Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Titeket is jó érzéssel tölt...

Titeket is jó érzéssel tölt el, hogy több ezer lengyel jött le a nemzeti ünnepünkre?

Figyelt kérdés

Néztem a mai nap fotóit a nemzeti ünnepünkről, és valahogy olyan öröm tölt el a miatt, hogy ilyen mértékű lengyel kiállást, valódi szolidaritást láthattunk. Azon gondolkodtam, vajon mi, magyarok elmennénk-e a lengyelek nemzeti ünnepére, kiállni mellettük, ha szorongattatnák őket, és egy kis lelkiismeretfurdalásom támadt.

Szóval, amikor az európai nagypolitika országunkat nyomás alá helyezi, van egy ország, amelynek lakói, idejönnek, és azt mondják együtt érzünk veletek. Azon gondolkodom mivel lehetne ezt viszonozni a lengyeleknek, de tehetetlennek érzem magam.

Mit gondoltok?

[link]



2012. márc. 15. 23:47
1 2 3 4 5 6 7
 41/68 bumbi02 ***** válasza:
61%

Úgy gondolom ez egy nagyon lényeges különbség, az ellen küzdünk, hogy az EU determinálhatja-e a teljes politikum mozgásterét az általa előírt intézkedésekre, és nem egyes politikai pártok, csoportok mozgásterét(ez pedig minden magyarországi, sőt minden európai politikai párt közös küzdelme)!!!



Hányszor kell még leírni: Az EU-ba mikor valaki belép vállal kötelezettségeket is. Vannak jogok és kötelezettségek. Vannak játékszabályok. Ezeket be kell tartani. Nem csak a markunkat kell tartani a támogatásokért meg az előnyökért, hanem el kell viselni hogy szabályokat be kell tartani, a normáknak meg kell felelni..


Ha nem tetszik: Ki lehet lépni, és boldogulni egyedül. Itt semmiféle gyarmatosítás nincs. Bármikor mondhatjuk hogy köszönjük szépen nem kérjük ezt.

2012. márc. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/68 A kérdező kommentje:

ma 16:33


Természetesen vannak jogok és kötelezettségek, de az EU következetességével is van probléma, ugyanis például 2004 óta kötelezettségszegési eljárás folyt az ország ellen a 3 % deficitkritérium túllépése ellen, mégis hagyták az országnak akkor, hogy 7 %-os hiánnyal gazdálkodjon. Ezzel szemben a 2010-es kormányváltás után, követelték az új kormányt, hogy tűzön-vízen át meg kell tartani a 3 %-ot!

Hirtelen 6 év után fontossá vált az, amit addig elnéztek, akkor hol is vannak itt a kötelezettségek?!

Miért nem követelték meg az előző kormánytől a 3 % hiány megtartását, miért hagyták az előző kormánynak, hogy teljesen eladósítsa az országot??? Mindent eladjon?

Ez után vetette ki az új kormány a válságadókat. Amit Brüsszel fenntarthatatlannak minősített. Most is követeli a bankadók kiváltását például a nyugdíjak megadóztatásával, ami már fenntartható adónak minősül.

Aztán itt van az új alkotmány, amikor már liberális körökben tervezik a kibővített abortusz bevezetését(a gyermek egy éves koráig engedélyeznék, ha az anya körülményei megkívánnák), akkor egy olyan alkotmány születik ahol a magzat élethez való jogait védik.

Egyszerűen, amikor az EU-ban olyan hangok vannak, amelyek kibővített abortuszt, az időskori aktív eutanázia legalizálását, a homokosok házasságának alkotmányba foglalását követelik, akkor egy pont ezekkel az irányokkal szemben fellépő alkotmány ezeknek az erőknek a körében feszültséget kelt. Persze minden rendelkezésre álló eszközzel igyekeznek illegitimként föltüntetni, hogy egy olyat hozhassanak majd létre helyette, amely ezeket a lehetőségeket meghagyja.

Az alkotmány minden ország nemzeti hatásköre, sehol máshol nem szóltak bele!

Korábbi kérdésedben írtad, hogy 2000-es Fidesz kormány miért nem írt új alkotmányt? Ezt Te is tudhatod! Nem volt meg a megfelelő mértékű felhatalmazása hozzá, azaz a 2/3-os többség.

