Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hol van az országunkban a...

Hol van az országunkban a diktatúra?

Figyelt kérdés

Tudom mindenki szerint diktatúra van, de nem látom. Képzeljétek el ezt az egész új bevezetett rendszert úgy, hogy a kormánynak már nincs jelentős többsége (mi választottuk meg így, és ez jó lenne ha változásokat akarunk hozni valóban nem csak a régi módszerek máshogyan nevezését).


Mégis minden Orbán hibája ami rossz történik (jó tudom a politikusainkat utálni nemzeti hagyomány). Csak kíváncsi vagyok a véleményekre mert lehet, csak rossz helyen élek és ide még nem ért el a láthatatlan kéz.

Amit látok, hogy eddig is romokban heverő, rosszul szervezett és elavult rendszereket próbálnak máshogyan irányítani. Egy csomó szabályzást amit csinálnak én sem szeretem, hallani sem. Rosszabbul élünk, ellenben aki tisztában van a határokon kívüli eseményekkel látja, hogy ez nem igazán rajtunk múlik. Valamint azt is, hogy valamit végre változtatnunk kell (akkor is ha nem tetszik) mert hitelekből hitelekbe esni nem lehet örökké, hogy finanszírozzunk elavult nem működő dolgokat.


Csak kíváncsi vagyok (és az érdeklődőknek akár érdekes vitaalap is lehet. Én személy szerint szívesen meghallgatnám erről a véleményeket). Ki hol találta meg, az úgynevezett diktatúrát hazánkban és miért? Ja és persze, hogy szerinte a kormány hogyan tudná az ő életét jobbá tenni?


(Nem állok és igyekszem nem állni egyik oldalon sem. ellenben nekem is van pár meglátásom. Lehet hibásak.)


2011. dec. 29. 01:42
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
55%

08:49 Sajnálatra méltó ahogy kimosták az agyad.

89 éves Nagymamám úgy említi ezt kormányt mint Rákosi diktatúráját. A Klub rádió pályázatát egy megnézheted ki nyerte.Eddig Kossuth rádiót hallgattam de ez is teljesen kifacsarodott. Átsuhan a lényeg felett tilos nekik korrekten tájékoztatni. A telefonomat lehallgatják, ezeket a leveleket is olvassák. Ultracivil és utolsó igazatok van. Nincs pártatlan bíróságunk, a pénzünket lenyúlták elqurták,MOL-ra meg adósság visszafizetésére röhej. Milla munkahely kabaré. Akkor miért nem az Ikaruszt állította fel abból a zsugából. Meló is lenne és a főváros buszait sem kellene jó kenő pénzre kiírt tenderből megvenni.

2011. dec. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Addig demokrácia van, amíg a kormányzó pártot erőszak nélkül el lehet távolítani (választások útján).
2011. dec. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Lehallgatások? Komolyan emberek! Ez minden egyes évben téma, minden kormánnyal és rendőrséggel stb kapcsolatban. Most is azt mondom, hogy aki az én leveleimet akarja olvasni és az én telefonjaimat lehallgatni annak csak tessék! :D De az igazság, hogy senki nem kíváncsi a leveleidre és a telefonjaidra. Egy porszem senkik vagyunk, tökéletesen hidegen hagy mindenkit, hogy mit gondolunk vagy akarunk.


Klub rádió meg a pályázata. Most komolyan úgy csinálunk mintha EZ EDDIG NEM ÍGY MŰKÖDÖTT VOLNA. Látott már valaki pályázatot? Jó, hogy az nincs belefoglalva a feltételekbe aki az aktuális nyertes kell legyen.

Mellesleg tény. Lejárt a szerződése és más többet kínált a helyért. Mivel sok zsíros pozíciót elvesztett a háttere a Klubrádió ezt nem tudta felüllicitálni.


Mert Magyarországon eddig a te akaratod teljesült és te döntöttél a sorsod felől?

A monetáris rendszerből pedig nem lehet kitáncolni. Ahogy a közös piacokat sem lehet felrúgni. Ugyanis erről nem te döntesz, és egyik demokráciában sem dönthetsz róla.


A külföldi kritikát azért kapjuk (főleg a legnagyobb szarban lévőktől (lásd Franciák)) mert a kormány nem minden helyzetben és önként tartja oda az országot egy újabb "előnyös együttműködésnek" ami lezúzza a helyi érdekeket, és az övéket helyezi pozícióba. Ez nem tetszik a törvényekben sem többnyire a többi országnak. Nagyszerű fegyvertény, hogy a kormánypárt valóban diktál hiszen az ellenzéke ebben a választási ciklusban tehetetlen.

Ez a diktatúra van a 2/3után kezdetben a külföld, majd az erejét felismerve, a Baloldal egyik sikeres propaganda fegyvere lett (és talán az egyetlen esélye hogy felhozza még magát onnan ahová került a választások után). Pedig ők is csak megpróbálták átvinni a saját hülyeségeiket. Csak volt ellenállás akkor még, úgyhogy egyhelyben topogtak. Na most majd kapunk változásokat...


