Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lesz itt, ha valóban...

Mi lesz itt, ha valóban tömegesen rúgják ki az embereket?

Figyelt kérdés
Kényszeriteni akarják a munkáltatókat a béremelésekre,emelik a járulék befizetéseket stb.Ezt mégis hogy képzelte Orbánia népe?Száz vállalkozásból hatvan haldoklik már igy is,sorra adják vissza a cégeket,ami nem meglepő.Most ezzel az a cél,hogy mégtöbb munkanélküli legyen?-akiket majd lehet kötelezni a közhasznu "sepregetésre" 28.500 Ft-os aprópénzért.Nem rossz taktika:elbocsájtott alkalmazottak,munkanélküliség,ebből következően kötelező közhasznú "ingyen munkások"Amiért normál esetben,rendes fizetést kellene adni.Szégyen, komolyan mondom ami itt folyik
2012. jan. 1. 08:31
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:

""Én megértem ezeket a vállalkozókat de! 230ft órabérrel keresek 46000ft



Árúld már el, mit termeltek, gyártottok, ahol havi 80e ret lehet keresni, és annyira nem kell szakértelem hogy csak úgy az utcáról is lehet alkalmazni embereket?

Mert ez csak akkor lehetséges, ugyanis amihez kell valami szakértelem ott nem vágja maga alatt a vállakozó a fát, hogy elmenjen a képzett szakember máshová, ahol többet kap!

2012. jan. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
Bocsi 800e ret a vállalkozónak.
2012. jan. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:

90-95 között 1,5 millió munkahely szűnt meg.

Mi lett?Semmi.

2012. jan. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
91%
Ez egy kis asztalos üzem ajtó ablak és bútor gyártás decemberben legyártottunk 2 höszig ajtót annak darabja 140 ezer számla nélkül 26 db hőszig ablakot azoknak az ára változó 50-80 ezerig és 1 egész konyhabútort az kb 300ft és ez mind magán embernek ment ki akinek nem kellet számla ez az egy műhely van a környéken és mindenki ide jön munkánk van nem is azzal van a gond.
2012. jan. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
100%

""90-95 között 1,5 millió munkahely szűnt meg.

Mi lett?Semmi.



persze.


Kompenzálandó, vettük fel a hiteleket, és privatizáltunk bőszen.


Most mit fogunk privatizálni? És honnan kapunk hiteleket?

Arról nem is beszélve hogy azokat vissza is kell fizetni.



A 90 es évek leépítései ha úgytetszik az első szívinfartusa volt az országnak, most jön a 2. ami 90% ban már halálos. Mert nem ugyan azok az adottságok.

2012. jan. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:

6-nak.


Hát mit tesz Isten: pont így jártam én is!

Fél éve dolgozom a vállalkozónak, középvállalkozás.

Az alkalmazottakat fillérekre jelenti be, 2-6 órára, és így kapják meg feketén a 80 ezret, két szakban!

Mi ez, ha nem rabszolgaság?!?!


Annyira rosszul nem mehet, mert új Audi az van, most voltak két hétig egy wellnes-hotelben, külföldön, és több kiló arany ékszer szokott lenni a bulán is, meg a férjén is. Utóbbin KÉT aranyóra van, vazze.


Mindent én intézek, annyi dolga van, hogy havonta egyszer beugrik a könyvelőhöz aláírni, úgyhogy látom, mennyi a költség.

Saját autó, mobil követelmény, szóval nekem amortizálódik, és vérre menő küzdelmet folytatunk minden hónapban, hogy fizet-e nekem benzin pénzt, és mennyit. De ha vasárnap este, vagy karácsonykor telefonál, akkor a vendégeket hátrahagyva ugrani kell, különben kirúg.

Reggel hattól este tízig szokott ugráltatni, és szerinte ez nem túlóra: ez természetes.

Annyit nem marad a fizetésből, minden munkával kapcsolatos költségem levonva, mint amennyit eddig GYED-re kaptam.


Már megkaptam, hogy szüljek akkor inkább gyereket, ha a ...mért többet fizetnek, mint az eszemért.


Fura, micsoda véletlen, de minden vállalkozó, akivel a munkám kapcsán találkozom (szép számmal) pont így csinálja!!!


Tudod, kinek add be ezt a süket dumát!

2012. jan. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:

""Ez egy kis asztalos üzem ajtó ablak és bútor gyártás decemberben legyártottunk 2 höszig ajtót annak darabja 140 ezer számla nélkül 26 db hőszig ablakot azoknak az ára változó 50-80 ezerig és 1 egész konyhabútort az kb 300ft és ez mind magán embernek ment ki akinek nem kellet számla ez az egy műhely van a környéken és mindenki ide jön munkánk van nem is azzal van a gond.



Jó drágán dolgoztok, 140e egy hőszig ajtó, én tudok a környéken normál 100×210est boroviból 95ért, szépet betéteset hőszigeteltet.


De nekem ne mond hogy egy asztalos nem talál jobb munkát mint 27e. Ez kb egy 4-5 ablak és 1 ajtó beállítási díjja.


Debrecenben 100e körűl fizetik a bejelentett szakikat.

2012. jan. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
Ez Szolnok megyében van és nincs más munka én tervezem, hogy a közeljövőben megválok tőle csak nem akartam itt hagyni a családom de muszáj leszek. Ezek is borovik voltak csak ívesek és az ablakok is.
2012. jan. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:

""Hát mit tesz Isten: pont így jártam én is!



Mint írtam biztos van is, de nem ez az általános.



Persze az olyanok mint te vagytok a főőőd ostobái, hogy vállaljátok az ilyet. Én az első olyan alkalomra amikor valami nem korrekt, elbúcsuztam mikor alkalmazott voltam.

Sőt, otthagytam a megrendelőt is ha láttam hogy bajos lesz.



De nem is értem az olyanokat mint te!


Ha szerinted ez az álltalános és ennyire egyszerű vállakozni, akkor te miért nem vállalkozol?


""neked sem kellene panaszkodnod csak a számolni a pénzt"

2012. jan. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:

10:50

Ha mindenki vállalkozó lenne ki dolgozna?

2012. jan. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!