A megfelelő felhatalmazáshoz az kellet, hogy az előző alkotmány hiányosságai folytán egy politikai erőnek lehetősége legyen a 2010-es állapotokat előidézni, és e miatt az ország lakossága, végső kétségbeesésében az egyetlen potens politikai erőt hatalmazza fel a helyzet rendezésével, de egyben olyan felhatalmazást is adjon, amely új alkotmány írására is lehetőséget ad, hiszen pont az MSZP tette egyértelművé a 2010-es választásokkor, hogyha a Fidesznek 2/3-os többsége lesz, akkor akár királyságot is bevezethet. Az emberek pedig végső kétségbeesésükben még erre is megadták a lehetőséget egy demokratikus választáson.

Egy teljesen legitim felhatalmazással kormányoz a mostani kormány, az alkotmány megalkotása is teljesen demokratikus, és nem vitatható keretek között történt. Azzal az EU egyetlen problémája, hogy az EU mögött álló erők, nem tudják az új alkotmányon keresztul (a teljesség igénye nélkül)fent vázolt elképzeléseiket megvalósítani.

2012. márc. 16. 18:19
 43/68 anonim ***** válasza:

18:19

"Egy teljesen legitim felhatalmazással kormányoz a mostani kormány, az alkotmány megalkotása is teljesen demokratikus, és nem vitatható keretek között történt. "


Ha Orbán normálisan, felelősségteljesen kormányozna, egy kidolgozott és megalapozott gazdasági programot vinne véghez, akkor szabadidejében felőlem játszadozhatna Viktorotok az alkotmánnyal, engem nem zavarna. A gond vele az, hogy semmiféle épkézláb programja nincs, ugyanazt az el@rást folytatja, mint a szoci elődei. És amit korábban elnézett az EU a Nagy Böszmének (és másoknak is), azt most Orbánnak már nem nézik el. Hiába veri magát a földhöz, a realitásokon nem tud változtatni.

2012. márc. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/68 bumbi02 ***** válasza:
50%

Korábbi kérdésedben írtad, hogy 2000-es Fidesz kormány miért nem írt új alkotmányt? Ezt Te is tudhatod! Nem volt meg a megfelelő mértékű felhatalmazása hozzá, azaz a 2/3-os többség.


Kérem szépen, egy alkotmányhoz nem kell két harmados támogatottság.. Elég a szavazatok két harmada.. Olyan alkotmányt kell írni amit a többi képviselő is elfogad.


No persze így saját pártalkotmányt írhattak, amire mindenki így fog emlékezni hogy egy hét alatt összedobták kb, érdemi vita nélkül elfogadták, és a népnek semmi beleszólása nem volt.


A többire meg nem reagálnék, mert kb mintha egy gázkazánnak magyaráznám, annyi az értelme.

2012. márc. 17. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/68 A kérdező kommentje:

ma 00:06


Bumbi, most mutatok Neked egy nagy csodát! Az MSZP írt egy alkotmányt, sutyiban, amit nem vitatott meg senkivel, nem tartott nemzeti konzultációt, be sem merte mutatni a parlamentnek 2/3-os többség híján: *****

Tehát volt elképzelésük egy új alkotmányról, annak szükségességéről. De meg tudnád mondani, hogyan lehet egy olyan alkotmányt írni, amely megfelel a másik oldalnak, ha az el sem megy a vitára, elő sem adják az ő koncepciójukat, ott sincsenek a szavazáson?!



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. márc. 17. 09:07
 46/68 bumbi02 ***** válasza:

Miért..A Fidesz tartott nemzeti konzultációt? Na mind1.. Neked itt magyarázhatom Kérdező, mert nem akarsz átlátni a narancsködön... ELőhozol egy ilyen Mszp-s alkotmánytervezetet, amit még csak elő se hoztak ők hogy kéne, talán dolgozgattak rajta, de még csak fel se dobták az ötletét, most már ők lettek a sátánok... A Fidesz aki meg ugyanígy csinálta az alkotmányt, de még meg is szavaztatta ő meg Isten...



Vannak akikkel lehet vitatkozni mert legalább hajlanak arra hogy elismerjék a másik igazát. Veled nem lehet. Van egy tény hogy a Fidesz EGYEDÜL csinált egy alkotmányt érdemi egyeztetés nélkül, a nép megkérdezése nélkül, és nem vagy képes ezt a tényt elfogadni.. Ha megkérdezik anépet hogy kell-e ez az új alkotmány hát nem hiszem h igen lett volna a válasz.