A választásokat az dönti el aki elmegy és leadja a voksát. A hallgatás ebben az esetben beleegyezés. Ha nem tetszik a felhozatal indulj a választásokon. Megteheted! (az más kérdés hogy ez a nagytöbbség fölött álló, demokráciának nevezett rendszer egyik nagy előnye. Majdnem biztos, hogy esélyed sincs, csak az idődet és a pénzedet pazarlod ellenük.)


Magánnyugdíj: Úgy volt szar eddig is ahogy volt. Ezt is minden évben kiszámolta valaki. A magánnyugdíj megtakarításokból miután kiszámolták egyes embereknek hogy mennyit fognak majd kapni.. hát mit mondjak mindenkit szíven ütött, hogy nyavajás 30-40 ezres havi nyugdíjért milyen összegeket kellene havonta a magánnyugdíj pénztárba dobálnia. Az államosítás oka, hogy ezek a pénzek nem Magyarországot finanszírozták eddig. Most is pont olyan szar egyébként a rendszer amilyen volt. Nem hinném hogy a nyugdíjra kellene építenem... vagy bárkinek.


Amit csődnek tartok, az az oktatás fejlesztésére tett próbálkozások. Egyrészt, az eddigi pénznyelő és rossz struktúrát, valóban le kell váltani. Csak az a baj, hogy pénzt elvonni onnan vonnak, ahol eddig se volt és oda küldenek még, ahová eddig se kellett volna. Ezt mint a felsőoktatásban dolgozó, így látom.

2011. dec. 30. 09:38
 14/23 anonim ***** válasza:
Gyöngyösön..mert itt mindig folyik valami.
2012. jan. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim válasza:
Diktatúra az ott van, hogy tekerőlevél tetkóm van, rá van mondva hogy horogkereszt, de nemaz a vak is láthatja, mégis keverik, mert ugye egyforma XD Mint amikor sütsz vakarót és rá van mondva, hogy lángos, pedig az vakaró. Bocs, hülye napom van, de az eleje az komoly. :@
2012. jan. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

"89 éves Nagymamám úgy említi ezt kormányt mint Rákosi diktatúráját."


Kommunista öregasszony...

2012. jan. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
2/3
2012. jan. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

A Kádárendszerben szocializálódott faluról panelprolinak becsalogatott setét népek setét hallucinációiban van diktatúra.Mert most nekik nem a hőn szeretett hazudósfletójuk sem a hajdubéteszsiványgordonkájuk diktál hanem egy csúúnyacsúúnya fujfuj Orbánviktorka.


Aki nem megy el szavazni,az másra bízta ,vagy Őt pont nem érdekli a dolog. Tehát politikai szempontból nem létezik.Az létezik aki ki is nyilvánítja a véleményét.Bármi legyen is az .A kétharmad az kétharmad.

Mi ebben a bonyolult?

Nekem a legmókásabb az volt amikor fenhangon tüntenek és a médiákban tiltakoznak a szólászabadság eltörlése ellen.:)

Helló ha nem volna szólásszabadság akkor nem tiltakozahtnál. Akkor nem volnának Atv és Népszabadság és stb ballicsi hangulatkeltő, hírkeretező, balos szájízre formált a valóságot balhomályos szemüvegen keresztül bemutató hasonló sajtó orgánumok.

Egy hírt lehet 1000 féle képpen tálalni.

Leht úgy hogy a panelprolinak tetszen és lehet úgy ,hogy nem ért belőle semmit és nem is tetszik neki emiatt:))

Az egész onnan indul, h az amcsi gazdaság carban van és a enm kicsit elfogult hitelminősítőikkel egész európát kezdik kikezdeni.Köztük minket is .Oly módon,hogy a magyar kormányt már lassan hobbiszakkörré minősítették.

Érdekes hogy ez pont akkor történik velünk és az összes kritika és támadás is akkor ér minket amikor a rendszervátás óta először sikerült az államháztartási hiányt és az inflációt 3% alatt tartanunk!Amellett ,hogy valamelyest csükkenettük az állami és a magán adósságállományunkat is.

Aki nem lát át ezeken a dolgokon és nem látja komplexen a nyugati ellenérdekeket az vagy elvakult komcsiszoci fan , vagy hót huje és okosabb ha csendbe van.Vagy mert az is lehet ,hogy ellensége a magyaroknak.

Csak azt nem tudom ,hogy ha lassan mindenkit sikeresen leminősítenek bóvlikacattá utánna ki fogja őket komolyan venni és mivel fogják a továbbiakban eltölteni uncsi napjaikat?

2012. jan. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Bocs a helyesírásért.

Sietnem kellett.

2012. jan. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
55%

Egy pár helyesírási hibát kijavítottam gyorsba:


Érdekes hogy ez pont akkor történik velünk és az összes kritika és támadás is akkor ér minket amikor a rendszervátás óta először sikerült a strukturális költségvetési hiányt és az inflációt 5% felé vinnünk! Amellett ,hogy jelentősen növeltük az állami és a magán adósságállományunkat is.

2012. jan. 16. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!