Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért mennek az emberek...

Miért mennek az emberek bölcsésznek? Miért gondolják, hogy ebből meg fognak élni? (nyelvesek kivétel egyedül)

Figyelt kérdés

Műszakisként még mindig nem tudom elképzelni,hogy egy szabadbölcsész miből irhat szakdolgozatot,vagy mit tanulhat 7-10 féléven keresztül.

És milyen karriert lát maga előtt?Munkanélküli a nagyrészük.(Nyelvészek nem,tolmácsként nagyon jo helyük lehet akárhol)

Egyáltalán hova akarnak elhelyezkedni?

Nem igaz,hogy nem látja egyik sem,hogy nem lesz ehhez kapcsolódó munkája...

én is szeretek verseket,meg regényeket olvasni,de ettől még nem megyek bölcsésznek,mert nem éhenhalni akarok egy munkanélküli központ várójában...


2010. aug. 2. 20:58
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:
én is ülök a dombtetőn és gondolkodok hülyeségeken,mégsem akarok érte pénzt,mert "én szabadbölcsész vagyok,nekem ez a munkám"
2010. aug. 2. 20:59
 2/33 anonim ***** válasza:
86%
Nemcsak a bölcsészkarral van baj sok olyan szakot indítottak a közelmúltban aminél a munkanélküliség biztosítva van.Úgy hívják büfészakok. Egyszerűen érthetetlen.
2010. aug. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert az érdekli őket.

Neked vszínűleg szerencséd van, mert pont olyan dolog érdekel, amivel vszínűleg el tudsz helyezkedni és jól fogsz keresni.

Nekem is szerencsém van, mert az orvoslás érdekel, orvosra pedig mindig szükség van.

De gondolj bele. Mondjuk semmi más nem érdekelne, csak a történelem. Akkor mit csinálnál?

Ha jobban belegondolok, engem tényleg semmi más nem érdekel olyan szinten, hogy képes lennék 3-5 évig tanulni. Ha azt mondanák, hogy dunát lehet rekeszteni az orvosokkal, és a filozófusoké a világ, akkor sem mennék el filozófusnak, hanem megpróbálnám az orvosit. Az állam kifizeti az emberek taníttatását, hát persze, hogy kihasználják. Addig is kapnak diákot, nem kell TB-t fizetni (azt hiszem:D), nem kell dolgozni, nem kell munkát keresni.


A másik részük meg szimplán azt hiszi, hogy majd ő lesz a kivétel, aki tényleg el tud helyezkedni. Aztán kiderül, hogy mégsem:)

2010. aug. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok. Ez szerintem nem az emberek hibája. Tök logikus, hogy aki tudja, kihasználja, hogy ingyen tanulhat olyat, ami érdekli.

Az oktatással van a baj. Úgy kellene meghatárzoni a helyeket, hogy abból képezzenek sokat, amire szükség van.

Ami meg nem olyan keresett, csak egy két hozzáértő kell, arra meg csak néhány hely lenne. Aki oda akar bejutni, az meg teperjen.

2010. aug. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%

Én tolmács leszek,de igazad van.

Ők tanárok lesznek zömében,de szerintem erre is számítanak.Filozófiatanár,művészettörténet tanár....

2010. aug. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

de tanár...

annyi tanár van,hogy nah...(persze normális tanár meg elvétve,egész gimi latt 3 ténylegesen normális diákbarát tanárom volt)

fizetős bölcsész is van rengeteg? neki nem fizeti az állam...velük mi van?


meg csak a töri érdekli...öcsémet is csak a töri érdekli...építőmérnökként dolgozik,mellette hobbiként ott van az ásatásokon ha lezárják az általuk épitendő helyet...

2010. aug. 2. 21:12
 7/33 anonim ***** válasza:
89%

"Azért, mert az érdekli őket"


Tévedés akkor nem jelölnének meg sok különböző szakot.A jelentkezők 40%-át semmi nem érdekli csak mindenáron diplomát szerezni.

2010. aug. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
18%

A nyelvészeknek sem könnyű, a fordítást nem fizetik meg, tolmácsból meg nem kell sok, és azt sem aranyárban fizetik. Tanítani meg... hát igen, ezt csinálják sokan, akik tudnak.

Én is bölcsész szakon tanulok, pszichológus leszek, ha minden jól megy, és nem aggódok, hogy lesz-e munkám, mert egyszerűen bízom magamban. Aki igazán jó, az BÁRMILYEN szakmában jó álláshoz fog jutni. Ilyen egyszerű a képlet :)

2010. aug. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
87%

Ha izetősre megy, akkor meg nem mindegy? Engem ők zavarnak a legkevésbé. Lesz egy felesleges diplomájuk, de legalább nem a szüleim pénzéből:D

Vedd úgy, hogy nem zongoraórákra jár, hanem suliba:D


Amúgy a tesód szerencsés, mert annak elleneére, hogy a törit szereti, nem hülye a reál tárgyakhoz. De sok ember van, aki viszont tényleg nem igazán ért pl a matekhoz és a fizikához.

2010. aug. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
88%
Egyetemre olyannak kellene mennie akinek van kiugró tehetsége valamiben. A diákok 40%-ának nincs keresnivalója a felsőoktatásban.
2010. aug. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!