Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Titeket is jó érzéssel tölt...

Titeket is jó érzéssel tölt el, hogy több ezer lengyel jött le a nemzeti ünnepünkre?

Figyelt kérdés

Néztem a mai nap fotóit a nemzeti ünnepünkről, és valahogy olyan öröm tölt el a miatt, hogy ilyen mértékű lengyel kiállást, valódi szolidaritást láthattunk. Azon gondolkodtam, vajon mi, magyarok elmennénk-e a lengyelek nemzeti ünnepére, kiállni mellettük, ha szorongattatnák őket, és egy kis lelkiismeretfurdalásom támadt.

Szóval, amikor az európai nagypolitika országunkat nyomás alá helyezi, van egy ország, amelynek lakói, idejönnek, és azt mondják együtt érzünk veletek. Azon gondolkodom mivel lehetne ezt viszonozni a lengyeleknek, de tehetetlennek érzem magam.

Mit gondoltok?

[link]



2012. márc. 15. 23:47
1 2 3 4 5 6 7
 11/68 anonim ***** válasza:
35%

ma 00:53


Reméljük visszajelölnek! :D

2012. márc. 16. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/68 bumbi02 ***** válasza:
58%

A szolidaritásukat azért fejezték ki, mert az EU támadja az országot egy olyan alkotmány miatt amiben nemzeti érdekek védelméről van szó, és amibe érdemben nem is tudtak belekötni. Ez nekik szimpatikus, hogy kiállunk az igazunkért, védjük a nemzeti érdekeket a többséggel szemben.

Remélem így már érthetőbb.



Az EU nem támadja az országot. Az EU a kormányt támadja. Jelentős különbség.


Az alkotmányba már magába a készítésébe bele lehetne kötni.. Jobb helyeken egy sima törvényt tovább készítenek elő mint nálunk az alkotmányt. + egy népszavazást lehetett volna dobni a népnek hogy igényeljük-e.. a régi alkotmány tökéletesen müködött..

2012. márc. 16. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/68 anonim ***** válasza:
45%

Lehet, hogy a kormányt támadja, de az egész ország sz.pja.

Mert ha a saját érdekeinket akarjuk hangsúlyozni, máris beindul a boszorkányüldözés, az EU és profitra/hatalomra éhes kül-/belföldi bérencei betámadják a KORMÁNYTt, és egyből szorul a hurok az ORSZÁG nyaka körül.

Nehogy már az legyen az érdekünk, hogy jó k.rvaként lefekszünk kitárt lábbal a komolyabb befolyással bíró (elvileg egyenlőnek mondott) EU államok elé, és pitizve nyaljuk a sejhajukat!

2012. márc. 16. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/68 anonim ***** válasza:
49%
Azzal hogy a kormányt támadják az EU -nál, közvetve az országot is támadják Bumbi02. Most nem tudok veled egyetérteni. És igen, nagyon is jó érzés volt látni a sok lengyelt, és azt a több százezer embert akik még mindig a kormány oldalán állnak, szemben az azelőtti alig pár száz fős ellentüntetőkkel szemben, akik jó része azt sem tudta mi ellen tüntet. Gyurcsány meg ismét önmaga paródiája volt az oldalán felvonuló volt párttitkárokkal, foghíjas nyugdíjasokkal, akiket egy tál levessel még mindig meg lehet vásárolni. A Fidesz gyűlésén rengeteg volt a fiatal is, és ez önmagáért beszélt, ahogy Orbán is jól odamondott, bár kissé rekedtes hangon. Ha ezt az embert leváltják 2014 - ben, amire szerintem esély sincs, de tegyük fel, akkor a nép megérdemli majd a sorsát. Én meg majd csak nevetek, ahogyan az új kormány is rossz lesz, mondván hogy nem ezt ígérték...........................
2012. márc. 16. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/68 anonim ***** válasza:
66%

"Az alkotmányba már magába a készítésébe bele lehetne kötni.. Jobb helyeken egy sima törvényt tovább készítenek elő mint nálunk az alkotmányt. + egy népszavazást lehetett volna dobni a népnek hogy igényeljük-e.. a régi alkotmány tökéletesen müködött.."


