Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azok, akik azért sírnak mert...

Azok, akik azért sírnak mert az összes cigányt egy kalap alá vesszük, azok miért náciznak le minden jobbikost szívbaj nélkül?

Figyelt kérdés
Nektek miért szabad kirekesztő módon általánosítani?
2012. febr. 20. 09:51
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
67%
Látod kérdező? Jó pár mondat után menekülnek előletek. Mi lenne ,ha kormányt alakitanátok ? Rosszabbak lennétek,mint a fidesz.
2012. febr. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:

"Kimondhatóan a gazdasági felfogásuk miatt ?


Igen.


Ha - nevetnem kell.


Nem nevetni kellene, hanem megérteni a programot.


"Kaszával nekimenni aratni. Sz.ból várat épiteni ?


Szabad megtudni honnan veszed az ökörségeid?

Pontosan magad zavarod ellentmondásokba.

A Jobbik pont azt kritizálja, hogy mióta az Eu tagjai lettünk, kihalnak a magasabb értékű munkaigéényes de tőkét nem igénylő mezőgazdasági termelések, és a kis reálhozamú kevés munkátigénylő de nagy tőkét igénylő monokúltúrára kapunk kvótát.



""A népgazdaság alapjait ahhoz le kellene tenni, amit a Jobbik akar.


De nem ám.

A Jobbik mindíg is a magyar adottságokat kihasználó gazdasági irányokat részesíti előnyben.

Az az, PLD van geotherm energiánk ami hasznosítható lenne számtalan megoldásban, köztük a fóliaházas primőr temelés, vagy a palánta alapú kultúrnövény.

Ezekhez ugye sok munkaerő és sokkal kevesebb tőke kell mint a monokúltúrához és az adottságaink is kézenfekvőek.

Nem beszélve a gazdasági és cigánypolitikai összefüggéseiről.



"De azt már rég ellopták ill.felszedték. Maradt a paraszt, meg a vasököl.


Ez szerinted van így.



De miért nem tájékozódol és olvasol utánna a dolgoknak mielőtt beégeted magad?

2012. febr. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:
Szerintem Te is más hátán akarsz magasabbra törni. Már megint a paraszt legyen az aki feláldozza magát dolgozzon éjt nappallá téve és a családot lássa el szoc.polból. Nem. A paraszt és a dolgozó kapjon annyit,mint a nyugati "paraszt", ha már a szö9vetkezetesítést lerombolták. Ha alkalmazottá válik, akkor fizessenek. Nem majd ! Egyébként a fóliázás mint olyan volt. Okafogyottá vált. Ha ébren vagy ne álmodja. Előszőr érdeklődj - ne várositól - utána érdeklődj.
2012. febr. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:

"Szerintem Te is más hátán akarsz magasabbra törni.


?iért is?


""Már megint a paraszt legyen az aki feláldozza magát dolgozzon éjt nappallá téve és a családot lássa el szoc.polból.


Mi a farancot hadoválsz, ez már szánalmas.

A parasztna akkor van lehetősége ha termelhet versenyképesen, és ezt a lehetőséget kellene, kellett volna, megteremteni. Persze úgy nem lehet ha a "nemzetközi trendek" nem teszik lehetővé, mert nem az adottságainknak megfelelő szerepet vállalnak a vezetőink.



""Nem. A paraszt és a dolgozó kapjon annyit,mint a nyugati "paraszt", ha már a szö9vetkezetesítést lerombolták.



Nem érted, és az az aggasztó hogy te is X elsz a választásokon. Azt hogy mennyit keres a paraszt vagy akár a dolgozó, az attól függ hogy mennyire versenyképes, mellyek az adottságaik amil allokatívak és ez mennyire testhezálló az ország számára. Nem távolodni kellett volna mindettől 22 évig hanem közeledni. És mennyire érdekes hogy a szövetkezeteket említed, mintha a Jobbik tehetne róla hogy szétverték!


""Ha alkalmazottá válik, akkor fizessenek. Nem majd !


Persze, csak legyen miből.


"Egyébként a fóliázás mint olyan volt. Okafogyottá vált.


Miért is, mert te mondod?

Barátom, a fóliák leg költségesebb tényezője a fűtés.

Nem nyáron versenyképtelen a magyar hanem télen.

Viszont olyan felvevő piac a világon nincs aki azt mondja hogy nyáron ettől télen meg attól veszek.

Spanyolország és Hollandia a legjobb bizonyíték arra hogy milyen szinten lehet művelni. Ott az energia van támogatva. Nekünk még erre sincs szükség, csak a geotherm energiával lefaragni a költségeketúgy 60% al.

