Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lesz itt, ha valóban...

Mi lesz itt, ha valóban tömegesen rúgják ki az embereket?

Figyelt kérdés
Kényszeriteni akarják a munkáltatókat a béremelésekre,emelik a járulék befizetéseket stb.Ezt mégis hogy képzelte Orbánia népe?Száz vállalkozásból hatvan haldoklik már igy is,sorra adják vissza a cégeket,ami nem meglepő.Most ezzel az a cél,hogy mégtöbb munkanélküli legyen?-akiket majd lehet kötelezni a közhasznu "sepregetésre" 28.500 Ft-os aprópénzért.Nem rossz taktika:elbocsájtott alkalmazottak,munkanélküliség,ebből következően kötelező közhasznú "ingyen munkások"Amiért normál esetben,rendes fizetést kellene adni.Szégyen, komolyan mondom ami itt folyik
2012. jan. 1. 08:31
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
49%

""10:50

Ha mindenki vállalkozó lenne ki dolgozna?



De ha semmi nem kell egy vállalkozáshoz és dúskálhatsz a pénzben, akkor bolond lennél dolgozni.


Akkor mindenki vállalkozna.



Ok,

Nem akarlak megbántani.



Én ismerek sok sok vállakozót, de a te eseted nagyon kivételes, ahogy az asztalos barátom-é is.



A vállalkozók nagyrésze ma csak vegetál, vagy leépűl!

2012. jan. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
49%

Azért még mielőtt csak és kizárólag a vállalkozó lesz a g*ci, gondolkodjon el mindenki azon, hogy tényleg csak a vállalkozó a g*ci, aki kihasználja azt, hogy minimálbéren is dolgoztathat, vagy az is valahol elb*szta az életét, akinek "nincs már lehetősége"?


Minden társadalomban lesznek olyanok, akik tudnak/mernek ügyeskedni, és mindig lesznek olyanok, akik a szegénység/kihasználtság útját fogják járni. És nincs születéskor meghatározva, hogy kiből ki lesz.

2012. jan. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 A kérdező kommentje:
Én ezidáig alkalmazottként dolgoztam (vendéglátó)bevallom több pénzem volt mint most. Céget csináltam és megpróbálom egyedül,de már most kezdek fuldokolni.Alkalmazottat felvenni?Felejtős...annyit nem tudok produkálni,hogy bejelentsem,fizetést is adjak.Tehát melózom egyedül,mert más választásom nincs.Mégegyszer mondom,több pénzt kerestem pincérként mint most,hogy cégem van és borozót bérlek.
2012. jan. 1. 11:51
 24/37 anonim ***** válasza:
Ha most én keresek 46-60 ezerig túlórákkal akkor vállalkozóként mennyit keresnék ? úgy mint te, hogy pincérként többet kerestél?
2012. jan. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:

""Ha most én keresek 46-60 ezerig túlórákkal akkor vállalkozóként mennyit keresnék ? úgy mint te, hogy pincérként többet kerestél?



De komolyan.


Én csak feketén dolgozgatok, de a 80-100 beszalad.


Ez pontosan az eset amikor feketén még megéri, de ha bekellene fizetni a járulékokat, akkor inkább a segély.

2012. jan. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem kell ennyire egyszerűnek lenni.


A vállalkozáshoz tőke kell. Márpedig elég hamar eldől, ki az, akinek 18 évesen van már egy 3 milliós befektetést igénylő vállalkozása, és ki az, akinek nem lesz.


NINCS MUNKA.

Ennyire egyszerű a képlet.

Nekem se jókedvemből van ilyen sz.r állásom, egyszerűen az a nagy büdös helyzet, hogy két kisgyerek mellett örülhetek, hogy egyáltalán van állásom. Külön tekintettel arra, hogy az ovi reggel 7-kor nyit, és délután 4-kor zár. Pl. hiába keresnék kétszer ennyit egy gyártósor mellett, ha nem tudom vállalni a három-négy műszakos, vagy tizenkét órás munkarendet.


Vállalkozzak?!

Sej, hajj de jó, hát hogy nem jutott eszembe?!

Nézzük: kéne hozzá némi alaptőke, ami ugye nincs.

Kéne hozzá egy céget alapítani, ami megint "csak" pénzkérdés.

És kéne hozzá egy olyan termék vagy szolgáltatás, amire van igény a környéken, és nem fojt meg a konkurencia, nincs belőle ezer.

Mikor a kínai bolt, a turkáló, és a kocsma is bezárt a !belvárosban!


Mellé nincs is más dolgom, mint szívni mások vérét.

Tök jó!

2012. jan. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:

Figyeljetek!


Szerintem itt egy konkrét válasz: Ez egy vad kapitalizmus amikor már mindenkinek jól megy majd jön egy újabb rendszerváltás ami mindent tönkre tesz.

2012. jan. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:

"NINCS MUNKA.

Ennyire egyszerű a képlet. "


Ettől függetlenül van, aki többszázezret keres. Nem is kevesen. Nem is csak eleve kiváltságosnak születettek. A hibát ne (csak) a MOST-ban keresd. Te például hol rontottad el a múltban, hogy most nem a többszázezret keresők táborát gyarapítod?


"Nézzük: kéne hozzá némi alaptőke, ami ugye nincs. "


Ha tudsz olyan vállalkozást csinálni, ami valóban nyereséges, és hosszútávon az, akkor van értelme hitelből indulni. De csak akkor. Ha nem érzed így, akkor amúgyis kb fölösleges belevágni, mert még vegetálás se lesz belőle.

2012. jan. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:

Háhá. Nem egészen ide tartozik, de ha az EU vagy az Európai Bizottság elmeszeli a különadókat, akkor a kormány azt a kárt amit elszenved adók formájában beszedheti. Egy jó kis vállalkozói adó mondjuk hány elbocsátást eredményezne?

Tényleg iszonyat magasak az adóterhek, és a járulékterhek. Helyi adók, áfa, járulékok, társasági adó. Ebből egyébként a legnagyobb problémát a járulékterhek jelentik, mert e miatt foglalkoztatnak leginkább feketén és e miatt ilyen alacsonyak a bérek. Ezt pártunk és kormányunk két ízben emelte röpke másfél éves regnálása alatt.

A közhasznú ingyenmunkásokban igazad van. Megbüntetik a csövit, ha nem akar sittre kerülni akkor közmunkás lesz, elbocsátanak dolgozókat közmunkások lesznek, és valószínűleg rengeteg presztízsberuházásra kell számítani. Stadionok , színháztermek, művelődési központok stb.. Ugye fenn kell tartani annak a látszatát, hogy működik az ország.

2012. jan. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:

"Ha tudsz olyan vállalkozást csinálni, ami valóban nyereséges, és hosszútávon az, akkor van értelme hitelből indulni. De csak akkor. Ha nem érzed így, akkor amúgyis kb fölösleges belevágni, mert még vegetálás se lesz belőle."


És ki ad neked hitelt? Mert puszira nem kapsz lóvét senkitől a bank meg kezdő vállalkozásnak csak nagy értékű ingatlan fedezete mellett nyújt hitelt. Még államilag támogatott hitelt se vehetsz fel ingatlanfedezet nélkül.

2012. jan. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!