2012. márc. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/68 A kérdező kommentje:

Bumbi, Bumbi!

A tények elég makacs dolgok!

Olvasgasd az MSZP 75 oldalas alkotmánytervezetét, és gondolkozz, kivel is írták ők ezt, kit kérdeztek meg!

Gondolkozz, mit is jelenthet az, hogy "az új alkotmány előkészítéséért felelős miniszteri biztos", mit is jelenthet az, hogy a "A vastagon szedett szöveg a pilisszentkereszti egyeztetésnek és az azt követő vezetői döntésnek megfelelőenátvezetett módosításokat jelöli", nézegesd az alkotmány kidolgozottságát, és töprengj! Töprnegj azon, hogy miért dátumohatták 2006. júniusára! Mi volt 2006. júniusa előtt, ami miatt alkalmasint szükség lehetett volna egy kidolgozott, fix und fertig alkotmányra, fizetett miniszteri biztos munkájára?!

Tudom, a média nevelte ember lassan elfelejt gondolkozni, de ennyit talán még össze tudsz Te is rakni!!!

Alkotmányt nem ír olyan, aki tudja, hogy lehetősége sem lesz azt fölhasználnia! Olvasgasd az oldalait, és gondolkozz, puszta passzió-e ez a tervezet?!

Miért 2006-ra készítették el?!

A lényeg, 2010-es választásra nem volt fideszes megírt alkotmány, a 2006-os választásra volt kész MSZP-s alkotmány. A sors fintora, hogy nem az MSZP-nek sikerült bármilyen módon előteremtenie a megírt alkotmányhoz a többséget, hanem a 2010-es választási többség önmaga szülte egy új alkotmány megírásának szükségességét, amivel kapcsolatban viszont 8 millió embernek küldtek levelet, hogy fogalmazza meg a véleményét, egymillió válaszolt is. 2006-ban milyen levelet kaptál az alkotmánnyal kapcsolatban, miről is szavaztál?

Ha a Fidesz ugyanazokkal az eszközökkel élt volna mint az MSZP, már 2010 júniusában meg lehetett volna szavazni az új alkotmányt, de ők csak ekkor kezdték el törni rajta a fejüket.

Nagyon lényeges különbség van a két alkotmány megírása között, és ez megmutatja a két oldal gondolkodása közti valódi különbséget, és feltárja az új alkotmány megírása, és az egyeztetéseket övező támadások álságosságát!

A lényeg: GONDOKOZZ!

2012. márc. 17. 13:36
 48/68 anonim ***** válasza:

"A lényeg, 2010-es választásra nem volt fideszes megírt alkotmány, a 2006-os választásra volt kész MSZP-s alkotmány."


Írtak egyet na és?Alkotmányt bárki írhat ,megszavaztatni nehéz...Megszavazták?


A sors fintora, hogy nem az MSZP-nek sikerült bármilyen módon előteremtenie a megírt alkotmányhoz a többséget, hanem a 2010-es választási többség önmaga szülte egy új alkotmány megírásának szükségességét, "


Mi problémád volt a régivel?miért volt annyira égető szükség egy újra...



"amivel kapcsolatban viszont 8 millió embernek küldtek levelet, hogy fogalmazza meg a véleményét, egymillió válaszolt is."


Amiből mindössze 840 ezer mondta azt hogy eltakarodik a Fidesz a fenébe....Ez ám a nemzeti egyetértés kb 140ezer ember támogatása!


2006-ban milyen levelet kaptál az alkotmánnyal kapcsolatban, miről is szavaztál?"


Mivel elő se terjesztették ezért miért is kellett volna.Amúgy azt hiszed hogy elolvastak akár 1 támogató levélnél többet azokból a levelekből a Fideszes politikusok?Merő pénzpocséklás.



"Ha a Fidesz ugyanazokkal az eszközökkel élt volna mint az MSZP, már 2010 júniusában meg lehetett volna szavazni az új alkotmányt, de ők csak ekkor kezdték el törni rajta a fejüket."


Kész alkotmánnyal jönni amit akár módosítani is lehet ,maga az istenkáromlás igazad van spontán össze kell csapni 1 hét alatt ,bármilyen kritika és ellenérv meghallgatása nélkül..



"Nagyon lényeges különbség van a két alkotmány megírása között, és ez megmutatja a két oldal gondolkodása közti valódi különbséget, és feltárja az új alkotmány megírása, és az egyeztetéseket övező támadások álságosságát!"


