Képes lenne éhenhalni?

Figyelt kérdés

Fiam 3 éves és néha szabályosan levegővel táplálkozik. Nagyon kevés étel van amit megeszik, mondhatni nagyon finnyás..., erre szokták mondani, hogy tegyem elé az ételt és ha éhes meg fogja enni, mert ugye úgy még nem halt éhen gyerek, hogy étel volt előtte... és ha mégis? :D

Hiába teszem elé (természetesen nem olyat, amit utál) képes szinte ájulásig éhezni. Nem csinálja a hisztit, nem akarja ezzel a figyelmet magára vonni, egyszerűen egy idő után szabályosan rosszul van az éhségtől, de a végsőkig kitart.

Más is van így a gyerkőcével vagy csak enyém ilyen kis süsügér?


2011. júl. 30. 20:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%

Azért van legalább 1-2 étel (csokin kívül) amit megeszik? Mert nálunk is szörnyen limitált, gyakorlatilag kiflin és joghurton él a gyerek, de azt megbízhatóan megeszi, rendesen fejlődik.

Megsúgom, hogy az öcsém is és a férjem is kakaón és kiflin nőtt fel, én meg joghurton és paradicsomon. Most már felnőtt korunkra rendesen eszünk, de annak idején minket is vittek a szüleink orvoshoz, hogy tutira éhen fogunk halni.

Azért ha aggódsz, persze inkább vidd orvoshoz, hátha felír valami étvágygerjesztőt!

2011. júl. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
Én is ilyen voltam/vagyok, szörnyen finnyás. Lehetek akármilyen éhes, inkább éhen halok, minthogy megegyem azt, amit utálok. Velem is megpróbálkoztak azzal, hogy nem adtak mást, mint ami volt, de másfél napnyi nem evés után feladták. Ha van 4-5 féle étel, amit megeszik, már nyert ügyed van, mert azt lehet kombinálni.
2011. júl. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
Az én fiam is 3 éves és mostanában alig eszik valamit. Kínálgatom egész nap. Próbáltad a gyümölcsöt? Mert amikor már tényleg nem akar semmit elfogadni, a banánt mindig megeszi. Viszont az rossz, hogy már a végén rosszul van neked az éhségtől. Mert az én fiam, nincs rosszul, csak nem éhes. Lehet, jobb lenne orvos véleményét kérned.
2011. júl. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
53%

És fogy is? Vagy stagnál a súlya? Mert akkor vidd orvoshoz. Ellenkező esetben dobj ki minden nasit, vidd a gyereket a levegőre, étkezési időn kívül csak vízzel kínáld, és előbb utóbb enni fog. Ne izgulj, mielőtt tényleg éhen halna, jól láthatóan sorvadni kezd, lesz időd elvinni a doktorhoz.

Egyébként érzelmi oka nem lehet a nemevésének? Tényleg csak vaktában találgatok de ha ilyesmi fölmerül, a Nevelési Tanácsadók 3 éves kortól fogadják a gyerekeket.

2011. júl. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%

Olyan gyerek még nem volt, aki normális étkezési lehetőség mellett éhen halt volna. Ez kb olyan "mutatvány" lenne, mint a lélegzetét visszatartani addig, amíg megfullad.

Ha fizikai elváltozás nincs az emésztőszerveiben és rendszerében, akkor valóban a 0 nasi, csak víz, mozgás, és meghatározott időnkénti rendszeres kajakínálás a megoldás.

Néhány napig, írd össze magadnak pontosan, hogy a "semmit evés" közben mit fogyaszt a gyerek. Minden falat, és korty étel/ital mennyiségét, és fajtáját, a fél szál ropit is beleértve. Egyrészt magad is látni fogod, hogy a "semmi" valójában mennyi kalória, (max nem megfelelő időben, és nem megfelelő ételekből ). Másrészt egy ilyen "étkezési naplóval" felszerelve, megelőzheted, hogy az orvos körbemosolyogjon az aggodalmaskodásod miatt. Már, ha tényleg lesz okod aggódni...

2011. júl. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%
Az én lányom is ilyen, volt kitől örökölnie lásd anyja, de én se haltam éhen. Béres cseppet próbáltad már keverd az innivalójába úgy nem érzi az ízét kicsit segít!
2011. júl. 31. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A nasitilalommal egyetértek ez nálunk is bevált. Nem eszi ki a spájzunkat,de jobban eszik.
2011. aug. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Alkat kérdése is lehet. Egyik ember keveset eszik és jól hasznosítja (ez a lányom), más ember eseteg többet eszik, de gyorsan át is halad az emésztőrendszerén, tehát valószínűleg nem is szívódik fel olyan sok tápanyag (ez a fiam).

Mindkettőjükre nagy hatással van a nagy meleg. Így most a hűvösebb időben mindketten pótolják a pár hete elhalasztott evést.

Ha valamelyikükkel nem voltam elégedett, akkor mindig javított az étvágyukon a multivitamin. Az íze miatt szívesen is ették.

2011. aug. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Kicsi koromban én se ettem szinte semmit, gyümölcsökből párat, meg krumplit, vagy kenyeret... Anyu mindig sütött-főzött mindenfélét, de mindenhez volt hús, én meg kiskoromban utáltam a húst és "húsizű" lett a körítés is.

Anya amúgy csinált nekünk "vicces kajákat" pl figurákat rakott ki a dolgokból, vagy kiskatonákat csinált szendvicsekből, ilyesmi, és hiába volt ugyanaz, amit máskor nem ettünk volna meg, úgy megettük, mert vicces volt. Nem tudom, te fiadnál működne-e megpróbálhatod, maximum úgyse kéri. :)

20L

2011. aug. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
3 éves fiam ugyanilyen.egyedül az ebédet eszi meg és a reggeli esti kakaót.már a csoki nasi se kell neki.nem fogy de nem is nagyon hízik.teljesen kikészülök tőle.minden egyes falatot ugy kell beletömni hogy legalább legyen valami a hasában.béres csepp nekünk nem használ.
2011. aug. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!