelem alatt érezték magukat.
2012. márc. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
12%
Apámnak négy autója és egy lakókocsija állt a parkolóban, amiért panaszkodtak a szomszédok, ezenkívül céges autóval járt. Akkori munkahelye miatt annyi benzine volt, hogy sokszor kiöntötte, mert nem tudta hol tárolni...
2012. márc. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
79%
Mindenkinek volt munkája, mert akinek nem azt megbüntették, de nem volt ilyen, hogy gazdag, meg szegény, az átlagtársadalom alsó-középosztályból állt. Most mondhatnánk, hogy ez milyen jó lenne most is, meg milyen igazságos, de nézd meg, hogy éltek a pártfunkcionáriusok, ipari létesítmények vezetői, és ilyen pozíciókba mondanom sem kell, hogy csak csókosok kerülhettek...
2012. márc. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
32%
"Apámnak négy autója és egy lakókocsija állt a parkolóban" Érdekes, nekem a rendszerváltás után sikerült mindezt elérnem, az átkosban esélyem sem volt rá, hiába volt meg az ész és a tudás. El mered árulni mi volt a foglalkozása apukádnak? Persze ha nem, az sem baj, csak akkor sejteni fogom.
2012. márc. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:

igen, vannak, akik szétlopták az országot, és jól ment nekik.

mi dolgoztunk tisztességesen, persze nem jó fizetésért.

2012. márc. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
81%
Kolopele: géplakatosként gépeket irányított, szerelt, sofőrködött A-Z-ig jogsival, motorokat szerelt, főgépészként dolgozott különböző cégeknél napi 12-14 órában. Biztos nem erre gondoltál :D
2012. márc. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
Hű a sofőrködés és a szerelő szakma aranybánya volt akkoriban. :D Így már teljesen hihető, nem kellett ehhez még párttagság se.
2012. márc. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!