Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért mennek az emberek...

Miért mennek az emberek bölcsésznek? Miért gondolják, hogy ebből meg fognak élni? (nyelvesek kivétel egyedül)

Figyelt kérdés

Műszakisként még mindig nem tudom elképzelni,hogy egy szabadbölcsész miből irhat szakdolgozatot,vagy mit tanulhat 7-10 féléven keresztül.

És milyen karriert lát maga előtt?Munkanélküli a nagyrészük.(Nyelvészek nem,tolmácsként nagyon jo helyük lehet akárhol)

Egyáltalán hova akarnak elhelyezkedni?

Nem igaz,hogy nem látja egyik sem,hogy nem lesz ehhez kapcsolódó munkája...

én is szeretek verseket,meg regényeket olvasni,de ettől még nem megyek bölcsésznek,mert nem éhenhalni akarok egy munkanélküli központ várójában...


2010. aug. 2. 20:58
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
Aki nyelvész az nem egyenlő a nyelv szakossal. Én nyelvész vagyok, kiadói nyelvi lektorként dolgozom.
2018. jan. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..


Itt egy ilyen kérdés, gondoltam, kapcsolódhat. Tudom, hogy nem teljesen illik ide, hiszen te a gyakorlati részéről beszélsz, de néhány válaszadó szerintem érinti a témát.

2018. jan. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:

"fodrásznak most is tudok helyet ahova keresnek,bölcsésznek valo munkával még sosem találkoztam:D)

"


Szerintem csak enm tudd, hogy az az.

2018. jan. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!