Sok külföldi lap (Skót, Ír, Olasz ami eszembe jut) írta róla hogy "Európa gyöngyszeme, gyémánt a sivár sivatagban. Akkor annyira rossz nem lehet.

2012. márc. 16. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/68 anonim válasza:
66%
A Time magazin szerint 1938-ban Hitler lett az év embere. Akkor olyan rossz ember csak nem ... várjunk csak. Itt valami nem stimmel.
2012. márc. 16. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/68 anonim ***** válasza:
30%

ma 01:33


Ez jó. Azért a párhuzam elég erős. :)

2012. márc. 16. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/68 bumbi02 ***** válasza:
55%

Ha a skót újságok ezt írták akkor biztos tényleg az. Gondolom a Reuters, vagy a Guardian, Spiegel meg a többiek a skót és ír újságok nyomába se érnek..


Azzal hogy bejelöltél 20 lengyel nőt, bizonyosan viszonozva lesz.



Ezt a Gyurcsányos-párttitkárosdis dolgot nem hoznám fel Kolopele, a Fidesz se véletlen nem akarja nyilvánosságra hozni az ügynök listát szerintem.. Hiszen mindig annyira küzdenek a kommunizmus maradékai ellen, ez ellen meg érdekesmód pont nem.


Itt Orbán szabadságharcról beszél, mikor szabadok vagyunk. Kiléphetünk az EU-ból. Ha a játékszabályok nem tetszenek, ki lehet lépni. Ebben az értelmezésben én se vagyok szabad ember, mert a tanár megtiltja előadáson hogy egyek? Ha nem tehetem azt amit akarok akkor nem vagyok szabad? Dehogynem. Ha egy közösség tagja vagyok, szabad emberként, akkor is el kell fogadnom a közösség normáit. Ha ezt nem tudom megtenni, akkor inkább keresek olyan közösséget ahova jobban beillek.



És azzal hogy a kormányt támadva minket is támadnak.. Én ezt nem érzem így. Én teljességgel úgy érzem hogy az EU-nak nem a magyarokkal van baja, hanem azzal hogy az aktuális kormányunk többet képzel magáról mint amennyi.

2012. márc. 16. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/68 bumbi02 ***** válasza:
55%

Ha ezt az embert leváltják 2014 - ben, amire szerintem esély sincs, de tegyük fel, akkor a nép megérdemli majd a sorsát. Én meg majd csak nevetek, ahogyan az új kormány is rossz lesz, mondván hogy nem ezt ígérték......


Egyelőre ez az egy reményünk van, hogy ennél kisebb rossz jön.


7 év sz*r kormányzás után (a Bajnai féle 1 év az már nem számítana annak sztem) az emberek a kisebbik rosszat akarták választani... 2014-ben szintén ez lesz.. Az a baj hogy nincs senki a palettán akire szavazni lehetne.. Igazi rendszerváltás akkor lesz, mikor mind a Fidesz mind az Mszp (az utolsó rendszerváltó pártok) is kiesnek a parlamentből.. Szerintem erre olyan 2022es választásig kell várni.. Majd akkor el tud kezdeni fejlődni az ország..Amíg e között a kettő közt válogatnak az emberek, addig nem igazán. De eddig 2 év alatt semmi érdemlegeset nem tett Orbán se Kolopele.. Illetve vívja a szabadságharcot , néha partizánként át áll az IMFhez hogy szerződjünk, néha meg nem, de lényegi változást, vagy változás előjelét mutatott fel ez a kormány.. pedig most már lassan jön a választási év, ahol meg majd megin jön a nagy pazarlás.(mint az mindig szokott lenni)

2012. márc. 16. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/68 anonim ***** válasza:
58%

"Ha a skót újságok ezt írták akkor biztos tényleg az. Gondolom a Reuters, vagy a Guardian, Spiegel meg a többiek a skót és ír újságok nyomába se érnek."


A Daily Mail is írt hasonlóan pozitív cikket, persze ezek is pártállástól függően írják a hasonlókat, szóval a Guardian-ban nem fogsz ilyet olvasni, csak azt hogy itthon koncentrációs táborok vannak, és kijárási tilalom.

2012. márc. 16. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!