Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti meg tudnátok élni havi:...

Ti meg tudnátok élni havi: 22.800 Ft-ból? ->

Figyelt kérdés

Kiszámoltam kifizetem a fogyasztásaimat,

"villany,és fát"

(fával tüzelek kályhában,tehát így gázt nem fizetek)

és így kerek 300 Ft-ot költhetek el naponta

élelmiszerre!


Na most erre adjon valaki választ hogy, hogy a jó qrva anyjába éljek meg ennyi pénzből úgy hogy legyen villany

fűtés és ne haljak éhen! Hogy???


Mert itt Békéscsabán mintha olyan rengeteg munkalehetőség lenne!!! SEMMI!


Hiába van géplakatos végzettségem semmit nem érek vele.


Jó. Tegyük fel találnék munkát,akkor is hogy a jó fenébe

éljek meg 1 hónapig még megkapnám a fizetésem!


Na ennyit erről az egész elb.sz.tt rendszerről!!!


S.K

R.H.DT

K.CS.G!!!


2012. márc. 15. 05:22
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/72 anonim ***** válasza:
36%

Bocs, de az államnak nem kötelessége, hogy eltartson. Kapsz segélyt, hogy segítsen megélni. Ha ott nincs mnunkalehetőség, akkor költözz oda, ahol van, vagy tanulj valamit amivel lesz állásod.

nem értem ezt a hozzáállást, várod, hogy eltartsanak.

2012. márc. 15. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/72 anonim ***** válasza:
32%

Az elsovel kell egyetertsek.

Miert kovetelozol,hol van eloirva, h neked x osszeget adjon a kormany?

Ezt az osszeget is inkabb becsuld meg, hamarosan ennyi se lesz.

2012. márc. 15. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/72 anonim ***** válasza:
29%
igen,ésaz se normális,hogy semmi megtakarításod nincs,azért legalább pár hónapra való pénzt mindenképp meg kellett volna spórolnod. Habármi történik (ahogy most történt)akkor mit csinálsz? nem értem,hogy lehet ilyen felelőtlenül élni.
2012. márc. 15. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/72 anonim ***** válasza:
66%

Úgy tűnik, a három hozzászóló egyike sincs tisztában a mai átlagemberek jövedelmével. Örülnek, ha a minimálbért megkeresik. Abból hogy tud valaki félretenni?

Elköltözni se olyan egyszerű ám.

Ahhoz meg, hogy valaki ezt a 22.800.- forintot kapja, minimum egy év regisztrált munkanélküliség kell. Ha bármelyikőtök ennyi ideig képes megélni a megtakarításaiból, annak gratulálok-nyilván addig se a minimálbérből élt.

2012. márc. 15. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/72 A kérdező kommentje:
Köszi 4-es! :)
2012. márc. 15. 06:59
 6/72 anonim ***** válasza:
71%

Egyetértek a 4.-sel!

Én is vidéken lakom,és itt sincs munka,még azoknak sem,akik diplomásak!

A fizetések alacsonyak,sokszor meg sem kapják a vállalkozótól. Még azok sem tudnak megtakarítani,akik esetleg 200 körül keresnek,de van két gyerekük!

Költözni? Hagyd itt a lakásodat,menj albérletbe a családoddal (gyerekeknek új iskola stb),azután 3-4 hónap múlva újra munkanélküli leszel,és költözhetsz tovább!

Egy ismerős család járt így,ahol a férjnek 3 szakmája van!

Senki nem várja el,hogy az állam tartsa el. De azt igen,hogy legyenek munkahelyek. Ne csak a gazdagokat támogassa az állam,hanem a széles tömegeket.

2012. márc. 15. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/72 anonim ***** válasza:
82%

Márpedig munka van az országban,csak oda kell menni ahol van. És ha olyan szakmádvan ami már nem kell akkor újat kell tanulni (illetve már régen kellett volna, ahogy láttad, hogy gond lesz) amire van kereslet.

Pl. hogy csak szakmunkásról beszéljek, 2 évig kerestem jó asztalost, az egyikrégi helyett,ezalatt majdnem 20embert vettem felés rugtam ki mire találtam egyet.Aki tanulni is hajlandóvolt új technológiát,akiben meg lehetett bízni és akire önálló munkát bízhattam.

És sokan voltak akiket felvettem,de 3 napmúlva nem jött,mert "hosszú volt a hétvége", aztán ott balhézott,hogy kirugom. Pedig 150 kölül kereshettek volna nettó,bejelentve ennyire.

2012. márc. 15. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/72 anonim ***** válasza:
63%

Értem, kedves utolsó.

Mi van azokkal, akik teszem azt nem asztalosok?

Legyen pl egy nő, mondjuk 35 évesen, egyedülálló anyaként egy kisiskolással, pénztáros végzettséggel.

Ezek szerint fogja magát, költözzön el, mert valahol biztos van munka. A gyerek próbáljon meg új életet kezdeni egy vadidegen környezetben. Anyuka dolgozzon reggel 8-tól este 6-ig minimálbérért heti 6 napot -jó esetben- és kerítsen egy bébiszittert, aki addig ig vigyáz a gyerekre -óránként minimum 1000.-forintért.

Vagy vegyünk egy huszonéves friss diplomás férfit - gyakorlat nélkül senkinek sem kell, de tegyük fel alkalmazzák. Hogy a csudában fog fenntartani egy albérletet, fizetni a rezsit, ruházkodni és élelmiszert venni magának???

2012. márc. 15. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/72 anonim ***** válasza:
34%
Ezt ertem, de akkor ugy tedd fel a kerdest, h mit csinaljak, ha nincs munka a kornyeken vagy stb, de akkor ne a segely osszegen akadj fel, mert ebbol nem az jon le, h te a munkanelkuliseg miatt vagy kiakadva.
2012. márc. 15. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/72 anonim ***** válasza:
27%

kedves 9.

az anyuka tanulhatott volna amíg otthon volt (én amíg otthon voltam a gyerekekkel csináltam meg a 2.és 3.diplomámésmegtanultam 2 új nyelvet.) a fiatal pedig kapállást,ha olyan diplomája van ami éris valamit. A fiam és az évfolyamtársaiközül sokan már egyetem alatt leszerződtek cégekhez és voltak ott gyakorlaton, ott dolgoztak nyáron (szinte ingyen),így meg is volt a jólfizető állásuk diploma meg szerzése után. Akik nyáron buliztak, az egyetem alatt nem kerestek gyakorlatot maguknak, azok bizony ott álltak a diplomával és kezdhettekállás után nézni.

Lépni kell nyitott szemmel járni,tudni mi várható és alkalmazkodni .

Sajnos sokan az államtól várják,hogy majd mindent megtesz helyettük mint a kommunizmusban

2012. márc. 15. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!