Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért mennek az emberek...

Miért mennek az emberek bölcsésznek? Miért gondolják, hogy ebből meg fognak élni? (nyelvesek kivétel egyedül)

Figyelt kérdés

Műszakisként még mindig nem tudom elképzelni,hogy egy szabadbölcsész miből irhat szakdolgozatot,vagy mit tanulhat 7-10 féléven keresztül.

És milyen karriert lát maga előtt?Munkanélküli a nagyrészük.(Nyelvészek nem,tolmácsként nagyon jo helyük lehet akárhol)

Egyáltalán hova akarnak elhelyezkedni?

Nem igaz,hogy nem látja egyik sem,hogy nem lesz ehhez kapcsolódó munkája...

én is szeretek verseket,meg regényeket olvasni,de ettől még nem megyek bölcsésznek,mert nem éhenhalni akarok egy munkanélküli központ várójában...


2010. aug. 2. 20:58
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
91%

én jogász-közgazdász hallgató vagyok. azért választottam ezt, mert ez érdekel, és ehhez értek. Nem tudnék műszaki karon tanulni, hiszen annyira nem megy a matek, vagy fizikával foglalkozni, mert az sem megy. Kapok én is hideget- meleget a 2 szakom miatt, de hát ez érdekel :) Remélem nagyobb elhelyezkedési lehetőségem lesz mint egy tanárnak-tanítónak stb.

Bölcsészeket viszont én sem értem, egyedül a kommunikáció és médiatudomány, aminek jelentőségét látom a nyelvszakok mellett, mást nem nagyon. De ha belegondoltok, rengeteg olyan szak van meghirdetve OKJ-n illetve egyetemeken amiknek nem tudom a jelentését, és h egyáltalán mit takarhat az a szak. Soknak jelentősége sincs. A telítettség meg szerintem a bsc-nek köszönhető, hisz közgazdász szak is régen volt meghirdetve mint "közgazdász" most meg azon belül van még 5 szak, ami 5ször annyi jelentkezőt jelent.

2010. aug. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:

jogász-közgázzal nem tudom miért kapsz negativumot, önmagában a jogász kevés,ez igaz,de közgázzal párositva nagyon is jó...

nem mondom h menejn mindenki műszakisnak,de egy fodrász szakma kitanulásának több értelme van mind bölcséznek...

akkor inkább ne legyen diplomája...(fodrásznak most is tudok helyet ahova keresnek,bölcsésznek valo munkával még sosem találkoztam:D)

2010. aug. 5. 19:55
 23/33 anonim ***** válasza:
89%

a jog-közgazdász vagyok.

azért kapom a negatív kritikát, mert hogy jogászból is sok van meg közgazdászból is ...

a fodrász szakmával egyet értek, csak sokaknak túl "ciki" a szakma, hisz anyuci-apuci, rokonság meg az ismerősök akkor ki néznék őket, pedig lehet valaki mesterfodrász is akár, hogyha igazán érdekli őt a szakma. Mindennek megvan a maga szépsége, és nem értem az olyan embereket akik azért mennek egyetemre h diplomájuk legyen. Valahol értéke persze van, hisz egy jogász minden bizonnyal keresettebb mint egy jogi asszisztens, vagy egy közgazdász a logisztikai ügyintézővel szembe. Ha OKJ-n oktatnák a jogot, és a közgázt, én akkor tuti hogy OKJ-ra mennék! (:

2010. aug. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
50%
jogász közgazdász a jog menyire nehéz?
2010. aug. 6. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem annyira mint amennyire azt beállitják. Magolni kell sokat, ennyi a titka. nekem könnyebben megy mint a közgáz, mert humán beállítottságú vagyok.
2010. aug. 6. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
68%

23:15 vagyok.


A lepontozásokat nem értem, miért?


Hozzatok fel egy indokot, mi nem tetszett.

2010. aug. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:

én pl azért,mert beszoltál

nem nagyképűségből irtam ki a kérdést

elég sokan lepontoztak téged ezért

2010. aug. 7. 07:15
 28/33 anonim ***** válasza:
100%
jogász közgazdász: 340pontal felvehetnek a jogra,fizetősre?
2010. aug. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
54%
Nem értem mért nézed le a bölcsészeket, meg egyáltalán mit vergődsz azon, ki hova megy tanulni? Gondolom neked se mondta senki h kockafejű matekos vagy, akk te is állíts magadon. Ha vkit, mint pl engem a töri érdekel akk azt fogom tanulni. Tudod nem a pénz a legfontosabb, meg am is neked nem tök mind1 ki mit tanul? Nem te fogsz belőle megélni! Örülj, h neked jó dolgod lesz! Én meg fogom szeretni azt amit csinálok!
2010. szept. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
0%
Utcaseprés 50 ezerért remek lesz, kedves utolsó válaszoló!
2015. jún. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!