Vagy nem...

A lényeg: GONDOKOZZ!

2012. márc. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/68 anonim ***** válasza:

"Scotland of Sunday. Itt olvasható az eredeti cikk is dátummal"


Egyrészt az Scotland on Sunday. másrészt akkor itt egy másik vélemény, szintén Skóciából:

[link]

idézet a cikkből: "Hillary Clinton, the US Secretary of State, Jose Manuel Barroso, the president of the European Commission, and a host of top German, French and Central European officials have determinedly voiced their objections to Fidesz's right-wing take-over of Hungary's state institutions."


látod, mind a kettő skót és teljesen más véleménnyel vannak a témáról. akkor kinek van igaza? na igen, ezt már nehezebb eldönteni. viszont érdemes észrevenni, hogy azért, mert EGY DARAB írás közli azt, hogy ez jó, még nem biztos, hogy úgy van az; hogyhogy akkor a maradék 10 meg pártállástól függetlenül (itt azt értem, hogy mindegy, hogy "jobboldali" vagy "baloldali") meg támadja? ez sokkal érdekesebb kérdés szerintem. sajnos beleestél abba a csapdába, hogy a "skót napilapok", amikor te magad is csak egyetlen ilyen cikket tudsz felmutatni, amire tudok neked kapásból 10 olyat linkelni (legyen az skót vagy brit, most ez teljesen mindegy), amelyik meg pont hogy a kormány politikáját helyteleníti.


Mutatok egy példát! a Scotland on Sunday-nál írták (bocs, pontos leszek: The Scotsman, de a kettőt ugyanaz adja ki; csak a Scotsman nincs vasárnap, ezért van a Scotland on Sunday), ahol az alábbi cikkrészlet található: "However, the EU has been more harsh with Budapest to make it an example after Mr Orban ignored warnings from Brussels and used his two-thirds majority in parliament to pass Europe’s highest banking tax, a new central bank law, and other policies criticised as ineffective and potentially undemocratic."


ergo csak azért, mert esetleg tetszik nekik, hogy házasság csak nő és férfi között lehet, illetve hogy a keresztény, nemzeti értékeket igyekszenek megőrizni, ők sem értenek feltétlenül egyet a kormány politikájával, esetleg egyes intézkedéseivel.


a kommentek amúgy a cikkek alatt egyes emberek magánvéleményét jelenti, mint itt GYK-n; én ezt nem venném alapul, csak azért, mert "sokan" azt irogatják, hogy de mekkora király. szerintem ez abszolút nem megbízható forrás, semmilyen szempontból. én nem mások véleményével próbálnék meg takarózni, hanem "mindkét" oldal (mert Magyarországon ilyen kétpólusú az ország ugyebár, vagy jobb vagy baloldali oszt kész) médiairományait elolvasva felállítanám a saját véleményem a kérdésről. de ez már megint off.


a lényege az lett volna (megint csak) a hozzászólásomnak, hogy te fel tudtál mutatni egy olyan cikket, ami egyetért a kormány politikájával (konkrétabban: az új alaptörvény egyes elemeivel). én kapásból hoztam neked ugyanattól a társaságtól egy másik cikket, ami bizonyítja, hogy azzal lehet, hogy egyet értenek, de sok mindennel meg nem. tehát badarság azt állítani, hogy a skót újságok egyet értenek a kormány politikájával, mert nem. maximum egyes elemeivel (én is egyetértek azzal, hogy ne lehessen éttermekben/kocsmákban/szórakozóhelyekben cigizni, bár én is alkalmanként rágyújtok, ha elmegyünk kocsmázni; de ez nem jelenti azt, hogy a kormány minden további intézkedését is támogatom vagy egyet értek vele).


ergo ha azt írtad volna, hogy egyes skót újságok támogatják a magyar kormányt, azzal változatlanul nem tudok egyet érteni. ha már konkretizálod, hogy a Scotland on Sunday ebben a cikkben megvédi a kormány új alaptörvényét (mint intézkedést), azt elfogadom és új vitaindítónak adtam neked egy másik skót újságtól (Herald) egy cikket, ami viszont ellenzi és egy másikat a Scotsman-től.

2012. márc. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/68 Pro Patria ***** válasza:

Bumbi02-nek:


"Hányszor kell még leírni: Az EU-ba mikor valaki belép vállal kötelezettségeket is."