Milyen jó lenne ha a multik innen vinnék a zöldségeket és a kuktúrnövényeket, paradicsomot télen is nyugatra?

Nem csak Magyarországba kell gondolkodni.

És milyen jó lenne ha sok vidéki embernek lenne ismét munkája, köztük a ma semmittevésre ítélt cigányságnak is.



"Ha ébren vagy ne álmodja. Előszőr érdeklődj - ne várositól - utána érdeklődj.



Nekem nem kell érdeklődnöm mert hasonlóból élek.


De nem csak a Jobbik látja az egyik kitörési pontot ebben az irányba hanem az LMP is. Ugye hogy érdekes?

2012. febr. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:
85%

Most nem értem, mi a bajod a nyugati zenével? Mi köze van a Metallicának, David Guettának, Snoop Dogg-nak vagy Rihannának a magyar belpolitikához? Voltam Rihanna koncerten, Snoop Dogg-ról véletlenül lemaradtam, a Metallicát imádom, ha jönne BP-re én megnézném élőben.


Ezek alapján nem lehetek magyar?

2012. febr. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 A kérdező kommentje:

"Ezek alapján nem lehetek magyar?"


Forgasd ki a szavam, máshogy úgysem tudsz magadnak "érvet gyártani"... Nem azt mondtam hogy baj, mert valamilyen szinten muszáj globalizálódni, de ez már túl sok, hogy minden tv-ben, és rádióban a nyugati multikultúrát majmolják, és a normális magyar zenék, filmek, mesék már teljesen eltüntek! A jó kis magyar mesék milyen jók voltak... Imádtam nézni Mézga Gézát, Vukkot, Dr.Bubót, a Magyar népmeséket, Hohoho horgászt...stb De ezek mára teljesen eltüntek, és felváltották a nyugati gyilkolászós, háborús mesék, amik bűnözővé, lelkisérűlté, agresszív idegbeteggé szocializálja a gyerekeket...

2012. febr. 20. 16:15
 47/53 anonim ***** válasza:
24%

"Most nem értem, mi a bajod a nyugati zenével? Mi köze van a Metallicának, David Guettának, Snoop Dogg-nak vagy Rihannának a magyar belpolitikához? Voltam Rihanna koncerten, Snoop Dogg-ról véletlenül lemaradtam, a Metallicát imádom, ha jönne BP-re én megnézném élőben.


Ezek alapján nem lehetek magyar?



Ok.

Megprobálok én válaszolni.

Semmi baj a nyugati zenekarokkal önmagukban.

Én is játszottam több zenekarban is, volt hogy egyszerre többen és több stílusban. " pinasav csalogató V-tech es egyik nap, Pantera formációt a másikba, és élveztem, mert szeretem a zenét.


De az azért túlzás hogy amikot a nagyar Kárpátia a lemezeladásai csúcsokat döntenek és slágerlistás, akkor a rádióban nem lehet hallani.


Na ez magyar ellens, hiszen még igény is van rá.

2012. febr. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 A kérdező kommentje:
Gondoltam hogy nem fog válasz érkezni.
2012. febr. 20. 18:26
 49/53 anonim ***** válasza:

Előrebocsátom: nem olvastam el az előzőeket.


Válasz: ugyan azért.

Sajnos mindkét oldalon sok a szélsőséges. Ezeknek az aránya mindkét oldalon viszonylag kicsi, de mindkét oldalon hangosak. A szélsőségesek egyik oldalon sem meggyőzhetők, ezért alkalmatlanok a vitára, jellemző rájuk a sértegetés, az észérvek figyelmen kívül hagyása, az általánosítás.


Jellemző példa:

Egyik oldal: "minden cigány bűnöző, munkakerülő, élősködő"

Másik oldal: "a cigányok a szerencsétlen körülmények ártatlan áldozatai"


Látható, hogy egyik megállapítás sem igaz, mindkettő általánosítás.


Tapasztalataim szerint nem minden jobbikos náci, és nem minden náci jobbikos.

2012. febr. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:

""miért sírnak jobbikosok, hogy lenácizzák őket, ha ők meg egy kalap alá veszik az összes cigány, az összes zsidót, az összes multinacionális céget?"


Mondjuk azért mert mi nem általánosítunk? Jó elismerem, van egy kis réteg akik ha tehetnek kiírtanák az összes kissebbséget de ők csak 1-2%-át teszik ki az egésznek."


Én inkább úgy mondanám, hogy hasonló a nem általánosító jobikosok száma, mint a normális cigányoké.

2012. febr. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!