Hogyan szavaznál egy népszavazáson a melegházasságról?
A házasság alapvetően két ember közti érzelmi, gazdasági érdekközösség.
Nézzük mi „normálisak” mit akarunk tőlük elvitatni.
Érzelmi közösség. Felnőtt emberek saját érzelmi alapon hozott döntése.
Gazdasági közösség. Saját javak feletti önrendelkezés.
Gyermek vállalása. Most sincs számukra semmi akadály. Egy leszbikus pár donor által bármikor teherbe eshet, és szülhet. Számtalan példát láthatunk hogy anya egyedül neveli gyermekét. Ebbe a családba az csatlakozik, akit anyuka elfogad.
Férfiak esetében a nehezét gond nélkül elvégzi egy béranya. Pár bürokratikus kitérő /házasság, anya szül, válás, gyereknevelésről lemond/ Apukának áll a zászló.
Gyermekek számára követendő példa lesz. Ez a magatartásforma nem tanulható. Ahogy nem lehet annyi spenótot enni a gyerek előtt hogy megszeresse, ha egyszer utálja.
A féri nő közti házasság a normális. Ellentétes neműek közti monogám párkapcsolat. Ez jelenleg az egész világ harmadára jellemző.
Házasság szentsége. Ma Magyarországon a válások aránya 56%. Házastárs által elkövetett erőszak a kapcsolatok 20%-ában folyamatosan jelen van. Bűncselekményben elhunyt nők 60%-át a férj / volt férj öli meg.
Ezek után ne mondja senki, hogy olyan nagyon komolyan gondoljuk a szentség fogalmát.
A lehetőségek megvonásával pusztán napi bürokratikus, és érzelmi károkat okozunk számukra. Ez nekünk miért jó?
Szerintem, igen.
egyetértek.
- mivel a házasság nem egyházi, hanem világi dolog - anyakönyvvezető előtt köttetik. így aztán belekeverni a vallást, a kereszténységet, szerintem fölösleges. inkább jogi, gazdasági összefonódás ez, hogy anyagi biztonságban stb. éljenek.
(úgy vagyok vele, hogy ha lehetne azonos neműeknek házasodni, kb. ugyanolyan arányban házasodnának, mint a heteroszexuális párok. elvégre, itt lehetséges a házasság, mégis vannak élettársi kapcsolatban élők ésatöbbi, akik valamiért nem igénylik a papírt.)
- a másik indokom meg az, hogy az azonos neműek polgári házassága nem szól bele a heteroszexuálisok lehetőségébe, hogy ők is házasodjanak. szóval, akkor miért ne? nem von el jogokat másoktól az, hogy ők jogot kapnak.
Heteró vagyok, férjes férfi, de a kérdésben megfogalmazott kérdésről így is egyértelmű "IGEN"-nel felelnék.
Homoszexuálisaktól megtagadni a házasságot ugyanolyan, mintha a természetes szőkéktől tagadnánk meg: ugyanúgy nem tehetnek róla, hogy olyanok, amilyenek. De attól még ugyanolyan emberek, mint mi, a társadalom hasznos tagjai. Akkor mégis milyen jogon tagadjuk meg tőlük a házasságot?
Hiába is próbálják egyes vallások kisajátítani maguknak a házasság intézményét. Valójában az nem más, mint az együttélés/párkapcsolat hivatalosítása jogi-törvényi keretek között. Maga az együttélés/párkapcsolat pedig egyidős az emberiséggel, és ennélfogva régebbi minden vallásnál, szóval ilyen alapon sincs joga senkinek korlátozni.
Én nemmel szavaznék.
Viszont a poligíniát engedélyezhetnék...
ma 15:06
"mivel a házasság nem egyházi, hanem világi dolog - anyakönyvvezető előtt köttetik. így aztán belekeverni a vallást, a kereszténységet, szerintem fölösleges. inkább jogi, gazdasági összefonódás ez"
Ez azért nem teljesen világos. Csak pár mondatot ollóznék ide:
"...Mindannyian tudjuk, honnan ered igazában a házasság. Igaz, a keresztény vallás ellenségei nem akarják elismerni az Egyház állandó tanítását a házasságról, és megpróbálják kitörölni ennek emlékezetét a népekből, az igazság világosságát azonban sem kioltani, sem elhomályosítani nem tudják. Emlékeztetünk a mindenki által ismert és kétségbe nem vont igazságra: Miután a teremtés hatodik napján Isten a föld porából megformálta az embert és arcába lehelte az élet leheletét, társnőt akart neki adni, akit az alvó férfi oldalából csodálatosan alkotott meg. Ezzel a gondviselő Isten azt akarta, hogy ez az emberpár legyen minden ember természetes eredete, s tőlük terjedjen el az emberi nem, melynek további nemzedékei szüntelen leszármazás által őrizzék és adják tovább az életet. S hogy a férfi és a nő kapcsolata még jobban megfeleljen Isten végtelen és bölcs tervének, már e kezdeti időben felruházta két kiemelkedően nemes vonással: az egységgel és az állandósággal."
vagy...
"A középkori házasságkötés az egyház hatáskörébe tartozott és törvényi szabályozása már a középkorban elkezdett kialakulni. A Westminsteri Tanács 1076-ban rendelte el, hogy egyetlen férfi sem adhatja oda lánya vagy női rokona kezét valakinek papi áldás nélkül. Később - a Tanács tervei szerint – nem lehetett volna titokban házasodni, csak nyilvánosan, de ez a 16. századig nem valósult meg. Ekkor a Trenti Tanács (a Római Katolikus Egyház 19. ökomenikus tanácsa, melyet 1545. december 13. – 1563. december 4. között tartottak Trent városában) elrendelte, hogy minden esetben papnak kell megtartania az eljegyzési szertartást. A házaspárok különélését tolerálták ebben az időben, de a válás nem volt legális, a túl közeli rokonok közötti házasságot viszont törölhették.
vagy..
"...A házasságot a Katolikus Egyház szentségként tartja számon, és felbonthatatlannak tartja. Ezért nem ismeri el a házassági válást, illetve a már megházasodott fél újabb házasságát."
Vagy itt van ez:
A házasság eredete: – A házasság isteni intézmény, amelyet Isten maga alapított még a bűnbeesés előtt, amikor még minden – beleértve a házasságot is – „igen jó" volt (1Móz 1:31). „Annak okáért elhagyja a férfiú az ő atyját és az ő anyját, és ragaszkodik feleségéhez: és lesznek egy testté" (1Móz 2:24). „Isten adta össze az első házaspárt. Ennek az intézménynek a szerzője tehát a világegyetem Teremtője. „Tisztességes (...) a házasság" (Zsid 13:4). Ez volt Isten egyik első ajándéka az embernek, és ez egyike annak a két intézménynek, amelyet Ádám a bűnbeesés után magával vitt az Éden kapuin túlra"
tehát bele kell keverni a vallást
58%, de Magyarország ma egy szekularizált állam, ahol az 'igazi' házasságkötés nem a templomban történik, az csak egy opcionális plusz, amit vagy hitbeli meggyőződésből, vagy a nagymama miatt választanak. Egyébként a svéd és norvég lutheránus egyházak azonos nemű párokat is összeadnak templomban, a katolikus országokban viszont, ahol a melegek házassága lehetséges, hangosan ellenkeznek, de az ország vezetői azzal érvelnek, hogy az állam és egyház két külön dolog és az egyháznak nincs joga beleszólni ebbe az ügybe (ez van pl Argentínában, Spanyolországban, Mexikóvárosban).
Egyébként meglepően sokan támogatnák a dolgot a válaszok alapján.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!