Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti meg tudnátok élni havi:...

Ti meg tudnátok élni havi: 22.800 Ft-ból? ->

Figyelt kérdés

Kiszámoltam kifizetem a fogyasztásaimat,

"villany,és fát"

(fával tüzelek kályhában,tehát így gázt nem fizetek)

és így kerek 300 Ft-ot költhetek el naponta

élelmiszerre!


Na most erre adjon valaki választ hogy, hogy a jó qrva anyjába éljek meg ennyi pénzből úgy hogy legyen villany

fűtés és ne haljak éhen! Hogy???


Mert itt Békéscsabán mintha olyan rengeteg munkalehetőség lenne!!! SEMMI!


Hiába van géplakatos végzettségem semmit nem érek vele.


Jó. Tegyük fel találnék munkát,akkor is hogy a jó fenébe

éljek meg 1 hónapig még megkapnám a fizetésem!


Na ennyit erről az egész elb.sz.tt rendszerről!!!


S.K

R.H.DT

K.CS.G!!!


2012. márc. 15. 05:22
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/72 anonim ***** válasza:
52%
A penztaros anyukaval az a gond, h most mit csinaljon vele az allam meg a kormany?Nyissanak csak azert egy boltot, h legyen neki hol dolgozni?
2012. márc. 15. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/72 anonim ***** válasza:
84%

Bocs, de az államnak nem kötelessége, hogy eltartson. Kapsz segélyt, hogy segítsen megélni. Ha ott nincs mnunkalehetőség, akkor költözz oda, ahol van, vagy tanulj valamit amivel lesz állásod.

nem értem ezt a hozzáállást, várod, hogy eltartsanak.



Ezek primitív hozzá állású gyerekek ezek nem értenek semmit sem nem kell rájuk hallgatni énnekem is azt mondták költözzek el hagyjam itt a házamat amit ezelőtt a komonista rendszerben építettem mert akkor még lehetett építkezni most + egy s..r van az egy nagy kupac s..r amit ez a mocskos kormány csinál ne tartson el bennünket legyen munkahely és tisztességes fizetés, ne kizsákmányolás és rabszolgatartás (szabadon). 22800- Ft-ból sehogy sem lehet meg élni elkell menni feketézni na de akkor ha elkapnak megint mink vagyunk a g...k annak a mocskos államnak mert nem fizetjük az adót ők nem g...k? csak mi? hol itt az igazság?

2012. márc. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/72 anonim ***** válasza:
93%

Elképesztő volt olvasni, hogy a viszonylagos jómódban élő emberek mennyire nincsenek tisztában a már-már fekete-afrikai szintem élő, nyomorgó, több millió honfitársunk helyzetével. Mi az a süket duma, hogy költözzön el? Én költöztem egyszer-kétszer Budapestről Budapestre, és azt se lehetett megúszni 100 ezer alatt. És akkor mondjuk Békéscsabáról Győrbe mennyi lehet? Ha nem költözik el, csak lakást bérel, azt miből fizeti ki? A havi 80 ezres béréből? Ha nagy szerencséje van, egy ilyet esetleg megcsíphet. Aztán miután elköltözött, otthon maradt a beteg anyja vagy netán a barátnője, meg úgy egyébként is mindene. Tehát kb. hetente haza kéne utaznia oda-vissza 11 000 Ft-os vonatjeggyel. Ja, és persze marha kicsi az esélye, ha minden háttér nélkül jön az ország túlsó végéből, akkor valaha is állást kapok. Minimum 8-10-szer oda kell utazni előtte, hogy tájékozódni tudjon. 11 ezerből, mint már írtam.


Ugyanígy levezethetném a továbbtanulás lehetetlenségét. Lássuk már be, hogy ez az ország itt sok millió ember számára nem olyan hely, mint ahogy azt egy fejlett kapitalista országról a tankönyvi tanulmányaink alapján elképzelhetnénk, vagy ahogy a FIDESZ egy napot sem dolgozott főemberei szuggerálják. Itt bizony minimum 3-4 millió embernek nincsen remény, és havi 22800-ból nem is lesz!

2012. márc. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/72 anonim ***** válasza:
80%
Be kell látni ,hogy az ország keleti részén nagyon komoly elhelyezkedési gondok vannak.NINCS tisztességes megélhetést biztosító nagyobb cég. Aki "normális " fizetést szeretne kapni a munkájáért ,az kénytelen az ország más területein munkát vállalni .Családdal vagy egyedül ? Nem könnyű döntés,de szükséges.
2012. márc. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/72 anonim ***** válasza:
22%

Jol van akkor jo lenne, ha a kerdesre is valaszolnal nem csak a szad jartatnad.

Mit csinaljon a kormany a penztaros novel meg a tobbivel?

Meg mire fel adjon 100 ezreket segelykent?

Az a baj, h ti vagytok a primitivek, akik nem birjak felfogni, h nincs mindenkinek munka, ez egy qurva verseny.

Vagy szerzel ertelmes szakmat vagy mesz a lecsoba.

De nem baj, ringassatok csak magatokat almokba, nem en vagyok szarban.

2012. márc. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/72 anonim ***** válasza:
34%

Ez a duma is, h fekete afrikai korulmenyek kozott el tobb millio honfitarsunk....

Hol? Hol ?

Teged kellene kikuldeni oda, h lasd, h mekkora baromsagokat beszelsz.

Rogton rajonnel, h milyen jo is a tiszta csapviz meg a havi 22000.

Ami ajandek nektek az allamtol!

2012. márc. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/72 anonim ***** válasza:
89%

Nem az álam kötelessége h eltartson de segítsen!Érdekes a cigány megkap mindent ő meg tud élni a paraszt ember meg boldoguljon a nyamvatt szociális segélyből!Érdekes hogy külföldön annyi a szoc segély mint M.O egy átlag fizetés kb 90ezer ft!És igazat adik a kérdezőnek,nyugodtan lepontozhattok!

És az sem ugy van aki akar dolgozni az talál munkát!Aha persze!A párom 4 hónapig csücsült itthon!Napi 1000 e-mail 1000 telefon és mégse volt semmi!Mert egy állásra volt 10000000 jelentkező!Szóval be lehet fogni !

2012. márc. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/72 anonim ***** válasza:
49%
ki kell menni külföldre, nincs más választás el kell hagyni a süllyedő hajót ha nem akarsz vele süllyedni és pont. ( bár ehhez is pénz kell.. )
2012. márc. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/72 anonim ***** válasza:
10%

Persze es szerinted, ha 90 ezer forint lenne a segely ki menne el dolozni?

Igy is kalap sz.art nem er a munkatok, csak a szatok jar.

2012. márc. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/72 anonim ***** válasza:
84%

Nem mindenki képes a továbbtanulásra - anyagilag és értelmileg sem.

Nem segély kell az anyukának -hogy a példámnál maradjak- hanem normális munkabeosztás és olyan munkaadó, aki nem "ja, hogy gyerek van? nem önre gondoltunk" hozzáállással keres munkavállalót.

De itt van pl a fantasztikus közmunkaprogram is. Mivel rosszabb az a munkavállaló, mint az átlag ember? Miért nem kaphatja ő is a "normális" minimálbért, mint a többi? Pláne, hogy azt a kis pénzt is kötelezően számlára utalva, hetente fizetik ki.

2012. márc. 15. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!