Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy képes valaki elhagyni a...

Hogy képes valaki elhagyni a gyerekét?

Figyelt kérdés
Apám lelépett, mikor még meg sem születtem:( Van itt olyan apa aki nem törődik a gyerekével? Miért? Nem én tehetek róla ahogy alakultak a dolgok, de mégis úgy hiányzik, meg szeretném ismerni. Még így is, hogy lelépett. Nagyon rossz érzés, és nem tudom, hogy el fog-e valaha múlni. Nem tudom, hogy vannak-e tesóim, a nagyszüleimet sem ismerem, nagynénik-nagybácsik... A fura az, hogy eléggé utálom, de még most is szívesen megismerném, csak ismerjem már meg:(( Miért van az, hogy másnak van apja, nekem meg nincs? 15/F
2010. júl. 25. 16:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem sincs,majdnem hasonlo okok miatt de enm hiányzik,számomra ő egy idegen,mint a sok százezer másik férfi aki él a világban.
2010. júl. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%

Azt nem tudod, hogy miért ment el az apád: össze voltak hßazasodva vagy esetleg csak egy alkalmi kapcsolat volt? Lehet, hogy egyáltalán nem akart volna (még) gyereket, és amikor kiderült, hogy anyád terhes, akkor úgy érezte, hogy becsapták, stb - rengeteg oka lehet. Az sem teljesen kizárt, hogy nem is tud rólad, vagy a körülményei nem tették lehetövé, hogy vállaljon téged. Elödordul, hogy az anya nem akarja azt, hogy kapcsolata legyen a gyerekkel az apának, van amikor ugyan késöbb meggondolja, de akkor meg már késö. Persze van olyan is, aki csak fél a kötöttségektöl, felelötlen, stb, de ezt nem egyszerü eldönteni. (Még az se sokat jelent, hogy anyád mit mond, mert ö sem biztos, hogy reálisan látja a helyzetet)

A legcélszerübb lenne megkeresned apádat, és - nem hözöngve, hanem szépen, higgadtan, udvariasan megkérdezni, hogy miért van igy. Itt nem sok értelmes választ fogsz kapni, mert a legtöbben csak acsarkodnak majd, hogy milyen szemét (ami nem teljesen kizárt, de nem is biztos), mert a legtöbben elég szük látókörrel rendelkeznek.

2010. júl. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

nem volt házasság. és ha nem akart még gyereket? akkor mi van? én meg apa nélküli életet nem akartam. ti nem tudjátok milyen érzés mikor belenézek a tükörbe és próbálom kitalálni milyen vonásai lehetnek, mit örökölhettem tőle. azt sem tudom mikor született, mi a foglalkozása, miket szeret... mert biztos hasonlítok rá, és az tök jó:) de ha valahogy meg is tudnám érteni, hogy becsapottnak érezte magát, mint ahogy említed, és azért tette ezt, akkor sem tudom elfeledni mennyi szenvedést okozott még így is, hogy nem volt a közelemben. miért? :(


olyan rossz belegondolni, hogy ő lehet nem is érez semmit sem irántam, neki cska egy idegen vagyok, én meg úgy vágyom rá:(

2010. júl. 25. 17:01
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
És egyáltalán mit tudsz róla? Tudod a nevét? Mert akkor már el tudsz indulni valami alapján megkeresni. De az is lehet, hogy egyáltalán nem is tud rólad! (Esetleg megkérdezheted, hogy fizet-e utánad gyerektartást, mert ha igen, akkor annak alapján vissza lehet keresni, hogy ki is ö.)
2010. júl. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
a gy.tartás jó vicc volt:) a nevét sem tudom.
2010. júl. 25. 20:09
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha a nevét sem tudod, akkor ne haragudj meg azon amit mondok, de anyukád is simlizik egy picit. Mert vagy ő sem tudja ki az apád vagy akkor miért nem árulja el legalább a nevét. Szerintem úgy lenne tisztességes. Ebben az esetben szerintem vagy apukád nem is tud a létezésedről vagy anyukád megtiltotta neki, hogy valaha is keressen. Én ilysen helyzetben is, főleg egy 15 évesnek mesélnék az apukájáról, elmondanék mindent róla amit tudni szeretne. Szerintem beszélgess erőől anyukáddal, hogy miért titkolódzik, mert kiderülhet, hogy apukád igenis kiváncsi lenne rád.
2010. júl. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is anyáddal kellene beszélned, lehetséges, hoyg apád nem is tud rólad.

Itt is kicsit hasonló a helyzet, olvasd el az indító kérdést - érdemes:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

2010. júl. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az is meglehet ám, hogy anyukádnak oka van arra, hogy nem mondott semmit apukádról. Persze nem ismerem a helyzetet, csak találgatni tudok, de lehet, hogy apukád volt az, aki azt mondta anyukádnak, hogy nem kíváncsi rátok, ne keressétek, anyukád meg ezért nem mondja meg még a nevét sem. Jobban tenné mondjuk, ha elmondaná neked, hogy miért van ez így. A legtisztább az lenne, ha anyukádtól megkérdeznéd.
2010. júl. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát,nem tudom,Anyukád mesélt-e Neked az egészről valamit,vagy sem,de szerintem Ő sem ártatlan az ügyben.És mi van,ha a pasi csak egy éjszakás kaland volt Neki,teherbe esett,és Apukád nem is tud Rólad?És miért nincs joga a férfinek is dönteni,hogy akarja-e avagy sem?És ha Ő sem tehet róla?Csak mondjuk Anyukád akarta így?Szerintem elég ronda dolog egy ismeretlenről alapból azt feltételezni,hogy szemétláda.És mi van,ha Anyukád nem tudja,hogy ki az Apukád?Ilyen is volt már a történelemben.Szóval ne ítélkezz!És még mielőtt valaki elfogultnak tartana:egy 2 gyerekes NŐ vagyok,aki elítéli azokat a nőket,akik csőbe húzzák a palikat!
2010. júl. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!