Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kell-e egy bölcsésznek a...

Kell-e egy bölcsésznek a forrasztópáka?

Figyelt kérdés
[link]
2011. dec. 27. 17:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
56%
Ügyeskezű bölcsészlányoknak szükségük lehet rá, amikor egy elektronikai üzembe mennek keccsölni.
2011. dec. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
82%
Persze, hogy kell. Valamivel gyakorolni kell azokat a mozdulatokat, amiket később a szalag mellett, betanított munkásként fog végezni.
2011. dec. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
46%
mennyi komplexusos emberke van itt :D
2011. dec. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

van ennél durvább mondat is:

"A gyakorlatban a munkáltató azt várja el a szerencsétlen hallgatótól, aki friss diplomával a zsebében munkába áll, hogy már másnap a gyakorlati tudását mutassa be"


Szerintem, aki ilyen szemlélettel lesz Magyarország egyik legnagyobb egyetemének vezetője, az nem alkalmas a pozíciójára.

Mondjuk nem csodálkozom, hogy pont az ELTE rektora nem érti, mennyire fontos az, hogy a felsőoktatási intézmény kézzelfogható, hasznosítható tudást adjon át a diáknak.

2011. dec. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
36%

"Mondjuk nem csodálkozom, hogy pont az ELTE rektora nem érti, mennyire fontos az, hogy a felsőoktatási intézmény kézzelfogható, hasznosítható tudást adjon át a diáknak."


igen, mert annyi eltés munkanélküli, arról nem is beszélve, hogy az elte kutatóegyetem inkább.

esetleg ülj be a helyére és csináld jobban

2011. dec. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
44%

kérdező csak a címre haraptál rá amit a cikkíró fogalmazott meg bulvárosan

a cikk marhára nem a bölcsészekről szól vagyis nem kifejezetten róluk a forrasztópáka meg egy olyan stilisztikai fogás mintha azt mondanák:"csapjunk a lovak közé" pedig ott sem kocsisként beszélünk magunkról

2011. dec. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

"igen, mert annyi eltés munkanélküli, arról nem is beszélve, hogy az elte kutatóegyetem inkább.

esetleg ülj be a helyére és csináld jobban"


Bzzz... rossz válasz. Magyarország legnagyobb hallgatóságú (29 500) egyeteme ne legyen "inkább kutatóegyetem"? Mert szerintem ekkora hallgatósággal igenis azon kéne gondolkodnia, hogy megfelelő diplomákat adjon ki ennek a pártízezer diáknak, hogy el tudjanak helyezkedni majd a diplomájukkal, és nem azon, hogy a tanárai jókat kutakodjanak. Szerintem.


Idéznék a cikkből:

"A humán tudományok és az alapkutatási eredmények piacszerűen nehezen értékesíthetők. Sajátos megrendelői szféránk van, ami nem a klasszikus értelemben vett piac."

Értsd: akiket mi képzünk, baromira nehezen találnak munkát a piacon, hacsak állam bácsi fel nem veszi őket. Továbbvíve: azokat, akiket az ELTE képez, valószínűleg az állam tartja el, akiket pedig mi, nem ELTÉ-n végzettek tartunk el az adónkból.

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy az ELTÉ-nek nincs létjogosultsága. Csak azt, hogy a szakjainak létszámai jócskán felül vannak lőve, és nem hoz az országnak gazdasági hasznot az, ha valaki 3-5 éven keresztül tanul filmesztétának a tandíjmentes szakon (magyarul: kidobott pénz)

2011. dec. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

"Szerintem, aki ilyen szemlélettel lesz Magyarország egyik legnagyobb egyetemének vezetője, az nem alkalmas a pozíciójára.

Mondjuk nem csodálkozom, hogy pont az ELTE rektora nem érti, mennyire fontos az, hogy a felsőoktatási intézmény kézzelfogható, hasznosítható tudást adjon át a diáknak."


Mert igaza volt. A cégek már azt várják a gyakorlatban a friss diplomásoktól, hogy legyen tapasztalata. Ezért rengeteg hallgató már megpróbál gyakornokoskodni suli alatt.

Amúgy az elte az egyik top egyetem itthon. Az ott szerzett végzettséget eléggé elismerik. Nem mindegy ki hol végez.


[link]

2011. dec. 27. 22:12
 9/20 A kérdező kommentje:

"kérdező csak a címre haraptál rá amit a cikkíró fogalmazott meg bulvárosan

a cikk marhára nem a bölcsészekről szól vagyis nem kifejezetten róluk a forrasztópáka meg egy olyan stilisztikai fogás mintha azt mondanák:"csapjunk a lovak közé" pedig ott sem kocsisként beszélünk magunkról"


Tudom, de ez a cím kifejti miről is szól a cikk. megérik e egyáltalán ezek a szakok és nem e jobb ha műszaki szakott választod.

2011. dec. 27. 22:14
 10/20 A kérdező kommentje:

" Mert szerintem ekkora hallgatósággal igenis azon kéne gondolkodnia, hogy megfelelő diplomákat adjon ki ennek a pártízezer diáknak, hogy el tudjanak helyezkedni majd a diplomájukkal, és nem azon, hogy a tanárai jókat kutakodjanak. Szerintem. "


Nem csak az Eltén probléma ez. A legtöbb bölcsész nehezen kap munkát. Mindegy hogy hol végzett. Amúgy az elte infó szakja jó.

De amúgy azért kutatóegyetem, mert rengeteg kutatást folytat. Itthon sajnos szinte csak egyetemeken van kutatás.

2011. dec. 27. 22:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!