Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy művészeti karosnak több...

Egy művészeti karosnak több esélye van éhenhalni, mint egy bölcsésznek?

Figyelt kérdés
Már megszoktam a környezetemből, hogy a BTK-sokat lefikázzák, ezen nincs mit ragoznom. Legtöbbször a műszakisok, akiknek ugyan most a legkedvezőbb a munkapiac. Így jó helyzetben vannak, de miért kell a más érdeklődésű embereket magasról lesajnálni? Pusztán azért, mert másra tette fel az életét és most a magyarországi helyzet szerint szinte esélytelen az elhelyezkedés? Ennyi elég ezekhez a gyerekes vitákhoz? Úgy ítélik meg a másik ember intelligenciáját, hogy a szakából következtetnek. Emellett sokan azt hangoztatják műveltséghez nem kell egyetem. Most sokan azzal jönnek, hogy egyes szakokon tengődés van és semmittevés, ellentétben más szakokkal. Aki tanulni szeretne és egyetemre megy, az feltételezem nem tinglizni akar, ezért nem értem amikor valaki panaszkodik, hogy a "büféseknek" bezzeg milyen jó. Az oktatás szar, nem kell ragozni, de ez nem az egyetemista hallgató hibája. Leginkább a BTK-műszakis vita jön ki, de mellette ott vannak még ugye a TTK-sok, amit már taglaltak egy előbbi kérdésben. Illetve nem említettem még egy kisebb csoportot, és mielőtt letámadnának, hogy elfogult, aljas BTK-védő vagyok, én MK-ra járok. Művészeti karos emberekről valahogy nem esik szó, pedig annyi szak van egy művészeti intézményben is. Fotográfusok, alkalmazott grafikusok, elektronikus grafikusok, animátorok, médiaművészek, szobrászok,színészek, zenészek... Bár valószínűleg egy művésznek több esélye van éhen halni, mint egy BTK-snak. Mit gondoltok?
2010. jún. 11. 20:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy ezek szerint az egyetemisták egyre kevésbé inteligensek,vagy inkább egyre gyerekesebbek, hogy ilyen hülyeségen vitáznak, ez a mi időnkben nem így volt.
2010. jún. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
61%
A műszakisok mindenkit lenéznek, talán az orvosisok kivételével. Én is BTK-n végeztem, engem is lesajnáltak, most meg havi 220-at keresek, ez van.
2010. jún. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem ez hülyeség. Bár igaz, hogy általában(!) a műszakisok, közgazdászok jobban keresnek mint a tanárok, de ha valaki jó bölcsész vagy tényleg tehetséges egy művészeti suliban ami azért elég valószínű hiszen nem vesznek fel akárkit akkor azért ha nem is jajj de jól, de meg lehet élni.


Az a lényeg, hogy szeresd a szakmádat, nem mindegy, hogy mit fogsz csinálni nyugdjíig. Én tanító néni szeretnék lenni és már mindenki megvette a keresztemet, hogy éhen fogok halni. Ez van. Én ezt szeretném. (mármint nem éhen halni:P)


L/18

2010. jún. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Második: mi a foglalkozásod?


Nagyon szerencsés vagy. :)

2010. jún. 11. 21:42
 5/12 anonim ***** válasza:
67%

gondold el egy okos műszakisnak van mire nagyképűnek lenni

350 pontot összehozni nagyon nehéz dolog 60 iq-val

tapsoljuk meg őket

2010. jún. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%
Jaj, nem veszitek észre, annyira gyerekesek vagytok, ezzel a felfogással. Nem értem, miért jó, ha állandóan csak azt nézitek, hogy a másiknak ennyi, meg annyi oldallal kell többet tanulni... Miért nem foglalkoztok a saját szakotokkal, saját problémáitokkal??? A másik kedvencem meg az, mikor azzal jöttök, hogy ki mennyit keres, nehéz elhinni, hogy valakinek nem a kiemelkedően magas fizetés jelenti az egyetlen!!! okát annak, ha egyetemre jár?
2010. jún. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
35%
nos az a helyzet, hogy bírom a bölcsészeket is meg a művészetiseket is, tőlem sem áll olyan messze a dolog. de ha tanulásról beszélünk... ugyanmár. ne mond, hogy egy bölcsész annyit tanul, mint mi az orvosin. ( : attól függetlenül jófejek, és én tényleg irigylem őket néha. :D
2010. jún. 11. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó: ezt senki nem mondta.
2010. jún. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
második vagyok: orosz szakot végeztem és fordító vagyok egy cégnél:)
2010. jún. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
47%

A művészek nehezebben halnak éhen, mert az utcán lehet zenélni, portrét, karikatúrát rajzolni stb :)


Viccen kívül (és viszonylag általánosítva, tudom, hogy BTK-n is vannak "normális" emberek):

A művészek azért rengeteget megdolgoznak a karukon, például a zenészeknek sokszor van próba, fellépés stb., ami azért nem kevés idejüket elveszi. És ők "kézzelfoghatóbbat" alkotnak, mint a BTK-sok, szerintem, ezért nem nézik le őket. Arról nem is szólva, hogy közöttük több az elhivatott ember, aki tudja, hogy lehet, hogy nyomorogni fog, de ő, akkor is azt akarja csinálni... A BTK-sok között viszont sok embert ismerek, aki úgy adta be a jelentkezését a karra, hogy fingja se volt, hogy mire jó az adott szak, csak XY barátnője is odajárt, vagy "jól hangzott".

2010. jún. 12. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!