- Csakhogy nem mindegy, milyen az arány. Az EU tönkreteszi kishazánk piacát, hogy a magáénak teremtsen rajta helyet.

Először a szőlőtőkék kivágatása, aztán a libatömés megtiltása, ecetera, ecetera.

Az import 200%-kal nőtt 10 év alatt! Vajon mi indokolta? Egyik napról a másikra a magyar termék már nem volt jó a vásárlók számára? Fenéket, kiszorította a külföldi szenny (szó szerint) a magyar termékeket.

10 év alatt a hazai szilvatermelés 40 ezer tonnával esett vissza! A málnatermelés 80%-kal! A vöröshagymatermelés 65%-kal! Az almatermelés 40%-kal! 9 cukorgyárunk egymás után zárt be, ma már csak 1 üzemel! A cukor 60%-a külföldről származik!

Az elmúlt tíz évben 200 000 tonnával kevesebb hazai sertéshúst adtak el! A magyar gazdáknak 50 milliárd forint bevételkiesés! 300 millió(!) liter tejjel kevesebb fogyott az utóbbi 10 évben!


Ha az EU-ból nem a nyugati országok húznának hasznot (kelet-európát kihasználva), nem hozták volna létre...


"Vannak jogok és kötelezettségek. Vannak játékszabályok. Ezeket be kell tartani. Nem csak a markunkat kell tartani a támogatásokért meg az előnyökért, hanem el kell viselni hogy szabályokat be kell tartani, a normáknak meg kell felelni."

- Üres lózungok. "A magyar állam csak a markát tartja", és egyéb ATV-s demagóg jelmondatok.

Amíg az EU-ban, Szlovákiában szabadon megerősíthetik a magyarságot és németséget kollektíven bűnösnek kimondó Beneš-dekrétumokat, amíg Szlovákiában tiltják a magyar nyelvhasználatot, a magyar állampolgárság felvevését büntetik, kitiltják a köztársasági elnököt, elveszik a támogatást a magyar iskoláktól, hogy Romániáról már ne is beszéljek - és a "nagy európai eszméket képviselő" EU füle botját se mozdítja, mondván: belügy; ám ha a bankjait és pénzbirodalmát éri támadás, egyből vasszigorral fellép (mint láthattuk hazánk esetében), addig az egész szervezet csak egy képmutató, álszent, pénzprofitra törekvő hatalmi szervezet.


Ilyenekbe köt bele, minthogy (horribile dictu!) a magyar bankároknak hűségesküt kell tenniük az államnak! (Érdekes, 20 éve is így volt, akkor nem zavarta őket...)

Meg a bírák nyugdíjkorhatára. Demokráciát féltve szankcionál, holott szembetűnő, hogy a bankokat érintő törvények ellen emel hangot (még a legapróbbaknál is).


Az, hogy Cohn úr, és a balliberális frakció kiabál velünk, csak egy dolog. Siratják a testvérpártjukat, az SZDSZ-t, amit Magyarország kivetett magából.

Nem a demokráciát félti a baloldal. Mikor ők voltak többségben (ráadásul csak egy hajszállal!), teljes mértékben lesz.rták az ellenzék véleményét, hiába maradt el azoknak támogatottsága alig az övékhez képest. Most, hogy törpepárttá zsugorodtak, nem a demokráciát, hanem saját magukat féltik! Hogy miért nem jutnak szóhoz. Túlságosan megszokták a 8 év alatt, hogy ők dirigálnak. Most kikelnek magukból, hogy ugyan miért nem foglalkozik velük senki. Miért nincs döntőszavuk. Miért? Mert ilyen csekély a támogatottságuk a nép körében!

A saját hangjuk hangosabbá tételéért küzdenek, nem a "demokráciáért", ez csak köntös.


A nyugat-európai országok látványosan balliberális többségű frakciói pedig természetesen meg is adnak minden támogatást ezekért a "szegény elnyomott hangokért" (Cohn úr egy szdsz-es pártkatonák által írt levelet olvasott fel, mint "a demokrácia végveszélyben" bemutatása - de csak ilyenkor féltik a demokráciát, amikor elvbarátaikról van szó. Hiszen tudják, hogy ezek azok a pártok, amik feltétel nélkül kiszolgálják a nyugat érdekeit.

Megint rémesen álságos...

2012. márc. 18. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!