Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti meg tudnátok élni havi:...

Ti meg tudnátok élni havi: 22.800 Ft-ból? ->

Figyelt kérdés

Kiszámoltam kifizetem a fogyasztásaimat,

"villany,és fát"

(fával tüzelek kályhában,tehát így gázt nem fizetek)

és így kerek 300 Ft-ot költhetek el naponta

élelmiszerre!


Na most erre adjon valaki választ hogy, hogy a jó qrva anyjába éljek meg ennyi pénzből úgy hogy legyen villany

fűtés és ne haljak éhen! Hogy???


Mert itt Békéscsabán mintha olyan rengeteg munkalehetőség lenne!!! SEMMI!


Hiába van géplakatos végzettségem semmit nem érek vele.


Jó. Tegyük fel találnék munkát,akkor is hogy a jó fenébe

éljek meg 1 hónapig még megkapnám a fizetésem!


Na ennyit erről az egész elb.sz.tt rendszerről!!!


S.K

R.H.DT

K.CS.G!!!


2012. márc. 15. 05:22
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/72 anonim ***** válasza:
76%

Egyszemélyes vállakozásom volt. Nem volt alkalmazottam csak én.

Mégis kit zsákmányoltam volna ki?

Hja magamat és a családomat, mert erőmön felül próbáltam kihúzni a sz.rból, de a multik betették a kaput.



Gondolkozz!

Nem olyanra értettem mint te, hanem akinek több alkalmazottjai vannak. Mint nálunk is béremelésre nincs pénz de audira van. Arra értettem aki jól csinálja az a vállalkozó meggazdagszik aki viszont becsületesen az csődbe megy.

2012. márc. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/72 anonim ***** válasza:
4%

írod, hogy mindenképpen ott maradsz. Hát akkor szívjál csak munka nélkül nyugodtan...

amúgy ki tiltja meg, hogy szakácsnak tanulj, ha már úgyis van elég időd munka nélkül?


Egyébként igen, "alja munkát" végez havi 300 nettóért... Te alja munkának hívod, azt mégis neked sír a szád, hogy legyen több a segély.


Te állatorvosi lova vagy ennek az országnak, hogy miért vannak problémák...

2012. márc. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/72 anonim ***** válasza:
24%
előző 41.nek ment
2012. márc. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/72 anonim ***** válasza:
7%

Én pl. marhára sajnálom az ilyan lusta senkiháziaktól azt a 22.800-at is. A pofázás, követelőzés nagyon megy, a munka meg büdös. A dolgozók, köztük a minimálbéresek tartanak el téged, ember.

Keress magadnak munkát, vagy dögölj éhen.

2012. márc. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/72 anonim ***** válasza:
95%

Jajj itt már megint a sok újgazdag beképzelt háromdiplomás s.ggf.jek okoskodnak,akik önállóan semmit nem érnek,összesz.rják magukat egy állásinterjún; csak apuci-anyuci,keresztapu betolta egy jól fizető helyre.Ismerek ilyet nem egyet,nem kettőt.Ne hajtsátok itt a diplomát,hogy milyen barom volt,hogy miért nem tanult tovább.Itt cse..étek meg a diplomás közmunkába teper,mert nem tudják megfizetni.Kirúgják a tanárt és a másiktól elvárják,hogy másoddiplomát szerezzen,hogy többet tudjon dolgozni ugyanannyi pénzért.És ami a f.nét csinálnátok a szakmunkások és segédmunkások nélkül???Szerintetek ki gürcöl 3műszakba,hogy megvehessétek,amit csak szemetek-szátok megkíván???ÉS mondanom sem kell se a globus,se a tolle,sőt egyik ilyen nagy cég nem fizeti agyon az embereket,bruttó 94-et fizet,hahaha,örülj nem minimálbért kapsz,egy ezressel többet és jó párral kevesebbet kapsz kézhez,mert elviszi az adó.

És említették,hogy gyesen miért nem tanult a csaj,amíg otthon volt.Nem zavar,hogy az is pénz??Mert ingyen életképes szakmát már nem tanulhatsz sehol,a munkaügyi központok csak sz.rokat tanítanak,amivel semmire nem lehet menni és jórészét el sem fogadja egy normális munkáltató (mert igaza van,hogy 6 hónap alatt nem lehet rendesen egy szakmát megtanulni,mikor az iskolákban 2-3 évig tanítják).

