Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti meg tudnátok élni havi:...

Ti meg tudnátok élni havi: 22.800 Ft-ból? ->

Figyelt kérdés

Kiszámoltam kifizetem a fogyasztásaimat,

"villany,és fát"

(fával tüzelek kályhában,tehát így gázt nem fizetek)

és így kerek 300 Ft-ot költhetek el naponta

élelmiszerre!


Na most erre adjon valaki választ hogy, hogy a jó qrva anyjába éljek meg ennyi pénzből úgy hogy legyen villany

fűtés és ne haljak éhen! Hogy???


Mert itt Békéscsabán mintha olyan rengeteg munkalehetőség lenne!!! SEMMI!


Hiába van géplakatos végzettségem semmit nem érek vele.


Jó. Tegyük fel találnék munkát,akkor is hogy a jó fenébe

éljek meg 1 hónapig még megkapnám a fizetésem!


Na ennyit erről az egész elb.sz.tt rendszerről!!!


S.K

R.H.DT

K.CS.G!!!


2012. márc. 15. 05:22
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/72 anonim ***** válasza:
16%
Tudom, h meg van a lehetosege, h sz.arban leszek, de akkor se azert fogok vergodni, h mennyi a segely osszege, hanem azon leszek, h kihuzzam magam a sza.rbol.
2012. márc. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/72 anonim ***** válasza:
76%

"Sajnos hiába van jó szkmád és beszél több nyelvet is ha munka meg nincs!"


Erről beszélek. Egy normálisan működő társadalomban akkor is meg kéne tudnod élni, ha segédnek mész el egy kőműves mellé. De ahol minden céget eladtak és beengedték a multikat ott lehet neked kilenc diplomád is és lehetsz te atomtudós is akkor is éhen döglesz.

2012. márc. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/72 anonim ***** válasza:
100%

4 (!) hónapja vagyok munkanélkül. Kilátástalan a helyzetem, rengeteg állásra jelentkezem mégsem vesznek fel sehova. Többféle végzettségem van, diplomám is. Mégis kitörölhetem vele...

Van ahol azért utasítottak el mert beleírtam hogy diplomás vagyok ----- nekik nem kell diplomás ember

Van ahonnan azért utasítottak el, mert 30 éves nő vagyok és még biztos családot akarok alapítani, vagy ha van gyerekem akkor a gyerek ha beteg lesz stb. stb. ezért ők inkább férfit vesznek fel.

Jelentkeztem gyári melósnak is már, oda azért nem kellek mert nincs gyakorlatom (!!)-- pedig ott le is tagadtam a diplomám. Mondtam hogy gyorsan tanulok, nem baj akkor sem kellek.


Előtte vállakozóként dolgoztam, de a 70 akárhányezer Ft minimálbér után 50 ezret be kellett fizetnem magam után járulékot. Volt olyan hónap hogy a járulékaimra nem lett meg a bevétel, nem hogy még ezen felül keressek is valamit?!

Kész csőd az egész. Jobban láttam bezárni a boltot, minthogy még jobban a béka segge alá kerüljek.


Az osztrák határ mellett lakom, mégsem lehet elhelyezkedni. Nehogy azt higyje bárki is hogy itt kolbászból vannak a kerítések is!

Az unokatesóm kint dolgozik Ausztriában (közgazdász diplomával recepciós), mégis több mint 1500 eurot keres. 1200 euro kint a minimálbér, egy takarítőnő is ennyit keres. Az emberek itt tömegével akarnak kirohanni munkát találni, mert itthon annyira kilátástalan a helyzet.

Viszont! Sokkal több a kereslet mint a kínálat! Egyszerűen ott sincs már állás, mert ami megürsedik azonnal töltik fel, van miből válogatni.


A párom fizetéséből élünk, van gyerekünk is.

Alig tudunk kijönni 1 fizetésből hó végéig, lassan ebbe gyogyózunk bele!


Annak pedig aki nagy mellénnyel azt írja el lehet költözni, azt üzenném, mégis hova a fészkesbe menjek gyerekstül mindenestül, pénz nélkül??? Forgatnám fel az egész életünket? Itt a szülővárosunk, itt van minden rokonunk, van saját hitelmentes lakásunk, ide jár a gyerek iskolába, itt vannak a barátai, itt dolgozik a párom, ide köt minket minden!

Könnyen beszél az akinek nincs semmi vesztenivalója, nincs családja. Így könnyen csinál "nyarat" egymaga.

Nem vagyunk vándorcigányok hogy egyik helyről hurcolkodjunk a másikra és tovább, tovább.

2012. márc. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/72 anonim ***** válasza:
64%

Akinek nincs jó könyvelője és nem ért a lopáshoz a kizsákmányoláshoz a kihasználáshoz a rabszolgatartáshoz, aki nem ismeri azt a szót, hogy ha nem tetszik el lehet menni az ne menjen VÁLLALKOZÓNAK!


