Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért mennek az emberek...

Miért mennek az emberek bölcsésznek? Miért gondolják, hogy ebből meg fognak élni? (nyelvesek kivétel egyedül)

Figyelt kérdés

Műszakisként még mindig nem tudom elképzelni,hogy egy szabadbölcsész miből irhat szakdolgozatot,vagy mit tanulhat 7-10 féléven keresztül.

És milyen karriert lát maga előtt?Munkanélküli a nagyrészük.(Nyelvészek nem,tolmácsként nagyon jo helyük lehet akárhol)

Egyáltalán hova akarnak elhelyezkedni?

Nem igaz,hogy nem látja egyik sem,hogy nem lesz ehhez kapcsolódó munkája...

én is szeretek verseket,meg regényeket olvasni,de ettől még nem megyek bölcsésznek,mert nem éhenhalni akarok egy munkanélküli központ várójában...


2010. aug. 2. 20:58
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
76%
Nah mondom én, hogy mindenki így gondolkodik:D Hogy "na majd én megmutatom, hogy mindennel el lehet helyezkedni, csak akarni kell". Tényleg így van. Nem tudják elképzelni, hogy pont nekik nem jön össze.
2010. aug. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
81%

66%-os: Igazad van. Kevesebb hely kellene az egyetemeken, és csak olyanokat kellene felvenni, akik tényleg tehetségesek.

De akor mi lenne? Még nagyobb munkanélküliség. A diákok nagy része akkor nem egyetemista lenne, hanem munkakereső. De annyi munka meg nincs.

2010. aug. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:

a gimiben ahol végeztem,egyszem lány voltam,aki műszakira jelentkezett...most egyszem lány vagyok közüülük,akinek a cég a másoddiplomáját fizeti,mind bölcsész,meg önmegvalósitó egyéb büfészak,és még mindig anyucinál kuncsorognak,mert nem találnak melót...


nem szeretet kérdése,hogy szereti-e a fizikát,matekot...menjen gyárba dolgozni,vagy mittudomén...minek fecsérel el 4-5 évet erre? meg az állam pénzét...

aztán sir,hogy nincs munkája hiába diplomás...

2010. aug. 2. 21:41
 14/33 anonim ***** válasza:
22%

Mert ilyenek az emberek. Engem meg az idegesít, hogy az ilyenek miatt nem sír senki, hogy feleslegesen fizetjük a taníttatásuk. De azért az összes orvosis dögöljön meg, mert nekünk milyen drága a képzésünk:D

Bocs, ez tökre nem vágott ide, de muszéj volt leírnom:D

2010. aug. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
92%
A pszichológus vagyok. Aki nem hisz magában, az semmire nem fog menni, még ha alá is tolják a zsíros melót, ez van. Ezért kell, hogy tudd, hogy mit szeretnél. Aki azt tanulja, amit szeret, annak úgyis menni fog, mert szeretni fogja tanulni is, ergo jók lesznek az eredményei és jó szakemberként lesz helye a munkaerőpiacon, aki meg nem szereti, amit csinál, de van elhatározása, és összeszorított foggal végigcsinálni, annak ugyanez lesz a végén a harci helyzet, csak ő több munkát feccöl az egészbe. Minden elismerésem az ilyeneknek. Meg ugye van, aki egyik kategóriát sem erősíti és csak úgy "van". Hát ennek nem sok értelme van, és ők lesznek a munkanélküliek.
2010. aug. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
62%
Kérdező, most jobb az önérzetednek hogy ezt megkérdezted? Tényleg nagyon hasznos kérdés. Adjál hálát istennek és legyél büszke magadra hogy te műszakis lány vagy, de azért ne szállj el.
2010. aug. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
76%
Előző vagyok bocs a kirohanásért, de szánalmas mennyire rossz indulatú az összes magyar ember. Az orvosist is csesztetik, a jogászt is csesztetik, a bölcsészt, a szakmunkást, aki úgy alapból humán azt úgy alapból le kell nézni, akkor vagy valamire való ha ott van a papírodban hogy mérnök vagy. Fel kéne ébredni és nem marni a másikat, ha vannak céljai, neked semmi közöd hozzá mit kezd vele. Alapból nem arról megítélni az embert, mit tanul és törődni a saját magunk dolgával. Van megkeseredett mérnök ismerősöm, aki nem szereti a munkáját és ismerek kommunikációs újságírót is, aki ugyanúgy le volt szólva hogy semmit se ér el a papírjával, most meg dolgozik a szakmájában. A papír semmire se garancia, a talpraesettségen, kapcsolatokon és egyéb tényezőkön múlik mi lesz vele. A sok lébecolós ember valóban a humán, "könnyedebb" szakokra megy, és mivel nem veszik komolyan nem lesz belőlük semmi. Valóban nem túl ésszerű bölcsésznek menni, mert nincsen munka. (Vagy nem tudják, hogyan használják a megszerzett papírt.) De inkább menjen a szerencsétlen egy mérnök szakra, hiába nem ért hozzá, ha már első évben kibukna?
2010. aug. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
83%

Én is humán beállítottságú vagyok,én is szívesen mentem volna szabadbölcsészetre,de felfogtam,hogy ez a szak nem túl életképes,így a filozófia,etika stb... marad csak pusztán hobbinak.A felsőoktatásból csak ez érdekel.Viszont van egy csomó SZAKMA,ami nagyon tetszik,így nem megyek egyetemre,hanem az alatt az 5 év alatt inkább tanulok 2-3 szakmát,ami szintén érdekel annyira,mint a szabadbölcsészet.

Részben egyet értek a kérdezővel...De szerintem az itt legnagyobb gond,hogy sokan tényleg csak azért mennek egyetemre,hogy legyen diplomájuk,mert azt hiszik,hogy ettől lesznek valakik,akinek meg nincs diplomája,azt lenézik.Én is tisztában vagyok vele,hogy jópáran el vannak szállva maguktól,és lenéznek,mert nem megyek egyetemre,de már nem foglalkozok vele.Így is azt fogom tanulni,amit szeretek,sőt,lehet,hogy jobban is fogok járni,mint ők!Azt meg nem az iskolai végzettség határozza meg,hogy ki milyen ember!!

2010. aug. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként mindig is foglalkoztatott, hogy mit tanulnak a szabad bölcsészet szakon és mik akarnak lenni utána az emberek? Ha valaki tudja, megírhatná. Mondjuk egy szabad bölcsész...
2010. aug. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:

miről ir diplomamunkát? meg mi az új benne? mi az amit ő tett hozzá? (műszakin ugye valami fejlesztést kell belevinni,hogy mi hogy csinálnánk másképp,hatékonyabban,stb)...de ők miről?mit?


nehogymár 5 éven keresztül arrol beszélgessenek,hogy mit gondolhatott a költő versirás közben..(főleg ha az adott költő csak épp sokat ivott és leirta a hülyeségét:D)

2010. aug. 5. 18:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!