És hova teszed addig a gyereket?Nem mindenkinek van segítsége,egy gyerek figyelmet és törődést kíván,nem azt,hogy felnőljön a szülei mellett és pénzért megvegyék a szeretetét.

Én is mennék dolgozni,de nem tudom hová tenni a 2 gyereket,mert egyedül már csak anyósom él,aki majd 100km-el odébb költözött.Ha elmennék dolgozni,akkor a fizetésem kb 90%-a menne gyerekcsőszre.

A párom megkapta a törvényben előírt minimális béremelést,de mégis valahogy kevesebb,mint volt,és minden,de minden az ég világon drágult.

Szóval teljes mértékben átérzem a kérdező helyzetét,és akinek gőze sincs,hogy milyen r.h.dt érzés így élni az inkább fogja be és lapítson,örüljön,hogy neki jól megy,de b.r.mságokkal ne traktálja azt,akinek amúgy nem a kioktatásra,hanem épkézláb tanácsra és segítségre van szüksége!

2012. márc. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/72 anonim ***** válasza:
7%

Na mar megint a jo oreg proli duma, h aki nem 60ert dolgozik annak szerencseje volt, mert az apja meg az anyja berakta...

Luzer.

2012. márc. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/72 anonim ***** válasza:
90%
10:18- as 100%-ban egyetértek az a baj,hogy ide erre az oldalakra nagyogyn-nagyon fiatalok írkálnak akiknek fingókájuk sincs az életről csak osztogatják az észt észnélkül hűde jó, hogy nekik jól megy mert még ott van anyuci apuci és ha kell egy kis pénz itt van fiam 100 ezer elég lesz mire ő zsebpénznek elég de holnapután add már ide az autódat mert megyek bulizni meg dobj meg még pár 10 ezressel öreg na ezek akik ide firkálnak más meg sinylődik és ezek meg szidják, hogy nem akar dolgozni dögöljön éhen ez az ész.
2012. márc. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/72 anonim ***** válasza:
95%
Biztos van kivétel,lehet te az vagy,akinek nem inge ne vegye magára,de ne prolizzál,sem romák,sem prolik,sem ingyenélők nem vagyunk.tisztességesen élünk,segélyt egy forintot nem kapunk és nem is kérünk,2 gyereket nevelünk,csak ott volt a bökkenő,hogy gyes után olyan feltételeket szabtak,hogy nem tudtam vállalni és felmondtam.És a férjem is mióta az iskolát befejezte (gépésztechnikus!!! nem segédmunkás és nem gyári betanított munkás 8 általánossal!!!!) folyamatosan dolgozik.És most ott tartunk,hogy ő kap 80at,én semmit mert nincs egy éve,hogy állástalan vagyok+ a családi pótlék.Tisztességesen élünk....nyomorultul tisztességesen.
2012. márc. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/72 anonim ***** válasza:
9%

10:18

Te aztán tényleg mintaproli vagy. Aki szegény az nem tanulhat? Dehogy nem. A diplomásoknál a legkisebb a munkanélküliség? Igen. Jó szakmunkásként el lehet helyezkedni? Naná. Meg lehet belőle élni? Persze.


Tanulság: ne szabadbölcsésznek vagy pénztárosnak tanulj és lesz munkád.

2012. márc. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/72 anonim ***** válasza:
100%

Hát nálunk, itt Kecskeméten bizony KÖTELEZŐ számlára utaltatni a pénzt, sőt, az sem megoldható, hogy esetleg egy családtag számlájára menjen, saját névre kell hogy szóljon.

A közmunkaprogram magasról tesz a munka törvénykönyvére... Tavaly február 24-től voltam hivatalosan alkalmazva, április közepén érkezett meg a munkaszerződés-természetesen visszadátumozva. Most egész gyorsak voltak - március 1-től szól a szerződés, épp tegnap sikerült kiküldeni aláírásra...

2012. márc. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!