Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van olyan érzésem, hogy...

Miért van olyan érzésem, hogy a mostani FIDESZ-kormányzat, egy amolyan személyes elnöki diktatúra kiépítését készíti elő?

Figyelt kérdés
Sokszor,s sok helyről hallani erről,s sok külföldi elemzőnek is ugyan ez a véleménye,de úgy tűnik,hogy amíg a tőkések itt biztonságban érzik magukat,addig nem nagyon hiszem,hogy bele szólnak a helyi politikába,ez egy kicsit olyan mint ami állítólag Latin-Amerikára jellemző,vagy nem? Ha itt egy ún Latin-Amerikai-típusú,vagy ahhoz hasonló diktatórikus rendszer jönne létre,az valjon mennyire,s miben,és hogyan befolyásolná a környező országok politikai berendeződéseit? Egyáltalán, Magyarországot lehetne e demokratikusan kormányozni? Mi valójában a probléma az új Munka Törvénykönyvével,ha sok külföldi közgazdász,s diplomata,s a demokráciáért,s a jogállamért aggódó hazai,s külföldi aktivista is egyre jobban kritizálja?
2011. dec. 20. 18:21
 1/7 anonim ***** válasza:
11%
Fidesz ellenes vagy. Ez természetes nálad...
2011. dec. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem másfél éve volt ilyen érzésem. Ma már tudom, hogy egyszemélyi diktatúrában élünk. Kiépült egy olyan centralizált államhatalmi gépezet, amihez egy hasonlóan centralizált, egyközpontú párt illeszkedik. Minden fontos döntést, intézkedést, személyi kinevezést a valóságtól egyre inkább elzárt, kizárólag a saját agresszív személyisége által vezérelt Orbán Viktor hoz meg.
2011. dec. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

""Fidesz ellenes vagy. Ez természetes nálad...



Te meg ostoba, ami a fideszeseknél természetes.



A kérdésre!


Mit csodálkozol?


A Dél-Amerikalizálódásban már nyakig vagyunk, a bérektől a gazdasági szerkezeten keresztűl mindenben.

Most a fidesz autoriter felfogása a demokrácia vákumát eredményezi és politikailag is elindulunk ezen az úton.

2011. dec. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mert már úgy fest, azokat sem árt ha szeretik, na ezzel még gondok lehetnek hosszútávon.
2011. dec. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért van olyan érzésed, mert az történik. Tehát nem érzés, megfigyelés.
2011. dec. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ki lehetne aki kivezethetné ezt az országot ebből a válságból? A Joobik,vagy az LMP? mert már én legalábbis "csak ebben a két pártban látnék némi lehetőséget"bár én most a jobbikra szavaztam,bár lehet hogy megbántam,mert eleve úgy indultam el,hogy sem az MSZP,sem FIDESZ nem lesz biztos befutó(-legalábbis nálam nem),az LMP-túl liberálisnak láttam,így maradt alternatívának a jobbik,én mégsem tartom magam szélsőségesen nacionalistának.
2012. jan. 4. 14:47
 7/7 anonim ***** válasza:
Jól láttad! 2011-ben is építette a diktatúrát! És most már majdnem kész. 2017 május 10-én lesz a rövid és gyenge magyar demokráciának a vége, mert ekkor választják meg az új köztársasági elnököt aki 100 % hogy fideszes lesz. És így akármit megszavazhatnak. Akár egy észak-koreai rendszert is. Aki nem akar itt ragadni, annak el kell húznia az országból 2017 május 10-éig. Én biztosan elmegyek innen.
2016. ápr. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!