Mert előbb vagy utóbb csődbe megy.

2012. márc. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/72 anonim ***** válasza:
11%

34: nekem érdekes módon a haverom Ausztriában dolgozik, szakképzettség nélkül. Elég megnézned az expresszt, van vagy 10000 külföldi állás csak azon... + a külföldi portálok.


Az meg, hogy ott élnek a rokonaid, minek költözz? Pont erről van szó. tudod a családomból azért lett valami, mert a szüleim anno 19 évesen a középiskola után fogták magukat, és egy táska ruhával, meg ébresztőórával ide jöttek dolgozni, mert itt volt munka jó pénzért. Utána folyamatos képzéssel kerültek egyre feljebb, és így jó hátteret kaptunk testvéremmel, amit mindketten ki is használtunk, és így nekünk sincs gondunk az elhelyezkedéssel.


Azért arra kíváncsi lennék, hogy milyen diplomával nem tudtok elhelyezkedni? A műszakiakat pl. elkapkodják már végzés előtt. Nem a gazdaság fog igazodni hozzátok, nektek kell alkalmazkodni, ha boldogulni akartok...

2012. márc. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/72 anonim ***** válasza:
67%

Mi sem vagyunk vándorcigányok és mégis léptünk a jobb életért a gyerekeinkre gondolva hogy jobb éltük legyen!

450km re vagyok a barátoktól a családtól a szülővárosomtól és mégis jobban érzem magam mert nem kell azon törni a fejem hogy miből vegyek ennivalót meg mit ne fizessek ki hogy maradjon ételre!Mert sajnos mostanában ez megy!

Az én gyerekeimnek is ott volt az ovoda és mégis léptünk hogy jobb legyen majd NEKIK!És nekünk is!

Kiváncsi leszek mi lessz még magyarországon!De nap mint nap találkozok magyarokkal akik a rossz helyzet miatt kénytelenek voltak otthagyni az országot!

2012. márc. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/72 anonim ***** válasza:
100%

35!


Egyszemélyes vállakozásom volt. Nem volt alkalmazottam csak én.

Mégis kit zsákmányoltam volna ki?

Hja magamat és a családomat, mert erőmön felül próbáltam kihúzni a sz.rból, de a multik betették a kaput.

2012. márc. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/72 anonim ***** válasza:
23%
Kérdésre válaszolva: ha végképp nincs semmi, akkor közmunka, ott majdnem a kétszeresét keresheted mint a segély. Nem nehéz meló és ennyit egyik hasonló helyzetben lévő állam sem fizet ilyen munkáért. Nem tudom miért szidják, a sima segélynél ezerszer jobb. Ebből esetleg még spórolni is tudsz.
2012. márc. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/72 anonim ***** válasza:
90%

450km re vagyok a barátoktól a családtól a szülővárosomtól


Na de ha mindenki elköltözik akkor kik maradnak a hazai városokba falvakba?

Mindenki kivándorol a jobb élet reményébe gondolnátok egész Magyarországot befogadnák mert mi menjünk vándoroljunk mert itt megmérgezték a kutat és akinek nincs pénze bocs de ez hülye felfogás! én biztos nem mennék én itt születtem tiszta Magyar vagyok és soha meg nem tagadnám még a jobb élet reményért sem bár van aki ezt megtenné.

2012. márc. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/72 anonim ***** válasza:
83%

36.


Tudod, nagyon örülök hogy a családodból lett valami és a szüleid mertek 19 ÉVESEN lépni!

Mi nem vagyunk 19 évesek, és akkor is ebben a városban fogom leélni az életem ha a fene fenét eszik is!

Van aki mobolizálható és rugalmas a költözésre, van aki nem!


Érdekes módon az én végzettségemhez nem keresnek külföldre munkaerőt. Hja ha szakács, vagy hentes, pincér a haverod úgy könnyű mert olyanok 100-ával vannak a hirdetések közt. Vagy kint él konténerben, gyárakat, szinpadokat épít és az aljamunkát végzi amiért az osztrák, német egy kézmozdítást sem tesz.


Tudod én már takarítani is elmennék Ausztriába, de egyenlőre nincs visszajelzésem. Az unokatesóm próbál segíteni, ő kint van mégis több mindent tud, hall. De ő is azt mondja a magyarok 10000-ével állnak sorban bármilyen munkára.


Egyébként pénzügyi és bölcsész diplomám is van. De van eladói végezttségem is. És banki végzettségem is. Vegyes a kínálat. Hja és hajlandó vagyok tanulni bármit, amit elvárnának tőlem.

2012. márc. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!