Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy művészeti karosnak több...

Egy művészeti karosnak több esélye van éhenhalni, mint egy bölcsésznek?

Figyelt kérdés
Már megszoktam a környezetemből, hogy a BTK-sokat lefikázzák, ezen nincs mit ragoznom. Legtöbbször a műszakisok, akiknek ugyan most a legkedvezőbb a munkapiac. Így jó helyzetben vannak, de miért kell a más érdeklődésű embereket magasról lesajnálni? Pusztán azért, mert másra tette fel az életét és most a magyarországi helyzet szerint szinte esélytelen az elhelyezkedés? Ennyi elég ezekhez a gyerekes vitákhoz? Úgy ítélik meg a másik ember intelligenciáját, hogy a szakából következtetnek. Emellett sokan azt hangoztatják műveltséghez nem kell egyetem. Most sokan azzal jönnek, hogy egyes szakokon tengődés van és semmittevés, ellentétben más szakokkal. Aki tanulni szeretne és egyetemre megy, az feltételezem nem tinglizni akar, ezért nem értem amikor valaki panaszkodik, hogy a "büféseknek" bezzeg milyen jó. Az oktatás szar, nem kell ragozni, de ez nem az egyetemista hallgató hibája. Leginkább a BTK-műszakis vita jön ki, de mellette ott vannak még ugye a TTK-sok, amit már taglaltak egy előbbi kérdésben. Illetve nem említettem még egy kisebb csoportot, és mielőtt letámadnának, hogy elfogult, aljas BTK-védő vagyok, én MK-ra járok. Művészeti karos emberekről valahogy nem esik szó, pedig annyi szak van egy művészeti intézményben is. Fotográfusok, alkalmazott grafikusok, elektronikus grafikusok, animátorok, médiaművészek, szobrászok,színészek, zenészek... Bár valószínűleg egy művésznek több esélye van éhen halni, mint egy BTK-snak. Mit gondoltok?
2010. jún. 11. 20:41
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer volt erről egy érdekesebb vita, hogy onnan vegyem az alapötletet: tegyünk különbséget bölcsész és bölcsész között. Azért egy kínai szakos vagy egyiptológus rengeteget tanul, akárcsak egy történész, de azért a kommunikáció szak már nem az erősségéről híres. És utóbbiból sokat "gyártanak".


Retardáltak mindenhol vannak. Ha pedig azt vesszük, az igazi bölcs/okos ember szerény, alázatos, és nem száll el attól, hogy műszaki/orvosi/bölcsész karra jár. Ókori görög filozófusok, nemde?

2010. jún. 12. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
66%

"gondold el egy okos műszakisnak van mire nagyképűnek lenni

350 pontot összehozni nagyon nehéz dolog 60 iq-val

tapsoljuk meg őket"


Te szerencsétlen idióta...

2010. jún. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!