Hol van az országunkban a diktatúra?
Tudom mindenki szerint diktatúra van, de nem látom. Képzeljétek el ezt az egész új bevezetett rendszert úgy, hogy a kormánynak már nincs jelentős többsége (mi választottuk meg így, és ez jó lenne ha változásokat akarunk hozni valóban nem csak a régi módszerek máshogyan nevezését).
Mégis minden Orbán hibája ami rossz történik (jó tudom a politikusainkat utálni nemzeti hagyomány). Csak kíváncsi vagyok a véleményekre mert lehet, csak rossz helyen élek és ide még nem ért el a láthatatlan kéz.
Amit látok, hogy eddig is romokban heverő, rosszul szervezett és elavult rendszereket próbálnak máshogyan irányítani. Egy csomó szabályzást amit csinálnak én sem szeretem, hallani sem. Rosszabbul élünk, ellenben aki tisztában van a határokon kívüli eseményekkel látja, hogy ez nem igazán rajtunk múlik. Valamint azt is, hogy valamit végre változtatnunk kell (akkor is ha nem tetszik) mert hitelekből hitelekbe esni nem lehet örökké, hogy finanszírozzunk elavult nem működő dolgokat.
Csak kíváncsi vagyok (és az érdeklődőknek akár érdekes vitaalap is lehet. Én személy szerint szívesen meghallgatnám erről a véleményeket). Ki hol találta meg, az úgynevezett diktatúrát hazánkban és miért? Ja és persze, hogy szerinte a kormány hogyan tudná az ő életét jobbá tenni?
(Nem állok és igyekszem nem állni egyik oldalon sem. ellenben nekem is van pár meglátásom. Lehet hibásak.)
Nem felelsz meg a valóságnak. Mert szoci köd takarja kilátást a fejedből.
:D
1 pontban biztosan nem felelek meg, nem vagyok elég sötét hogy annak örüljek hogy csökkent a magán adósságállományunk.
A sok milliomos milliókat végtörlesztett miközben emberek mégjobban eladósodtak vagy fizetésképtelenné váltak. Szép eredmény tapsolj nekik.
Az államadósságot csökkentették. Csak az a gond hogy mégis nőtt, de ezt az apróságot már nem szeretik emlegetni a fideszesek. Azt meg végképp nem hogy mi miatt nőtt (és hogy így amit a csökkentésbe fektettünk pénzkidobás).
Azt mondod 3%alatti az infláció és még nekem van köd a fejemben, a hivatalos adatok 4% fölöttiek folyamatosan.
A költségvetést meg inkább haggyuk az egy vicc. Persze ha 56féle új adót találunk ki, válságadókat vezetünk be amik ideiglenesek de nagy összegűek és egyszeri pénzekből pótoljuk amivel 10éves tartelékokat élünk fel akkor lehet hogy szépen mutat összefoltozgatva, csak életképtelen. Viszont a legutóbbi gondolatot inkább ne halld meg , hamar rájössz majd magadtól is, bár a fidesznek jövőre is lesz valami kifogása miért zuhanunk európában mindenkihez képest.
Adjon az Isten!
Mi beszélünk a legkevesebbet a médiafelügyelő hatóságok átalakításáról jobbikosok. Miért? Mert ettől nem lesznek okosabbak az emberek. Az emberek akkor fognak a Fidesz ellen fordulni, ha még rosszabbul fognak, mert újabb megszorító intézkedések fognak jönni. Ennek oka, hogy a magánnyugdíj- pénztár befolyó pénzt kidobták az ablakon. Nem az államadósságra kellett volna fordítani, hisz a z államadósság újra tárgyalása vagy az államcsőd elkerülhetetlen lesz. Azt a pénzt a devizahitelek állami kézbe vételére kellett volna fordítani. Több becslést hallottam mennyi volt a tagsági pénz. 1200-2800 milliárdos összegeket. Legkisebb esetén is. Lakásonként 4 milliót tudtunk volna költeni az államosításra deviza
hitelek államosítására. Melyből 15 éven belül nem kiadása, hanem bevétele lett volna az államnak egy átlagosan 25.000 Ft-os havi törlesztő részlet mellett 12,5%-os nyeresége. A Jobbik álláspontja szerint meg e téma körben ez lett volna a legrosszabb forgató könyv az állam részéről. Mert az esetleges legmagasabb átlagos törlesztő részletet 25.000 és 40.000 közzétették. Az lakáshitelre jutó kiadást pedig 2.000.000 és 4.000.000 Ft közé.
Másik amit kifogásolunk a civil önvédelmi szerveződéseknek a mozgásterének a beszűkítése, amit a települések többségén a törvénytisztelő lakosság részéről a helyi lakosok pozitívan fogadtak (pl.: Gyöngyöspata, Hajdúhadháza) Hisz ezen települések 2/3-a minden esetben aláírásukkal álltak ki ezen kezdeményezések mellett.
Újabb jó kérdés az, hogy a kormány mért csökkentette a vizeink és földjeink védelmét szavával ellentétben a korábbi alkotmányhoz képest.
Azt sem tartom megoldásnak, hogy az Alkotmánybírósághoz ezentúl a Fideszen kívül csak a bábköztársaság elnök és az ellenzéki pártok egysége küldhet törvényeket megvitatni. Hisz ez valamilyen szinten a demokrácia 3. rendszerének a bírói végrehajtói és a törvényhozó hatalom központosítását jelenti. Ezért is tartottam volna szerencsésebbnek, ha ezt a lehetőséget 1 országgyűlési képviselőhöz köthettük volna, de sajnos nem sikerült a kormánynak ezen demokratikus trendet sem megvalósítania.
Tény, hogy a Medgyesi- Gyurcsány- Bajnai trió áldatlan állapotokat teremtett, dehogy valaki ezt még jobban eltudja szúrni azt nem gondoltam volna.
Szebb Jövőt!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!