Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lesz itt, ha valóban...

Mi lesz itt, ha valóban tömegesen rúgják ki az embereket?

Figyelt kérdés
Kényszeriteni akarják a munkáltatókat a béremelésekre,emelik a járulék befizetéseket stb.Ezt mégis hogy képzelte Orbánia népe?Száz vállalkozásból hatvan haldoklik már igy is,sorra adják vissza a cégeket,ami nem meglepő.Most ezzel az a cél,hogy mégtöbb munkanélküli legyen?-akiket majd lehet kötelezni a közhasznu "sepregetésre" 28.500 Ft-os aprópénzért.Nem rossz taktika:elbocsájtott alkalmazottak,munkanélküliség,ebből következően kötelező közhasznú "ingyen munkások"Amiért normál esetben,rendes fizetést kellene adni.Szégyen, komolyan mondom ami itt folyik
2012. jan. 1. 08:31
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
89%
Most azt vártátok, hogy ha Orbán lesz akkor minden szép és jó lesz? Ugyan olyan marha mint a többi.
2012. jan. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
79%
Hogyhogy mi lesz? Semmi. Magyarországon már nagyon kevés ember dolgozik, mert már az egész gazdaságot kinyírták. Sok vizet nem kavar hányat rúgnak ki.
2012. jan. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
90%
A feleségem közhasznún van már ő sem kapja meg a 28500-zat csak 26000-ot én meg 4 órában vagyok bejelentve egy vállalkozónál 4 éve 230 ft az órabérem és nem emel azt mondja mennyi kéne 100 ezer? sokat kell utánad fizetni! mit gondolsz mennyibe vagy? gyere be szombaton is mert nem termeled meg a saját pénzed. Miközben vásárolják a márkás cuccokat a plazma tv STB. Tiszta rabszolgák vagyunk és az a röhej, hogy dolgoznom kell neki mert nincs más lehetőség és el kell tűrnöm mindent, szerintem nem csak én vagyok így. A vállalkozók 90% adócsaló azok a vállalkozók mennek csődbe aki rendesen akarja csinálni.
2012. jan. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
80%
230 ft? Ezt azért nem kellene eltűrnöd, mert a bíróság is neked adna igazat.
2012. jan. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
100%

"Miközben vásárolják a márkás cuccokat a plazma tv STB. Tiszta rabszolgák vagyunk"


Erre szokta mondani kolopele, hogy a gazdagokat kell támogatni mert munkahelyeket teremtenek, hát kösz...



"A vállalkozók 90% adócsaló azok a vállalkozók mennek csődbe aki rendesen akarja csinálni."


Ezt a részét meg tapasztalatból is ismerem.

2012. jan. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
17%

""ma 09:30""



Te komolyan beteg vagy!


Biztosan vannak ilyen vállalkozók is, de sajnos vagy nem sajnos, ezek csak 15-20% ban vannak így. Körülötted szerencsés vállalkozók élhetnek hogy ez a véleményed.

Én épipari vállakozó voltam, amíg nem kényszerűltem a feketegazdaságba a forgalmam visszaesése miatt.

10 éve nem emelkedtek az egységárak, viszont az járulékok és az adók folyamatosan. 10 éve még a trend az volt hogy egy dolgozó kb a nettója dupláját volt képes megtermelni napi 10 ó munkával, ami nettó haszonban számolva kb 50%.

Mára már ott tart az egész hogy ha hivatalosan csinálod és minden lehetőséget kihasználsz az adóelkerülésre, akkor is lutri hogy lesz-e hasznod egy adott munkából.

fogalmad sincs arról hogy mekkora rezsivel működik egy vállalkozás, még ha az adókat nem is számolom.

Szerszám, folyamatosan újítva, autó és a fenntartása, 10-12évente új vásárlása, "mert egyszerüen leamortizálódik" üzemanyag, kötelező, aktuális javíttatás,műszaki, állásidő. Ezt úgy nevezzük rezsióra aminek van egy díjja.

Ma ez átlagosan 1800Ft amiből lehetetlen kifizetni mindent és még adózni is. De minden vállakozásra ez érvényes. Ha máról holnapra minden után mindenkinek be kellene fizetni mindent, kb 2500ra emelkedne, sok embernek meg görbűlne a szája hogy miért ennyire drága.

Sőt hirtelen sokan mennének csődbe, mert a megrendelések még a mostani siralmas helyzethez képest is lefeleződnének!

2012. jan. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
96%
09:53 de ő épp olyan vállalkozóról írt aki sorra veszi a márkás cuccokat, nem aki épp csak vegetál. Én is hozzád hasonló cipőben jártam anno, asztalosműhellyel. Ám igenis vannak olyanok akik fossá keresik az agyukat a dolgozót meg úgy kihasználják mint az állat...
2012. jan. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%

A lehető legrosszabb fog bekövetkezni.



A nagy átlag már nem terhető tovább, az az bármely adó emelése, kontraproduktív éscsak az adott fogyasztás visszaesését jelenti, nem nagyobb adó bevételt!

Külső befektetésekre nem kell számítani, hisz mindenütt pang a gazdaság, és mindenütt megélénkűlt a protekcionizmus.


Az az, lefelé ható fogyasztási spirál várható!

Minnél több az elvonás, annál kevesebb a fogyasztás ami még több elvonást eredményez és stb stb.


Kb 15% lesz a munkanélküliség 2012 végére, ha eljutunk csőd nélkül odáig. De 2013 100% hogy csőd, mert a 2012 es folyamatok öngerjesztése beérik!

2012. jan. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
95%
Én megértem ezeket a vállalkozókat de! 230ft órabérrel keresek 46000ft és azt mondja túl vagyok fizetve miközben megtermelünk neki ketten havi 800 ezret ez jobbik esetbe számla nélküli csak annyit vall be ami fedezi a két dolgozó 4 órás kiadásait. Különben azt mondta 2 hete mikor meg kérdeztük kapunk e prémiumot, hogy minek adjam oda, azt mi is eltudjuk költeni ha nem tetszik el lehet menni. Amúgy nekünk nincs kiadásunk? csak a vállalkozóknak?
2012. jan. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
18%

""09:53 de ő épp olyan vállalkozóról írt aki sorra veszi a márkás cuccokat, nem aki épp csak vegetál. Én is hozzád hasonló cipőben jártam anno, asztalosműhellyel. Ám igenis vannak olyanok akik fossá keresik az agyukat a dolgozót meg úgy kihasználják mint az állat...



Ez lehetetlen szakipari munkák esetén.

Ugyanis ha nem fizeted meg a jó munkaerőt akkor olyan is lesz a munkád meg a teljesítményed is. Egyyszerüen nem lehetséges csak a nagyon primitív munkák esetén ezt eljátszani. De ha valaki elbír látni munkávak 4-5 embert, az miért is nem vehet egy 100e res plazmát magának?

Vagy valaki azért vállalkozzon hogy a hasznát ami nem sok, de szészossza a dolgozoi között? Ilyen nincs sehol.

2012. jan. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!