Miért gondolják sokan, hogy akkor van Magyarország jó irányban ha nem cseszeget minket az EU? GYK hozzászólások alapján.
Szerintem jól látod a dolgot.
Az ilyeneknek valószínűleg a komfortérzetük magasabb, ha nincs konfliktus, magyarul konfliktuskerülők. Ezt persze sosem vallanák be, és a nemlétező közgazdaságtani tudásukkal próbálják indokolni a véleményüket.
nem értem miért veszitek "cseszegetésnek" az EU-tól hogy alapvető normákat be akar tartatni.. idéznék az ÚJ alkotmányunkból:
E cikk
Az Európai Unió joga — a (2) bekezdés keretei között — megállapíthat általánosan
kötelező magatartási szabályt .
Lehet csak én értelmezem rosszul de az Európai Unió joga hogy megállapíthat általánosan kötelező magatartási szabályokat...
Bocs, de kicsit sántít a hasonlatod. Ez nem főnök-beosztott viszony.
Sokkal inkább egy klub-klubtag viszony. Létezik egy klub, ahova be akarunk lépni. A klubnak vannak szabályai, feltételhez köti a belépést, és a bennmaradást. Hosszú idő alatt elértük, hogy megfeleljünk a klub feltételeinek, beléptünk. Ez 2004-ben történt.
Majd hirtelen úgy gondoltuk egyéb problémáink miatt, hogy nem tartjuk be a klub néhány szabályát, sőt, mikor figyelmeztettek minket, akkor kioktattuk a klubot, hogy ne szóljon bele az életünkbe. Erre a klub eljárást indított ellenünk, és most mi ezen meg vagyunk sértve...
Nem attól jó vagy rossz az irány, hogy cs.szegetnek minket, vagy nem. Hanem attól, hogy betartjuk-e a vállat kötelezettségeinket (a klub szabályait) vagy nem.
Persze ha nem tetszik, ki is lehet lépni a klubból. De a klubon kívül azért keményebb az élet, mint odabent.
Pedro
amúgy pedig én sose mondtam hogy azért megyünk rossz irányba mert cseszeget minket az EU....
ez csak az egyik tényező a sok közül...
+ ha egy dolgozód egyik héten azt mondja hogy éppen most szabadságoharcot vív ellened, következő héten pedig fizetéselőleget kérne, akkor te hogy reagálnál?
"Lehet csak én értelmezem rosszul de az Európai Unió joga hogy megállapíthat általánosan kötelező magatartási szabályokat.."
Igen, te értelmezed rosszul. Itt kizárólag Árpád-házi leszármazott állapíthat meg szabályokat, vagy hozhat törvényeket. Az EU képviselők nem, hogy nem Árpád-háziak, de még csak nem is magyarok.
"Létezik egy klub, ahova be akarunk lépni."
Ezzel csak az a gond, hogy a kutya sem akar belépni ebbe a klubba, és nem kis örömünk lenne, ha végre már békén is hagynának minket az ilyen klubok.
Egyébként az országok és az EU közötti vita egyáltalán nem rendkívüli esemény, például Magyarországgal szemben 2004 és 2010 között 225(!!!) ehhez hasonló kötelezettségszegési eljárás indult, csak azok nem kaptak ekkora sajtóvisszhangot.
Több országnak csak 2010-ben egy év alatt volt ~150 ügye.
Itt a cikk:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!